חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בעליות קלות, מניית דסק"ש זינקה

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום בעליות שערים קלות, על רקע פתיחת שבוע המסחר ברחבי העולם. בבורסות אירופה מתנהל בשעה זו המסחר בירידות שערים על רקע המשך המשבר בשוק היווני, שם החליט הממשלה בסוף השבוע על איחוד כלל תשלומי החוב לקרן המטבע הבינלאומית לתשלום בודד בסוף החודש. בוול סטריט נפתח שבוע המסחר במגמה שלילית, לאחר שבסוף השבוע פורסם דו"ח תעסוקה חיובי במיוחד – אשר העלה חששות בקרב המשקיעים כי ריבוי אינדיקטורים חיוביים נוספים יביא להעלאת הריבית במשק האמריקאי כבר בעתיד הקרוב.

כל אלו, כאמור, עמדו היום ברקע למסחר בבורסה בתל אביב אשר ננעל בעליות שערים. מדד ת"א 25 התחזק ב-0.2%, ומדד ת"א 100 עלה ב-0.1%. מדד הבנקים הוסיף לערכו 0.9%, מדד התקשורת זינק ב-1.7% ומדד הנדל"ן נחלש ב-0.5%. מדד הנפט והגז עלה ב-0.4%.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל ציינו הבוקר כי הסוחרים נושאים עיניהם לפסגת ה-G7, כדי לראות האם יוצאת משם בשורה בעלת ערך בסוגיית יוון. כל התפתחויות חיובית צפויה לתרום לחוזקו של האירו, ובהתאמה להחליש את הדולר. מצד שני, הסוחרים גם יעקבו אחר המשך הנתונים הכלכליים בארצות הברית והתבטאויות מצד בכירים בפד, כדי להעריך את הסיכוי להעלאת ריבית ראשונה כבר בספטמבר. נתוני התעסוקה המצוינים שפורסמו בשישי הגבירו את האופטימיות לגבי הכלכלה האמריקנית ואת הסיכוי כי הפד יבצע העלאת ריבית מוקדמת מהמתוכנן.

בגזרת המניות, כאמור, את עיקר תשומת הלב ריכזה היום מניית דסק"ש, אשר זינקה והוסיפה 6.7% לערכה לאחר שהאסיפה הכללית הצביע העל הדחתו של מוטי בן משה מדירקטוריון החברה. מניית חברת טבע נחלשה ב-0.7% על רקע המשך מאבקה להשתלטות על חברת מיילןף, במסגרתו הגדילה את החזקתה בחברה לרמה של 2.2%.  

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן