חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

גול עצמי: גוגל פלסטין נפרץ על ידי האקרים פלסטינים

לזה שהאקרים פלסטינים תוקפים אתרים ישראלים אנחנו כבר רגילים, אבל הפעם הם הגדילו לעשות. האתר האחרון שהותקף הוא לא אחר מאשר גוגל פלסטין. בהודעה שהצליחו הפורצים לשתול על המסך נכתב המסר הברור אותו הם רוצים להעביר: "שלום דוד גוגל, אנחנו אומרים שלום מפלסטין כדי להזכיר לך שהמדינה במפות גוגל לא נקראת ישראל, היא נקראת פלסטין".

בתחתית העמוד, תחת תמונת מפת ישראל, שנלקחה ישירות ממפות גוגל, הוסיפו ההאקרים את ההודעה הבאה: "מה היה קורה אם היינו משנים את ישראל לפלסטין במפות גוגל? זו תהיה מהפכה… אז תקשיבו לריאנה ותהיו מגניבים". למה ריאנה? כי הנוחתים באתר התבקשו להוריד פלאגין של ריל-פלייר, לאחר מכן התנגן שיר של ריאנה.

גוגל עצמה טוענת כי האתר לא נפרץ, אלא דבר אחר קרה. בהודעה מטעמה נמסר כי "כמה משתמשים שביקרו בגוגל פלסטין הופנו אל אתר אחר. שירותי גוגל עבור הדומיין של גוגל פלסטין לא נפרצו. אנחנו שומרים על קשר עם הארגון האחראי לניהול שם הדומיין, על מנת שנוכל לפתור את הבעיה". מבדיקה עולה כי אכן יש אמת בדברי החברה, וכי האתר הופנה לשרת עלום שם הממוקם אי שם במרוקו.

פריצה לאתרים על מנת להביע עמדה פוליטית אינה חדשה, ויש הטוענים כי יש לה ניחוח רומנטי משהו, קצת כמו גרפיטי על בית העירייה. אלא שהפעם מדובר במקרה קלאסי של טעות בכתובת, ולא, לא בגלל שם הדומיין.


צילום מסך

גוגל פלסטין עלה לאוויר בשנת 2009, אך מוקדם יותר השנה עלה לכותרות לאחר שבעקבות קטלוג פלסטין באו"ם כמדינה לא חברה, שינתה ענקית החיפוש את עמוד הבית הפלסטיני כך שיופיע תחת הכותרת "פלסטין" ולא "השטחים הפלסטיניים". קשה לומר כך שהיא מתכחשת לגמרי לשאיפות העצמאות הפלסטיניות.

יש לציין כי נכון לרגע כתיבת שורות אלה הבעיה תוקנה, ואתר גוגל פלסטין מפנה למנוע החיפוש המותאם ולא להודעת ההאקרים. עם זאת, מספר אתרי טכנולוגיה מדווחים כי עדיין ניתן לראות את הודעת ההאקרים, וכנראה שרק בעוד זמן מה היא תעלם לגמרי. זו הסיבה בשלה אנו לא מפרסמים פה לינק, מחשש כי האתר הנגוע מכיל רוגלות כלשהן, חשש המתגבר לאור העובדה שההאקרים מבקשים מהמשתמשים להתקין פלאגין.

לידיעה המקורית באתר גיקטיים

עוד בגיקטיים:

מוצרי אפל: זינוק במחירים בארץ. כמה זה עולה בחו"ל?

חדש בפייסבוק: אלבומי תמונות משותפים

 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן