Forbes Israel Logo

Forbes 30 Under 30: הכירו את הצעירים המבטיחים של פורבס לשנת 2023

מחזור 2023 של הצעירים המבטיחים של פורבס. מימין: אנה זק, עילם מילנר ואילון אלחדד ולוסי איוב | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם ראיסה ורביצקיה
מחזור 2023 של הצעירים המבטיחים של פורבס. מימין: אנה זק, עילם מילנר ואילון אלחדד ולוסי איוב | צלם: ניר סלקמן, ע.צלם ראיסה ורביצקיה
הם מוּנעים פחות מהדחף לצבור כסף, כוח ומעמד, ויותר על ידי רצון להגשמה עצמית, סיפוק אישי ושאיפה ליצירת אימפקט אמיתי: לוחמת הסייבר של השב"כ • מפתחי הבינה המלאכותית • יזמית הסטארט־אפ הסביבתי בניו יורק • החוקרת שמפתחת חיסונים לסרטן • הדוגמניות שכבשו את העולם • והכדורגלן השווה 7 מיליון אירו • הכירו את הצעירים המבטיחים של פורבס, מחזור 2023

לרשימת Forbes 30 Under 30 המלאה

משבר אקלים. מיתון עולמי. איומי טרור וסייבר. אתגרים חברתיים, כלכליים וביטחוניים מבית וחוץ. נראה שהמציאות המתהווה בשנים האחרונות מציבה עבורנו אתגרים חדשים כמותם לא חווינו בעבר. מבחינה זו 2022 הייתה אחת המאתגרות והמורכבות, והשנה הנוכחית לא צפויה להיות שונה.

ובכל זאת אפשר להתנחם בעובדה הבאה שנותרה קבועה. פס הייצור של תעשיית הטאלנטים המקומית, המשיך להנפיק עבורנו צעירים מבטיחים בכל תחומי החיים מוּנעים על ידי מטרה חשובה אחת – לשנות את העולם ולהפוך אותו לטוב יותר. זוהי המגמה שהחלה בעשור האחרון במהפכה שהניע דור המילניאלז ונצרבה עמוק בתודעה של דור ה־Z. יותר ויותר צעירים מונעים כיום, פחות מהדחף לצבור כסף, כוח ומעמד, ויותר על ידי רצון להגשמה עצמית, סיפוק אישי ושאיפה ליצירת אימפקט אמיתי.

שי זנקו ובלסינג אפריפה | צלם: ניר סלקמן, ע. צלם: ראיסה ורביצקיה

לרשימת Forbes 30 Under 30 המלאה

זהו הגביע הקדוש המנצנץ גם אל מול עיניהם של דור המנהיגים של המחר ומה שדוחף אותם קדימה להתמודד עוד היום עם אתגרי העתיד – בטכנולוגיה, בביטחון, ברפואה במדע בסביבה ובחברה. אלה כבר הוכיחו בגיל צעיר יחסית יכולת נדירה לקחת יוזמה, כישרון, חשיבה מקורית ומוטיבציה נטולת מעצורים כדי ליצור משהו חדש.

לבנות חברות חדשניות, להקים ארגונים משני מציאות, להניע תהליכים ולרשום הישגים על הבמות הגדולות ביותר, הכל במטרה ברורה – להפוך את החברה, הסביבה והמציאות שלנו למעט טובים יותר.

שנתון 2023

רשימת Forbes 30Under30 לשנת 2023 כוללת צעירות וצעירים – עד גיל 30 (כולל) – שהספיקו לרשום הישגים מרשימים בתחומם ולהוביל שינויים משמעותיים שהותירו חותם על החברה. הם עושים זאת במגוון תחומים – מהייטק, מדעים ויזמות עסקית, דרך תקשורת ומדיה, צבא וביטחון ועד פנאי תרבות וספורט.

ממנהיגי טק גלובליים שייסדו ענקיות כמו פייסבוק, טיקטוק וספוטיפיי, ועד אייקונים של פופ ותרבות כמו בילי אייליש וטיילור סוויפט, לברון ג׳יימס וקיליאן אמבפה – זוהי ללא ספק קהילת הצעירים היוקרתית בעולם.

אחים מתחת ל־30. השנה נבחרו לרשימת 30Under30 שלושה זוגות אחים. מימין: יזמי האופנה שון ורומי ספקטור, הסטארט־אפיסטים התאומים אור ודור אליגולא, ומייסדי "ישראל בידור" שלמה ודוד סער

מועדון גלובלי

עם הכניסה לרשימה, חברי קהילת הצעירים המבטיחים של פורבס ישראל נכנסים לאותו מועדון גלובלי והופכים לחלק מקהילה צעירה, בינלאומית, שכוללת כבר עשרות אלפי טאלנטים מרחבי העולם. דור מנהיגי ומנהיגות העתיד, שכבר היום מנהלים ביניהם קשרים נרחבים ותופסים עמדות של כוח והשפעה במגוון תחומים במדינות רבות בכל רחבי הגלובוס.

כמו בכל שנה מאז השקת הפרויקט בישראל, ההרשמה נפתחה לקבלת מועמדויות מהציבור הרחב. מתוך אלפי המועמדויות שהתקבלו במערכת, גובשה הרשימה הסופית בסיומו של תחקיר יסודי, ארוך ומקיף. תהליך הבחירה הקפדני נערך על סמך פרמטרים וקריטריונים שהדגישו בעיקר (אך לא רק) הישגים בולטים, מידת השפעה ופוטנציאל לאימפקט עתידי. שלבי המיון כללו התייעצויות, תשאולים וראיונות עם מגוון מומחים מקצועיים בתחומים שונים ודמויות מפתח בחברה, בכלכלה ובציבוריות הישראלית.

לרשימת Forbes 30 Under 30 המלאה

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.