חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

גל הרט

בן 17 מהרצליה, לומד בתיכון להנדסאים.

לפני כשנה הקים חברת סטארט-אפ בשם Doweet, המציעה אפליקציה לארגון מפגשים חברתיים, שהורדה כבר על ידי יותר מ-20 אלף משתמשים. בשנה האחרונה גייס עבור החברה 80 אלף דולר (60 אלף מתוכם הגיעו מהמשקיע דני רקנאטי).

צילום: רוני פרל

איך נראה היום שלך? ביום ממוצע אני חוזר מבית ספר, יושב קצת על שיעורים, נפגש עם משקיעים ומנטורים שמייעצים בנוגע לחברה, ומתכנת קצת. בגדול, אני מצליח לשלב בין כל המשימות. את רוב התכנות עשיתי בחופש הגדול. בתקופת מבחנים אני פחות מעורב בניהול החברה, אבל אם מנהלים את הזמן נכון, יש זמן להכל, גם לפנאי ולחברים.

ההורים שלך מבינים במה אתה עוסק? גם אימא שלי וגם אחי באים מעולם המחשבים, כך שהוא לא זר להם. אין לי בעיה לדבר עם ההורים על מונחים מקצועיים, הם יבינו אותי בקלות, אבל אין ספק שהתפתחות הטכנולוגיה בשנים האחרונות הייתה מדהימה. היום כל ילד יכול ללמוד לבד כמעט כל תחום בעולם – והכל בלחיצת כפתור. זה דבר נפלא בעיניי. 

איך ייראה העולם בעוד עשרים שנה? אני חושב שהמהפכה הטכנולוגית רק בחיתוליה. עוד עשרים שנה הטכנולוגיה תהיה בכל מקום. קוראים לזה "Internet of Things" – המשמעות היא שהכל יהיה מחובר לאינטרנט. האינטרנט יהיה בכל מקום – הטלוויזיה, המזגן, אפילו המקרר יוכל להראות לך בכל רגע נתון איזה מוצרים חסרים ולבצע הזמנות ישירות. זה פשוט יהיה בכל מקום. 

מה דעתך על מערכת החינוך בארץ? אני שמח לראות שבית הספר פועל בצורה יותר ויותר טכנולוגית – כבר היום הקשר עם המורים מבוסס מייל, יש מערכות למידה ברשת וכו'. אבל עדיין, את רוב הידע המקצועי שלי רכשתי באינטרנט. בית הספר לא מספק לך הרבה כלים מעשיים. באופן כללי, אני חושב שבית הספר צריך להיות יותר מוכוון לפיתוח אישי – כל תלמיד ותלמיד ותחומי העניין שלו. 

מה דעתך על הפוליטיקה הישראלית? אותי באופן אישי הפוליטיקה מאוד מעניינת ואני משתדל להיות כמה שיותר מעורב בתחום. שומעים עכשיו על הרבה מועמדים שעזבו את תחום ההייטק כדי לפנות לפוליטיקה, וזה חיובי מאוד בעיניי שיש אנשים איכותיים שמוותרים על קריירה נוחה בשביל לתרום למדינה, ולא סתם בשביל הכיסא והכוח. גם רואים היום הרבה חבר'ה צעירים שמשתלבים בתחום, ואני חושב שכל מועמד מוכשר ומתאים – יש לו מקום בפוליטיקה, בלי קשר לגיל או לרקע ממנו הוא בא. 

תחביבים מעבר לטכנולוגיה: לבלות עם חברים, וספורט – שחייה, כדורסל, חדר כושר. אגב, להקים חברת סטארט-אפ זה מאוד דומה לחדר כושר. אתה מהר מאוד מבין שאין קסמים ואין קיצורי דרך, אבל אם עובדים קשה ומשקיעים באופן קבוע – רואים תוצאות. 

מה החולשה שלך? לא עולה לי לראש שום דבר. אולי פשוט עדיין לא גיליתי אותה.

מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול? ברור שתחום ההייטק מאוד מעניין אותי. בנוסף, מעניין אותי תחום חקר המוח, פסיכולוגיה ופילוסופיה. ולא נשכח את האפשרות להיכנס לפוליטיקה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן