חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מי הן החברות הישראליות ברשימת המעסיקים הטובים בעולם של פורבס?

אילו חברות מצטיינות בהשפעה ותדמית, פיתוח כישרונות, שוויון מגדרי ואחריות חברתית? | איור: EMMANUEL POLANCO FOR FORBES
אילו חברות מצטיינות בהשפעה ותדמית, פיתוח כישרונות, שוויון מגדרי ואחריות חברתית? | איור: EMMANUEL POLANCO FOR FORBES
פורבס פרסם את דירוג 800 המעסיקים הטובים בעולם, שפועלים על פני 57 מדינות. איזה תאגיד התברג למקום הראשון ברשימה למרות התקופה המאתגרת, ואילו שש חברות ישראליות מופיעות בדירוג בפעם הראשונה?

"ההתפטרות הגדולה" – גל של אנשים שמתפטרים מרצונם מעבודתם – לא מראה סימנים של האטה. התופעה העולמית, שהחלה בתחילת 2021 בעקבות מגיפת הקורונה, שינתה את פני עולם העבודה.

אנשים שמחפשים עבודה או מחליפים קריירה מציינים כי עבודה מכוונת מטרה ובעלת משמעות נמצאת אצלם בעדיפות ראשונה. חברת המחקר והייעוץ Gartner סקרה יותר מ-3,500 עובדים ברחבי העולם באוקטובר 2021 ומצאה ש-65% הצהירו שהמגיפה גרמה להם לחשוב מחדש על המחויבות שלהם למקום העבודה.

על רקע זה, פורבס ריכז את רשימת המעסיקים הטובים בעולם זאת השנה השישית, בשיתוף עם חברת מחקרי הנתונים Statista. כדי להרכיב את הדירוג הזה, Statista סקרה 150,000 עובדים בחברות ומוסדות גלובליים במשרה מלאה וחלקית, מ-57 מדינות מסביב לעולם, וקבעה אילו חברות מצטיינות בהשפעה ותדמית, פיתוח כישרונות, שוויון מגדרי ואחריות חברתית.

המשתתפים התבקשו לדרג את נכונותם להמליץ ​​על מעסיקיהם לחבריהם ולבני משפחתם ולהעריך מעסיקים אחרים בתעשיות שלהם שבלטו לחיוב או לשלילה. הרשימה השנה כוללת 800 חברות שקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר.

שומרת על המקום הראשון. משרדי סמסונג בארה"ב | צילום: Shutterstock

העשירייה הפותחת

10 החברות המובילות ברשימה מורכבות בעיקר מענקיות טכנולוגיה, כולל סמסונג מדרום קוריאה (מס' 1), Microsoft  (מס' 2) ו-IBM  (מס' 3). אלפבית עקפה את Amazon (שירדה ל-14) במקום ה-4, ואחריה Apple במקום ה-5. דלתא שוברת את הדפוס והגיעה למקום ה-6 – קפיצה של 14 מקומות מהשנה שעברה.

נוכחות ישראלית

במקום ה- 157 ברשימת הענק מופיעה חברת התוכנה הישראלית צ'ק פוינט – קפיצה משמעותית מהמקום ה-354 ברשימה בשנה שעברה. חמש חברות ישראליות מופיעות השנה לראשונה בדירוג הגלובלי והן: אלביט מערכות (מס' 507), סופר פארם (מס' 509), בנק הפועלים (מס' 522), טבע (567) והראל ביטוח ופיננסים (מס' 593).

קפיצה משמעותית. משרדי צ'ק פוינט בתל אביב | צילום: Shutterstock

לדירוג המלא של המעסיקים הטובים בעולם לשנת 2022

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן