חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
טוויד נחשפת עם גיוס חדש. המייסדים: (מימין) אודי חקים, מיכל לצר וג'ולי טאובר | צילום: דנה תמרי
טוויד נחשפת עם גיוס חדש. המייסדים: (מימין) אודי חקים, מיכל לצר וג'ולי טאובר | צילום: דנה תמרי

תשתית בטוחה להצלחה: טוויד של בוגרת Under30 גייסה 4 מיליון דולר

המוצר שחושפת טוויד הוא תשתית פיתוח המאפשרת טכנולוגיית בלוקצ'יין בצורה חוקית ומאובטחת. החברה הוקמה בין היתר על ידי מיכל לצר, בוגרת רשימת הצעירים המבטיחים של פורבס לשנת 2020

טוויד, שהייתה עד כה מתחת לרדאר, נחשפת עם גיוס של 4 מיליון דולר מקרן ההון סיכון השלישית בגודלה בעולם, אקסל, ובהשתתפות של משקיעי אנג׳ל נוספים כמו ניקולאס ג׳וליה, מנכ״ל חברת Sorare, ומייקל וואן, סמנכ״ל התפעול לשעבר של חברת התשלומים Venmo.

טוויד מנגישה תשתית פיתוח (SDK) המאפשרת לחברות לפתח על גביה מוצרים מרובי משתמשים המבוססים על טכנולוגיית בלוקצ'יין בצורה חוקית ומאובטחת. התשתית כוללת בין היתר ארנקים דיגיטליים מבוזרים, שכבת תשלומים מבוססי נכסים דיגיטליים (B2B2C), שליטה על חוזים חכמים, העברת כספים מאובטחת בין משתמשים.

השימוש ב-Web3 להעברת תשלומים מנצל את טכנולוגיית הבלוקצ'יין, המאפשרת להעביר תשלומים ונכסים דיגיטליים בצורה מיידית ובטוחה ללא מעורבות של ארגונים ריכוזיים כמו בנקים או חברות אשראי. טוויד תומכת בחברות בכל שלב של פיתוח תשתית התשלומים ב-Web3, ומציעה פתרון כולל – החל מרגע יצירת הארנק כחלק אינטגרלי מהפלטפורמה, דרך אבטחת המפתחות הפרטיים כך שרק למשתמש הארנק יש גישה אליהם, ועד לחווית התשלומים המוכרת מעולמות האינטרנט הקיימים.

טוויד הוקמה ב-2022 על ידי מיכל לצר (CEO) – יוצאת גוגל engineering, יחידת 8200, ובוגרת רשימת Forbes Under30  לשנת 2020, ג׳ולי טאובר (CPO) – יוצאת תפקיד ניהולי ב-mastercard, ואהוד חקים (CTO) – ששירת במשך כעשור ביחידה הטכנולוגית של משרד ראש הממשלה. הצוות פועל בניו-יורק ומחזיק במרכז פיתוח בתל-אביב. ההשקעה הנוכחית תשמש את החברה להרחבת המוצר וכן להמשך גיוס עובדים.

טוויד תומכת בחברות בכל שלב של פיתוח תשתית התשלומים ב-Web3. צוות טוויד | צילום: דנה תמרי

"יותר ויותר עסקים מתחילים לקבל תשלומים בקריפטו ומשלבים יכולות ואפשרויות המבוססות על טכנולוגיית בלוקצ׳יין" אומרת מיכל לצר, שותפה מייסדת ומנכ״לית. "ולמרות זאת, תשתית תשלומים ב-Web3 עדיין בחיתוליה. צמיחה בכמות הטרנזקציות עדיין מזמנת קשיים רגולטוריים, טכניים ואנושיים. בעזרת ארנק ידידותי למפתחים, ווייט-לייבל, שמבוסס על שמירת מפתחות עצמית, טוויד עוזרת לחברות לקדם ולהעצים את יכולות ה-Web3 שהן מציעות באופן שהן לא צריכות לבחור בין איכות חווית המשתמש או הבעלות של המשתמש על נכסיו – והכל בלי עול רגולטורי.

אנדרי ברסובנו, שותף באקסל, הוסיף: ״בעוד חוויות משתמש הן הדרך הנוכחית בה חברות נכנסות לעולם ה-Web3, יש הזדמנות ענקית בלתת להן תשתיות להטמיע טכנולוגיות נוספות המבוססות בלוקצ׳יין. החזון של טוויד הוא לבנות עבור חברות ומותגים תשתית תשלומים מלאה המבוססת על בלוקצ׳יין.

טוויד הצליחה לבנות תשתית ארנקים ששמה בלבה את חווית המפתח, אבטחה, רגולציה וחווית משתמש הקצה. אנחנו מאוד מתרשמים ממה שמיכל, ג׳ולי ואודי בונים ומהביקוש המוקדם למוצרים שלהם, ומתרגשים לתמוך בהם בהמשך הדרך שלהם״

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן