Forbes Israel Logo

אינטל מציגה שורה של מעבדים לטלפונים ניידים, פאבלטים וטאבלטים

מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ', הכריז היום בתערוכת מובייל וורלד בברצלונה על השקת סדרת פלטפורמות עבור טלפונים ניידים, פאבלטים וטאבלטים. כמו כן הוצגו יישומים שיעשירו את חוויית השימוש במחשבים אישיים ושורה של שיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות מובילות.

קרניץ' הכריז על סדרת המעבדים Intel Atom x3, (שנקראה בעבר בשם הקוד SoFIA). זוהי פלטפורמת התקשורת המשולבת הראשונה של אינטל שמיועדת לסמארטפונים, פאבלטים וטאבלטים עבור השווקים הצומחים של התקנים זולים ובסיסיים.

ה-SoC משלב את מעבד היישומים – Intel Atom מרובה הליבות 64-סיביות – מעבד חיישן תמונה, גרפיקה, אודיו, קישוריות ל-3G ול-4G LTE ורכיבי ניהול צריכת חשמל במערך שבבים אחד של המערכת. אינטגרציה זו מאפשרת ליצרנים לספק התקנים עתירי תכונות ברמות מחיר סבירות עבור הצרכנים המתרבים של נתח השוק הבסיסי. עשרים חברות, בהן ASUS ו-Jolla כבר התחייבו לספק תכנים המבוססים על Intel Atom x3.

מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ', מציג את המוצרים החדשים | צילום: אינטל

את קו המוצרים הנייד משלימה אינטל עם המערכת-על-שבב Intel Atom הראשונה שיוצרה בתהליך 14 ננומטר, וסדרת מעבדי Intel Atom x5 ו-Intel Atom x7 (שנקראה בעבר בשם הקוד "Cherry Trail"). סדרה זו מיועדת לטאבלטים ומכשירי 2 ב-1 בעלי צג קטן.

סדרה זו תניע מגוון התקנים ברמת מחיר בינונית והתקני פרימיום. לקוחות אינטל, בהם אייסר, אסוס, דל, HP, לנובו וטושיבה כבר התחייבו לספק התקנים המבוססים על פלטפורמה זו. ההתקנים הראשונים צפויים להגיע לשוק במחצית הראשונה של השנה.

אינטל הכריזה גם על הדור השלישי של המודם שלה ל-LTE Advanced Category 10 בעל חמישה מצבי הפעלה. ה-Intel XMM 7360 תומך בצימוד ערוצי 3x ובמהירויות הורדה של עד 450 Mbps. מידותיו הקומפקטיות ונצילות האנרגיה הטובה מאפשרים ל-XMM 7360 של אינטל להשתלב בהתקנים במידות שונות, החל מסמארטפונים ופאבלטים וכלה במחשבים אישיים. המודם גם מרחיב את קו פתרונות ה-LTE של אינטל ומספק ליצרני ההתקנים אפשרות תחרותית לתכנן ולהשיק במהירות התקני LTE במגזרי שוק ואזורים גיאוגרפיים שונים.

בהמשך להצלחה של הטאבלט הדק בעולם, ה-Dell Venue 8, קרזניץ' סיפק לקהל הצצה לטאבלט Dell Venue 10 המציע מקלדת נתיקה, את טכנולוגיית הצילום Intel RealSense – שפותחה, בין היתר, במרכז הפיתוח של אינטל בחיפה, וכן טעינה אלחוטית וטכנולוגיית אבטחה ופרטיות True Key של Intel Security. הטאבלט החדש פונה למשתמשים פרטיים ועסקיים וצפוי לצאת לשוק בקרוב.

פתרונות אבטחה מתקדמים ושיתופי פעולה עם חברות מובילות

קרזיץ' הכריז גם על שיתוף פעולה עם חברת סמסונג באבטחת ההתקנים החדשים גלקסי S6 וגלקסי S6 Edge. קרזניץ אמר ש-Intel Security משתפת פעולה גם עם LG באבטחת נתונים אישיים, והחברה תשלב את McAfee Mobile Security של אינטל ב-LG Watch Urbane LTE, בכדי לספק יכולות מניעת גניבה שיאפשרו לבעלי ההתקן לנעול אותו, לאתרו ולנטרלו במקרה הצורך. משתמשים בהתקני אנדרואיד של LG מוגנים כבר היום ב-McAfee Mobile Security בהתקניהם.

קרזניץ הכריז גם על לקוחות חדשים לטכנולוגיית True Key של אינטל, בהם ברייטסטאר, דויטשה טלקום ופרסטיג'יו. טכנולוגיה מאפשרת אימות זהות קל ובטוח יותר באמצעות גורמי זיהוי אישיים כגון זיהוי פנים וטביעות אצבע במקום נקודות התורפה של הסיסמאות. דויטשה טלקום תתקין מראש את True Key במוצרים שהיא מספקת ללקוחותיה באירופה. פרסטיג'יו תהיה אחת מהיצרניות הראשונות של התקנים ניידים שתשיק את יישום True Key ברוסיה וברחבי אירופה ועד סוף השנה תעמיד אותו לרשות המשתמשים בסמארטפונים וטאבלטים מבוססי אנדרואיד שלה.

בנוסף, קרזניץ' דיווח על יוזמות משותפות של אינטל עם אלקטל-לוסנט, אריקסון והוואווי שנועדו לתת מענה לשירותים חדשים בתחומי הטלקום, הענן ומרכזי הנתונים, לייעול הרשתות ולהאצת המעבר של התעשייה לתשתית המוגדרת באמצעות תוכנה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.