חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

הדר תוהמי

בת 17 מאליכין, לומדת בתיכון רופין בעמק חפר.

חניכה בפרויקט "מדעי המחשב – אקדמיה ותעשייה" במכון וייצמן. עובדת על פרויקט ייחודי לפיתוח יכולות עיבוד תמונה מתקדמות וזיהוי טקסט בוידיאו על ידי תוכנת מחשב. 


צילום: רוני פרל

איך נראה יום ממוצע שלך: זה לא כל כך נורא כמו שזה נשמע – אני מצליחה לשלב בין הלימודים בבית ספר, ההרצאות במכון וייצמן והעבודה על הפרויקט, וכמעט תמיד נשאר לי גם זמן לחברים ולמסיבות בסופי שבוע. על הפרויקט אני עובדת בערך שעתיים ביום. גם אם קורה מדי פעם שאני לא יכולה לצאת בגלל שאני חייבת להתקדם עם הפרויקט, אני יודעת שזה שווה את זה. 

ההורים שלך מבינים במה את עוסקת? ההורים שלי לא מבינים בכלל בעולם הטכנולוגיה, זה כמו סינית בשבילם. גם אם אני מביאה את המחשב ומראה להם דוגמאות זה לא יעזור, הם לא מבינים את זה. אבל הם שמחים בשבילי ונהנים לראות שטוב לי, וזה מה שחשוב. יש פערים אדירים בין הדורות, ויש עם זה הרבה בעיות. מסוכן בעיניי שהרבה ילדים יודעים ומבינים בתחום הזה הרבה יותר מההורים שלהם. יש הורים שפשוט לא מבינים מה הילדים שלהם עושים, ובגלל זה הם לא יכולים להגיד להם מתי לעצור, להגיד "עד כאן, את זה אתה לא עושה". אני מכירה הרבה ילדים שהלכו רחוק מדי בתחום הזה, ולהורים שלהם לא היה מושג. 

כיצד לדעתך ייראה העולם הטכנולוגי בעוד עשרים שנה? אני בטוחה שתהיה התפתחות מטורפת ושנראה פה דברים שאנחנו לא יכולים לדמיין עדיין, ואני יכולה רק לקוות שאני אקח חלק מרכזי במהפכה הזו. אני מאמינה שהטכנולוגיה תהיה נגישה לכולם, היא תהיה בכל מקום. כבר היום הטכנולוגיה שולטת בנו. בלעדיה אנחנו מנוטרלים, אבל כל עוד נוציא מזה את הצד החיובי, אז יהיה בסדר. 

מה דעתך על מערכת החינוך בארץ: באופן אישי לא הרגשתי שהגבילו או חסמו אותי בבית הספר, ההפך. תמיד הרגשתי שדחפו אותי קדימה ונתנו לי הזדמנויות להתקדם ולהתפתח, אבל ראיתי הרבה תלמידים אחרים שהמערכת חסמה להם דלתות מכל מיני סיבות. אני חושבת שחייבים להשקיע במערכת יותר, אחרת הרמה תמשיך לרדת עוד יותר. צריך להשקיע בחינוך של הילדים מגיל צעיר – לגרום לילדים לרצות ללמוד ולא לפחד מהמורים ומהבגרויות. שתלמידים יבואו ללימודים כי הם רוצים ללמוד ולהתפתח, ולא כי הם חייבים להשיג ציון כזה או אחר. 

מה דעתך על הפוליטיקה הישראלית? כרגע אני עוד לא מתעסקת בזה, אבל אני יכולה בקלות לראות את עצמי נכנסת לתחום הזה בעתיד. 

תחביבים מעבר לטכנולוגיה: מוזיקה, סרטים, חברים, מסיבות ואפייה. 

מה החולשה שלך? אני סופר פרפקציוניסטית. כל מה שאני עושה חייב להיות הכי מושלם שאפשר. 

מה את רוצה להיות כשתהיי גדולה? שאלה קשה, אני רוצה הרבה. אני מאמינה שאתחיל בהייטק, אבל בוודאות ארצה להתעסק גם באדריכלות. גם משפטים זו אופציה מעניינת. 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן