חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

אחד העם: ת"א 25 עלתה השבוע ב-2.8%; מניית טבע נחלשה ב-1%

שבוע המסחר הראשון של פברואר 2013 בבורסה בתל אביב ננעל בעליות שערים בכל מדדי המניות המובילים.

ת"א 25 התחזק ב-0.6% וגם ת"א 100 התחזק בשיעור דומה. מדד הנפט והגז התחזק ב-0.8%, מדד הביטוח עלה ב-1.8% ומניות הבנקים קפצו ב-1.44%. בסיכום שבועי, עלה השבוע ת"א 25 ב-2.8%, ומתחילת השנה ב-2.1%. מדד ת"א 100 עלה השבוע ב-3.3% ומתחילת השנה ב-3.1%. מדד הביטוח בלט השבוע בעלייה של כ-8.1% ומתחילת השנה עלה ב-4.8%.

משרד האוצר הנפיק השבוע אג"ח בבורסה בתל אביב בשווי של 1.4 מיליארד שקל. בסך הכול גייס האוצר 7.4 מיליארד שקל בהנפקת אג"ח מתחילת השנה. שתי חברות גייסו השבוע 0.5 מיליארד שקל בהנפקת אג"ח לציבור. מתחילת השנה גייס הסקטור העסקי 6.9 מיליארד שקל באמצעות אג"ח.

בנק ישראל פרסם השבוע נתונים ראשוניים, מהם עולה כי משקיעי חוץ רכשו בינואר מניות ואג"ח ממשלתי בסך כ-300 מיליון דולר בכל אפיק, וזאת לאחר שבסיכום שנת 2012 רכשו מניות בסך כ-430 מיליון דולר ומכרו אג"ח ממשלתי בסך כ-230 מיליון דולר.


צילום: אהוד כהנים

ענקית התרופות טבע פרסמה היום את תוצאותיה לרבעון הרביעי של 2012 ומנייתה ירדה ב-1%. על פי הדו"ח, הגיע הרווח הנקי של החברה ל-1.1 מיליארד דולר, ירידה של 21% לעומת הרבעון המקביל ב-2011. הכנסותיה של החברה הסתכמו ב-5.2 מיליארד דולר, וזאת בהשוואה ל-4.9 מיליארד בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח התפעולי של טבע ברבעון האחרון של 2012 עמד על 1.3 מיליארד דולר, ומדובר בירידה של 22% לעומת הרבעון המקביל ב-2011. תוצאותיה של טבע תואמות את תחזיות האנליסטים שצפו כי הכנסותיה של החברה ברבעון האחרון של 2012 ירדו ב-6.6% ל-5.3 מיליארד דולר. 

צילום: אהוד כהנים

דיסקונט השקעות מקבוצת אי.די.בי בשליטתו של דנקנר הודיעה היום כי בכוונתה למכור בימים הקרובים, בעסקאות מחוץ לבורסה, אחוזים בודדים של אחזקות במניות 3 מן החברות שבשליטתה בהיקף כולל של עד כ-150 מיליון שקל, שתכלולנה מניות סלקום בתמורה כוללת של עד כ-55 מיליון שקל, מניות של כור בתמורה כוללת של עד כ-65 מיליון שקל ומניות של חברה לנכסים ולבנין בתמורה כוללת של עד כ-30 מיליון שקל, מתוך אחזקותיה של דסק"ש בחברות האמורות. מניית החברה נחלשה היום ב-0.6%.

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות מבקשים כי החברה תקפיא את כל התשלומים הצפויים לנושיה, עד לגיבוש הסדר חוב בין החברה לבין הנושים. במכתב ששלחו המחזיקים הם אומרים כי אם החברה ונושיה האחרים לא יסכימו להקפאה, הנאמנים והנציגות יהיו עשויים לנקוט בכל דרך חוקית אחרת כדי לגרום להקפאה. במקביל, עשוי להירקם שיתוף פעולה בין מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות לבין מחזיקי האג"ח של החברה הבת אי.די.בי פתוח. נציגויות המחזיקים צפויות להיפגש היום לדון בנושא.

הרווח הנקי של סלקום ברבעון הרביעי של 2012 צפוי להגיע ל-100-115 מיליון שקל – כך הודיעה החברה בתחזית שפרסמה היום לקראת פרסום הדוחות בתחילת מרץ. על פי הדיווח של סלקום, הדוחות הראשוניים משקפים את המגמות עליהן דיוווחה החברה בעבר, כולל התחרות הגדלה והשחיקה במחיר, כמו גם תוכניות היעילות של החברה. החברה ציינה כי תמשיך ליישם תוכניות התייעלות. מניית סלקום איבדה היום 1.1% מערכה.

אזורים דיווחה היום על חילופי הנהגה: אופיר גרינברג, מנכ"ל החברה בשנתיים האחרונות עוזב את תפקידו ובמקומו ימונה דרור נגל, לשעבר מנהל ההשקעות הראשי של הפניקס. הרשי פרידמן, בעל השליטה ימונה לחבר דירקטוריון. מניית החברה עלתה היום ב-2.5%.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן