חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

המיליונרים החדשים: מנהלי KAPE מימשו מחצית מהאופציות

לאחר שהגדילו את שווי החברה לכ-400 מיליון דולר, מימשו מנהלי קייפ מחצית מהאופציות תמורת כ-60 מיליון דולר. שגיא, בעל השליטה, רכש את המניות והגדיל את חלקו בחברה

איש העסקים טדי שגיא מצייד את המנהלים בדלק להמשך צמיחה: מנהלי חברת KAPE מממשים מחצית מהאופציות למניות שהועמדו לרשותם עם הצטרפותם לחברה, ומכרו את המניות תמורת 13.3 מיליון ליש"ט (כ-60 מיליון שקל). שגיא, בעל השליטה בחברה, רכש את המניות בעסקה מחוץ לבורסה והגדיל את החזקתו בחברה. המנהלים הם המנכ"ל עידו ארליכמן, סמנכ"ל הכספים מורן לאופר, סמנכ"ל התפעול דניאל שגיא, בוגר רשימת Forbes 30Under30, ומספר מנהלים נוספים אשר אינם חייבים בדיווח.

KAPE, המתמחה בהצפנה של מידע דיגיטלי ופתרונות לגלישה אנונימית, מנוהלת ממשרדי החברה בלונדון ונסחרת בבורסה בלונדון. היא נחשבת למובילה בתחום הפרטיות בארה"ב עם למעלה מ-2.5 מיליון לקוחות משלמים בעולם, כמחציתם בצפון אמריקה. החברה פעילה ב-160 מדינות ומעסיקה כ-350 עובדים באנגליה וארצות הברית, בן היתר, תחת המותג Private Internet Access) PIA).

החברה הונפקה בסוף 2014 בבורסת לונדון במחיר של 103 פני למניה. לאחר משבר עסקי וכשמחיר המניה עמד על 24.5 פני בלבד, באמצע שנת 2016, מינה שגיא הנהלה חדשה, בראשותו של המנכ"ל, עידו ארליכמן, על מנת לבצע שינוי אסטרטגי בפעילות החברה. ארליכמן, יחד עם צוות הניהול ובגיבוי של שגיא כבעל השליטה, ולאור התגברות על סיכונים בפרטיות משתמשי האינטרנט, שינה את מיקוד החברה בפיתוח תוכנה שתאפשר לארגונים וצרכנים ברחבי העולם לשלוט ולהגן על המידע הדיגיטלי שלהם, כל זה במודל הכנסות מתוכנה כשירות (SaaS).

שחקנית גלובלית

ב-2017 ההנהלה החדשה הובילה מהלך לרכישת CyberGhost, חברת הצפנה דיגיטלית, אשר מאז הרכישה הגדילה את בסיס הלקוחות ביותר מ-400%. במחצית שנת 2018 רכשה החברה את Intego, חברת הגנת נקודות קצה אמריקאית, ובסוף 2019 רכשה את חברת LTMI האמריקאית, המחזיקה ב-PIA, בעסקה בסכום כולל של 127.6 מיליון דולר, והפכה לאחת משלוש השחקניות הגדולות בעולם בתחום הגנת הפרטיות.

המהלכים של המנהלים הצעירים הביאו תוצאות חיוביות מאוד וזכו לאמון רב של שוק ההון, עם מעבר לבורסה הראשית באופק. תוך ארבע שנים, שווי השוק של החברה זינק ועומד כיום על כ-400 מיליון דולר, לעומת 40 מיליון דולר טרם שינוי האסטרטגיה. מחיר המניה זינק כמעט פי עשרה, מ-24 פני במחצית 2016 לכ-200 פני, מחיר העסקה היום.

דניאל שגיא, בוגר רשימת Under30 של פורבס ישראל. צילום: שלומי יוסף, פורבס
סמנכ"ל התפעול של קייפ דניאל שגיא, בוגר רשימת Under30 של פורבס ישראל. צילום: שלומי יוסף, פורבס

במסגרת העסקה בין צוות הניהול לשגיא, רכש שגיא מחצית מהאופציות שאוחזים המנהלים, כ-6.6 מיליון מניות בחברה תמורת 13.3 מיליון ליש"ט והגדיל את החזקתו בחברה ל-67.7% מהון המניות המונפק כיום של החברה. מבחינתו של המנכ"ל ארליכמן ושאר המנהלים, מדובר במימוש האופציות הראשון מאז נכנסו לתפקידם.

בסביבתו של שגיא מסבירים את רכישת המניות משני מניעים. הראשון, הבעת אמון בעתיד החברה, ובפוטנציאל שהיא מגלמת כשחקנית מובילה בתחום הסייבר והפרטיות. בנוסף, שגיא מעוניין שצוות הניהול ימשיך להוביל את החברה בשנים הקרובות ויפעל להמשך קידומה. הצוות יוכל לממש את הערך הרב שהביא למשקיעים ו"יפגש עם כסף", כך שיוכל להנות מהפירות שיצר עד כה. המנהלים ימשיכו להחזיק כמות דומה של אופציות, כך שהאינטרס שלהם יהיה להמשיך ולפעול למען קידומה של החברה.

מנכ"ל KAPE, עידו ארליכמן, מסר: ״העסקה הנוכחית היא רק אבן דרך במסע של החברה. יש לנו עוד תוכניות רבות לקדם בשנים הקרובות, זאת רק תחילת הדרך".

צילום התמונה הראשית: שרון דרעי

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן