Forbes Israel Logo

חילופי שלטון: הבעלים החדש של אתר הפורנו Pornhub מבטיח שינוי כיוון

תפתח עידן חדש של שקיפות? מיינדגיק | צילום: Shutterstock
תפתח עידן חדש של שקיפות? מיינדגיק | צילום: Shutterstock
מיינדגיק, חברת האם של אתר הפורנו הגדול בעולם נרכשה על ידי קרן ההון הפרטית אתיקל קפיטל פרטנרס • החברה מבטיחה לנקות את האתר מסרטונים שפורסמו ללא הסכמה ובהשתתפות קטינים

הבעלים החדש של Pornhub (פורנהאב), אתר הפורנו הפופולרי ביותר בעולם, מבטיחים "לפתוח את הקימונו" ולספק לציבור הצצה כנה ומלאה אל מאחורי הקלעים של האתר עם ההיסטוריה הארוכה והמפוקפקת.

ביום חמישי הודיעה חברת השקעות פרטית קנדית בשם Ethical Capital Partners (ECP) כי רכשה את חברת האם של פורנהאב, MindGeek (מיינדגיק). סולומון פרידמן, עורך דין פלילי ושותף מייסד של ECP, אומר כי מיינדגיק תקדם עידן חדש של שקיפות. "הצוות שלנו ציבורי, שקוף וקל לאיתור", אומר פרידמן. "הגיע הזמן לגישה חדשה, לא רק במיינדגיק אלא בכל התעשייה. חייבים לבנות סביבה בה הסטיגמה והבושה נעלמות".

מיינדגיק עברה כמה שנים מאתגרות במהלכן הצטברו האשמות כי היא מרוויחה מסרטונים המכילים אונס והתעללות בילדים. החברה מנהלת מספר מאבקים משפטיים, כולל תביעה ייצוגית אזרחית בארצות הברית הנובעת מסרטונים בעלי אופי מיני בוטה של ​​בני נוער וילדים שהועלו לחלק מאתרי האינטרנט שלה. (בנוסף לפורנהאב, לה יותר מ-130 מיליון מבקרים יומיים, מיינדגיק מחזיקה גם ב-YouPorn וב-RedTube).

החברה הכחישה בתוקף כל עבירה, אך ויזה ומסטרקארד ניתקו את TrafficJunky, פלטפורמת המודעות של פורנהאב, מרשתות התשלום שלה. מיינדגיק הצהירה שלמנויים שלה יש שוב גישה לפורטל התשלומים של מאסטרקארד, אבל לא לישות הפרסום שלה.

מיינדגיק מואשמת כי היא מרוויחה מסרטונים בעלי אופי מיני בהשתתפות ​​בני נוער וילדים | צילום: franco alva, Unsplash

פרידמן מודה שהחברה עומדת בפני אתגרים אבל מתכננת לערב את הציבור, בעלי המניות וארגונים שונים, ולעבוד על טכנולוגיית אימות הגיל, הזהות וההסכמה של האנשים המופיעים בסרטונים שהועלו לאתר שלה.

"אנחנו רוצים שהפלטפורמה הזו תהיה לא רק הבטוחה ושומרת החוק ביותר מצד המבוגרים, אלא שתוביל את הדרך לאינטרנט בכללותו", אומר פרידמן. "אין אתר אחר למבוגרים בו אנשים יכולים להרגיש בנוח, שהחומר ממנו הם נהנים הוא חוקי, הועלה בהסכמה, ונוצר באחריות על ידי יוצרי תוכן המוגנים על ידי חבילת כלים".

ECP נוסדה על ידי פרידמן ושותפים נוספים, ביניהם פאדי מנצור, עורך דין פלילי נוסף, דרק אוגדן, שהיה קצין משטרה קנדי ​ועבד בתעשיית הקנאביס, ושרה ביין, המתמחה בתקשורת ויחסי ציבור.

על פי חקירה של הפייננשל טיימס ב-2022, החברה הפרטית הניבה הכנסות של 460 מיליון דולר ב-2018. מיינדגיק הגדילה את ההכנסות ל-482 מיליון דולר ב-2020, על פי מסמכים שהגיעו לידי הגלוב והמייל הקנדי. למרות השערוריות, פרידמן מאמין שהעתיד מזהיר עבור מיינדגיק, ו-ECP טוענת שחברת הבידור והטכנולוגיה למבוגרים יכולה לייצר רווחים מחלק מהשירותים שלה מחוץ לתעשיית הפורנו, כדי לעזור להילחם בבעיות אינטרנטיות, לא רק בתעשיית המין.

"אנחנו רואים ערך עצום ולא מנוצל בטכנולוגיה הקיימת, הן מבחינת האמון והן מבחינת בטיחות, אבטחה פיננסית, פרטיות נתונים", אומר פרידמן. "לדעתנו, זה משאיר פוטנציאל בלתי מנוצל לקיים דיאלוג פתוח, לשתף פעולה ולעבוד בין תעשיות. לשבת עם השחקנים הגדולים בתעשיית האינטרנט כדי לנהל שיחה ציבורית ואמתית על ביטוי מיני מקוון וחיובי בצורה בטוחה, חוקית ואחראית. אלו הם כמובן אתגרים. אבל עם אתגרים גדולים באות הזדמנויות גדולות".

למרות שהבעלים הקודמים ניסו לשמור על פרופיל נמוך, ECP רוצה לעשות את ההיפך. בעוד התפיסה הציבורית של האתר פורנהאב בשפל – מאמר מרשיע של הניו יורק טיימס מ-2020 מאת ניקולס קריסטוף חשף סיפורים רבים של בני נוער וילדים שלכאורה נסחרו ומנוצלים בפלטפורמה – פרידמן חושב שניתן לטפל בהרבה מהבעיות באמצעות שיח. סרט תיעודי חדש ופרובוקטיבי של נטפליקס, Money Shot: The Pornhub Story, שוחרר בתחילת השבוע ומתעד את המחלוקות הרבות של הפלטפורמה.

"יש דיונים חשובים לקיים על האופן שבו ביטוי מיני משתלב בחברה שלנו, גם בריאות מינית וגם רווחה", אומר פרידמן. "הם לא יכולים לקרות בדלתיים סגורות, והם לא יכולים לקרות עם קולות מבודדים. הצוות שלנו רואה דברים אחרת לגמרי. אנו גאים בעבודה שהחברה הזו עושה, מבחינת ההיצע שלה – פלטפורמה בהסכמה למבוגרים שיוכלו לשתף ולהפיק תועלת חופשית מהתוכן שלהם ומהביטוי האישי שלהם".

רבים לא קונים את ההבטחה של ECP להוציא את עולם הפורנו מהחושך. לילה מיקלווייט, שהקימה את Traffickinghub, ארגון המוקדש לסגירת פורנהאב, לא מאמינה שמשהו ישתנה עם הבעלים החדש.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.