Search
Close this search box.
Forbes Israel Logo
עו"ד יעקב מוסל | צילום: מיכל גנח
עו"ד יעקב מוסל | צילום: מיכל גנח

הפרקליטים: עורך הדין שמתמחה בבקעת יבנאל

משרד עורכי הדין ונוטריון יעקב מוסל מתמחה בבקעת יבנאל ומעניק ללקוחותיו ערך משמעותי בעסקאות מכירה וקנייה של קרקעות חקלאיות

BrandVoice

עו”ד יעקב מוסל

השכלה: תואר ראשון במשפטים מאונ’ תל אביב 1986. תואר שני במשפטים ונושאים בינלאומיים מאונ’ מונאש, מלבורן אוסטרליה.

פרקטיקה: חוזים, מיסוי מקרקעין, היטל השבחה, שינויי ייעוד קרקע, תב”ע.

תחביבים: התמחות בפרקליטות


עו”ד יעקב מוסל חי את אזור הגליל התחתון מזה שנים, והמשרד שהקים מתמחה בעסקאות קנייה ורכישת קרקעות בבקעת יבנאל ובפרט במושבה.

עו”ד מוסל נולד וגדל במושב שרונה הצופה על יבנאל. לפני מספר שנים הוא העתיק את משרדו מרחוב קפלן בתל אביב ליבנאל, ומאז מקדיש את עבודתו ומתמחה בחוזי מכר של אדמות פרטיות. יתרונותיו המבוססים על היכרות רבת שנים עם מכירה וקנייה של אדמות חקלאיות, ובפרט בבקעת יבנאל באים לידי ביטוי היטב ומהווים ערך מוסף ללקוחותיו. “עם הניסיון מגיע תהליך יעיל ויכולת לעמוד באבני הדרך של עסקה מיטבית, בצורה מדויקת ובזמן”. אומר עו”ד מוסל. “הידע האקדמי לצד הניסיון המעשי והפרקטי שצברתי במשך השנים מאפשרים לי להכיר פיזית כל חלקה שבעניינה נחתם חוזה ולהבטיח ללקוחותיי עסקאות אופטימליות”. 

מה הפוטנציאל שזיהית בבקעת יבנאל?

“זיהיתי בקעה שהתעוררה ועשתה תיקון משמעותי, הן בהתעניינות של רוכשים מישראל ומחו”ל והן מבחינת המחירים ולמרות התיקון, המחירים ביבנאל עדיין נמוכים היום ביחס למושבות אחרות בארץ. אנשים מבחינים בכך ונוהרים הנה למצות את הפוטנציאל. “הייחוד של יבנאל ברמה הארצית, הוא שבאופן יחסי יש פה הרבה קרקעות פרטיות, וזאת במדינה שבה 93% מאדמות המדינה אינן בבעלות פרטית. קרקעות חקלאיות פרטיות הן מבוקשות מאוד, כשחלק לא מבוטל מרכישות של קרקע חקלאית הוא לצורך השקעה לטובת שינוי ייעוד עתידי. חשוב לציין כי שינוי ייעוד הוא נושא מורכב המצריך התמחות בפני עצמה ומשרדי מבין בזה”.

מה חשוב לבדוק כשבוחרים משרד עורכי דין המתמחה בקרקעות חקלאיות?

“עורכי דין רבים מכינים חוזים בלי להכיר פיזית את הנכס הנמכר בפועל. בבקעת יבנאל ההיכרות הפיזית רלוונטית וחשובה מאוד לכל היבט פרקטי בעסקה, לצורך חידוד נושאים כגון: קירבה או אי קירבה למקור מים או לשמורת טבע, פוטנציאל לשינוי ייעוד, ועוד. אלו נושאים חשובים וקריטיים עבור אנשים שרוכשים קרקע חקלאית, ואנחנו יודעים למצוא ולהתאים את החלקה הרלוונטית ללקוח. באזורים שבהם יש רגישות נופית מקסימלית לדוגמה, אי אפשר לעשות דבר בקרקע מלבד גידולים חקלאיים. אלו דקויות בעלות השפעה ארוכת טווח ורבת שנים והבקיאות בכך הכרחית”.

משרד עורכי הדין ונוטריון יעקב מוסל מייצג שני סוגים עיקריים של לקוחות: “המוכר, שאנו מטפלים עבורו במכירת הקרקע/הנכס מהיום הראשון ועד לשלב שבו הקונה רשום בטאבו, כולל טיפול במס שבח וכל מה שצריך”, אומר עו”ד מוסל, “והסוג השני הוא קונה פוטנציאלי – כל אדם שבא לקנות קרקע חקלאית בבקעת יבנאל. קונים פוטנציאליים רבים מגיעים עם חלום שהם רוצים להגשים, והתפקיד שלנו הוא לנסות להגשים להם את החלום אבל במסגרת המציאות.

“היתרון שלנו הוא ברמת ‘הרזולוציות’ כמתמחים בבקעת יבנאל, וגם בביצוע עסקאות אופטימליות ללקוח מתוך כך שאנחנו מכירים את המציאות וממחישים לו אותה בשקיפות ובאותנטיות”.

לדברי עו”ד מוסל, מגוון הקונים רחב: “החל מאמריקאים שקונים מתוך ציונות ואידאולוגיה ואמריקאים שקונים לצורך השקעה, דרך ישראלים צעירים שרוצים ‘להתמזג עם הטבע ולברוח מהבטון’,  צעירים שבאים לגור במושבה וישראלים שמחפשים השקעה ‘נטו’, ועד לקונים המתמחים באקולוגיה ו/או בגידולים אורגניים, ויש עוד סוגי קונים נוספים”.

ניהול והפקת הפרויקט: עינת פרידמן


BrandVoice הוא מותג התוכן השיווקי של פורבס ישראל

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן