חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

דן אנד ברדסטריט תדרג אשראי של חברות פרטיות

קבוצת דן אנד ברדסטריט הודיעה היום כי היא משיקה שירותי דירוג אשראי לחברות פרטיות, דירוג הדומה למקובל בעולם ומאפשר למעניקי האשראי ולשותפים עסקיים לשפר את השקיפות של החברות הלוות.

בניגוד לחברות ציבוריות המדווחות באופן שוטף, נתוני החברות הפרטיות נשמרים בחיסיון, ולכן השימוש בדירוג זה מסייע בהתאמת התנאים להעמדת האשראי באופן המשקף את רמת הסיכון של החברה המדורגת.

לפי החברה, הערכת סיכון הלווה בחברות הפרטיות מבוססת על מתודולוגיה הבוחנת, בנוסף למאפיינים מקובלים, גם מאפיינים רוחביים בקרב חברות פרטיות במשק הישראלי. ההערכה כוללת ניתוח של חמישה רבדים שונים: פיננסי, עסקי, ניהולי, תפעולי ומשפטי. לאורך חמשת הרבדים, נבחנים גורמי הסיכון של המודל העסקי ושל הישות המשפטית באופן ספציפי. הספקטרום בניתוח הרבדים, הינו דרך הישות המשפטית, הענף בה היא פועלת ומאפיינים מקרו כלכליים.

לפי דן אנד ברדסטריט, במשק פועלים כ-500 אלף עסקים פעילים.האשראי לעסקים אלו מגיע מספקים, בנקים, חברות לאשראי חוץ בנקאי וחברות ביטוח אשראי. מנכ"ל החברה חיים כהן ציין כי "במצב בו מצוקת האשראי רק תלך ותחריף ולאור העובדה כי החברות הפרטיות אינן יכולות לגייס בשוק ההון, הן תלויות בספקים שיוכלו מעתה ליהנות מסביבת וודאות גבוהה יותר בכל הקשור לקבלת החלטות אודות החברות המדורגות. בנוסף, הספקים יוכלו לתמחר את העסקות באופן המשקף את סיכון החייב, דרישת בטחונות נוספים או הפחתת בטחונות. וכן הספק יוכל להפעיל גביה הדוקה יותר מלקוחות בעלי אשראי נמוך ונוחה יותר מלקוחות בעלי אשראי גבוה".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן