חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
אסף רפפורט מייסד Wiz | צילום: נתנאל טוביאס
אסף רפפורט מייסד Wiz | צילום: נתנאל טוביאס

שנה וחצי לאחר הקמתה: WIZ זינקה לשווי של 6 מיליארד דולר

חברת הסייבר הצעירה שיצרה פלטפורמת אבטחת ענן, גייסה רבע מיליארד דולר. המייסד אסף רפפורט: "היכולת שלנו להסתגל למציאות המשתנה גרמה לנו לצמוח בקצב אדיר"

הרתיחה של סקטור ההיי-טק המקומי צוברת תאוצה ושנת 2021 כבר הוכתרה כשנת שיא מבחינת היקפי הגיוסים של החברות הישראליות ורמות השווי. בתוך כך, סטארט-אפ הסייבר WIZ, הודיע על השלמת סבב גיוס נוסף בהיקף של רבע מיליארד דולר. סבב הגיוס הנוכחי משקף לסטארט-אפ הצעיר, שהוקם לפני כשנה וחצי בלבד, שווי של לא פחות מ-6 מיליארד דולר.

סבב זה הוא סבב גיוס D של החברה, בו השתתפו מרבית המשקיעים שלקחו חלק בגיוסים הקודמים. הגיוס הנוכחי הושלם כחצי שנה בלבד לאחר השלמת סבב הגיוס הקודם, במהלכו גייס הסטארט-אפ 120 מיליון דולר על פי שווי של 1.7 מיליארד דולר.


בכך השלים Wiz, סטארט-אפ הסייבר אותו הקימו יוצאי אדאלום ומיקרוסופט, אסף רפפורט, עמי לוטבק, רועי רזניק, שהופיע ברשימת 30Under30 של פורבס, וינון קוסטיקה, גיוסים של למעלה מ-250 מיליון דולר בשלושה סבבים – וזאת בטווח של שנה בלבד.

בסבבי הגיוס הקודמים השתתפו הקרנות סקויה, אינדקס, אינסייט פרטנרס, גרין אוקס, סיילספורס וסייברסטארטס של גילי רענן. בין השמות הבולטים של המשקיעים הפרטיים בחברה נמצאים גם האוורד שולץ, הבעלים של ענקית המסעדנות סטארבקס, וברנאר ארנו, מעשירי העולם על פי רשימת המיליארדרים של פורבס.

"צמיחה אדירה"

פלטפורמת אבטחת הענן שפיתחה Wiz סורקת את סביבת הענן, על כל שכבותיה על ידי התממשקות api פשוטה ומנתחת לעומק את המשאבים בענן, כולל ניתוח מעמיק של מבנה הרשת, הרשאות גישה וטעויות קונפיגורציה שעלולות להוות פתח לתוקפים.

"מדהים כמה השנה וחצי האחרונות היו מרגשות מבחינה עסקית למרות הקורונה״, אמר אסף רפפורט, מנכ״ל ומייסד החברה. ״כשאני נזכר בחששות שהיו לנו במרץ 2020, כשהקמנו את Wiz, אני מבין היום כמה היכולת שלנו להסתגל במהירות למציאות משתנה, היא זו שגורמת לנו לצמוח בקצב אדיר ולהפוך לחברה גלובלית אמתית״.

ג'ף הורינג, מייסד ושותף-מנהל בקרן אינסייט, הוסיף: "הצמיחה של וויז בשוק התאגידים  מעוררת השתאות. כשיש לך צוות מוכח של מנהיגים כמו שיש כאן, שבונה מוצר שמשנה את חוקי המשחק, אתה מהמר על כל הקופה. וויז בונה את טכנולוגיית האבטחה שהעולם זקוק לה".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן