חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
הטכנולוגיה של Via מאפשרת לערים רבות בעולם לתכנן ולהפעיל ביעילות רבה את רשתות התחבורה הציבורית שלהן | צילום: VIA
הטכנולוגיה של Via מאפשרת לערים רבות בעולם לתכנן ולהפעיל ביעילות רבה את רשתות התחבורה הציבורית שלהן | צילום: VIA

דרך צלחה: Via מנצלת את הכסף בקופה לרכישת אפליקציית תחבורה ציבורית ב-100 מיליון דולר

חלוצת ה-TransitTech הישראלית VIA רוכשת את אפליקציית תכנון נסיעה Citymapper ומקבלת גישה ל- 50 מיליון משתמשים משתמשים בלמעלה מ-100 ערים ברחבי העולם • ״הזדמנות לשתף יכולות וליצור את חוויית הנסיעה הנוחה והמתאימה ביותר עבור קהילות בכל העולם״

חברת ויה הישראלית, מובילה עולמית בתחום התחבורה הציבורית החכמה  מודיעה היום על רכישה אסטרטגית בהיקף של 100 מיליון דולר, במטרה להרחיב את פלטפורמת מוצרי ה- TransitTech שלה. יעד הרכישה היא אפליקציית תכנון נסיעה Citymapper הבריטית, מי שמהווה המתחרה העיקרית של מוביט הישראלית.

בפברואר האחרון הודיע יוניקורן התחבורה הישראלי, ששוויו מוערך בכ-3.5 מיליארד דולר, על השלמת סבב גיוס מוצלח במהלכו גויסו כ-110 מיליון דולר.

Citymapper, הבריטית פיתחה אפליקציית תכנון נסיעה הנחשבת לאחת הטובות והפופולאריות בעולם, עם יותר מ-50 מיליון משתמשים בלמעלה מ-100 ערים, כך שהשלמת הרכישה מקדמת למעשה את החזון שהתוו בשנים האחרונות מנהלי Via לבנות תשתית דיגיטלית ׳מקצה לקצה׳ למערכות תחבורה ציבורית.

הטכנולוגיה של Via מאפשרת כיום לערים ולרשויות תחבורה רבות בעולם לתכנן ולהפעיל ביעילות רבה את רשתות התחבורה הציבורית שלהן, ואילו Citymapper מסייעת לנוסעים להתנייד ברשתות התחבורה העירוניות, באמצעות אפליקציה אינטואיטיבית למדי.

החזון של מנהלי Via: לבנות תשתית דיגיטלית ׳מקצה לקצה׳ למערכות תחבורה ציבורית | צילום: VIA

כך למעשה על ידי שילוב היכולות של האפליקציה המצליחה בפלטפורמה הטכנולוגית של VIA, מקווים בחברה הישראלית להציע פתרון משולב לערים, לרשויות תחבורה ולנוסעים.

לאחר הרכישה, אפליקציית Citymapper תמשיך להיות זמינה לבסיס המשתמשים הרחב שלה ברחבי העולם, ו-Via צפויה להרחיב עוד יותר את טווח הפריסה הגלובלית של Citymapper.

"על ידי איחוד הצוותים שלנו, תיווצר הזדמנות נפלאה לשתף את היכולות של Citymapper עם ערים ורשויות תחבורה ציבורית בכל רחבי העולם", מסר המייסד-המשותף ומנכ"ל Via דניאל רמות. "כדי שהן יוכלו ליצור את חוויית הנסיעה הנוחה והמתאימה ביותר עבור הקהילות שלהן."

Via שנוסדה בשנת 2012, והפכה לחלוצה בקטגורית TransitTech השלימה מאז מרץ 2014 גיוסים בהיקף כולל של כמיליארד דולר מקרנות השקעה מובילות. בשנים האחרונות חתומה החברה על מספר רכישות מוצלחות כמו זו של Remix ב-2021 ו-Fleetonomy ב-2020.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן