חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

הבורסה ננעלה בירידות עשרים; מחירי הנפט שבו לרדת

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל במגמה שלילית על רקע הירידה החדה בשער הדולר והחלטת הבנק השיווצרי לבטל את שער הריצפה שהציב למטבע הפרנק. בתגובה לצעד המפתיע מזנק הפרנק השיווצרי ב-14% מול הדולר. היום יפורסם מדד המחירים לצרכן לחודש דצמבר וכן המדד הכולל לשנת 2014. הצפי הוא לירידה של 0.1% הן במדד החודשי והן בשנתי.

 מדד ת"א 25 ירד ב-0.1%, מדד ת"א 100 נחלש ב-0.2% ומדד הבנקים איבד 0.7% מערכו. מדד התקשורת ירד ב-1%, מדד הנדל"ן התחזק ב-1% גם הוא ומדד הנפט והגז הוסיף לערכו 0.5%.


הבורסה בתל אביב

לאחר שאתמול זינקו מחירי הנפט ב-5% חזרו היום מחירי הנפט למגמה השלילית וירדו בעוד 1.8%. על רקע העליות אתמול עלתה היום מניית אבנר ב-1.7% ומניית דלק קידוחים הוסיפה לערכה 1.8%.

הדולר רושם היום ירדה חדה של 1.2% מול השקל ונסחר ברמה נמוכה מ-3.9 שקלים. במחלקת המחקר של FXCM ישראל אומרים הבוקר כי נעילה יומית מתחת לשפל של דצמבר ב-3.875 עשויה להאיץ את ירידת המטבע האמריקני ולסמן את הצלע הבאה בתיקון כלפי מטה שהחל בחודש שעבר, לאחר הכישלון לפרוץ את רמת 4. "ירידה מתחת ל-3.875 תסלול את הדרך עד ל-3.85. הטריגר לשבירה של הצמד כלפי מטה היתה היחלשותו של הדולר בעולם, שנבעה מנתוני מקרו ירודים".

"מחיר הנפט זינק אתמול במעל 5%, בזינוק היומי החד ביותר מזה כשנתיים. התנודתיות במסחר נבעה בין היתר מהסמיכות למועדי הפקיעה על החוזים החודשיים על הנפט. עוד מוקדם להכריז על תחתית בנפט, אבל התנודתיות הזו בהחלט עשויה להתחיל ולסמן את הרצון של השוק לקבוע תחתית. התחזקות הנפט החלישה את הדולר, ואולם הגורם הראשי לסנטימנט השלילי כלפי השטר הירוק היה נתוני המכירות הקמעונאיות המאכזבים שפורסמו אמש והצביעו על ירידה של 0.9% בהיקף המכירות. נתון שלילי זה מצטרף לנתוני ההכנסה האישית המאכזבים שפורסמו ביום שישי האחרון, וציננו מעט את התפיסה החיובית בשווקים לגבי ההתאוששות של הכלכלה האמריקנית והצפי להעלאות ריבית".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן