חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

המקומות הנכונים: כאן תמצאו את כל האנשים החשובים במדינה

שלוש דקות בעולם האמיתי לימדו כל יזם או מחפש עבודה שכישורים ורעיונות טובים הם לא הדרך היחידה להתקדם. אז נכון שעדיף להיוולד למשפחה הנכונה, אבל לפעמים אפשר גם לבנות רשת קשרים חברתית שיכולה לסייע בהרמת כל פרויקט ובמציאת כל עבודה, בין אם אתם מנסים להרים יוזמה חדשה או מחפשים מידע עסקי מתחום הרפואה.

לפעמים, למרבה הצער, מספיק לזרוק מילה לעוזר של השר הרלוונטי בבית הקפה שבו הוא נמצא, כדי לקצר תהליכים שהיו נמשכים עשרות מיילים, פקסים, ואולי אפילו דואר רשום. "לפני שניגשים לעשות נטוורקינג, צריך לדעת מה המטרה שמנסים להשיג״, אומרת אורלי שפירא, מומחית לייעוץ שיווקי. "האם אני רוצה למצוא עבודה? האם אני רוצה למצוא לקוחות? את צריכה להיות מאוד מדויקת בהגדרת המטרה. עבדתי עד היום עם עשרות לקוחות שלא יודעים מה לעשות עם הקשרים שיש להם, איך להפוך אותם למשהו יישומי. מה יוביל למה? כסף לקשרים או ההפך? מה התהליכים שבאמצעותם אני יכולה להגשים את הפנטזיות שלי?״. כדי להקל עליכם, לפחות קצת, אסף פורבס את המקומות הבולטים בישראל לפגוש, במקרה כמובן, את האנשים הנכונים.


רביבה וסיליה | צילום: דנה זונשיין

1. אנשי העסקים וההיי טק

אנשי העסקים ומחזקי הסטארט־אפים האנג׳לים, המשקיעים, אנשי העסקים עם העין הטובה – כל אלו אוהבים לסגור דברים גם מחוץ למשרד, באווירה רגועה ונעימה. עסקאות ענק נחתמו בבתי קפה ומסעדות ברמת השרון והרצליה – ואין סיבה שהעסקה שלכם לא תתחיל שם. הדרך לפנות לאיש עסקים היא כמובן באמצעות האינטרסים שלו – כספיים, פוליטיים או תקשורתיים. שימו לב שאתם לא הראשונים שפונים לאיש העסקים בבית קפה. הוא רגיל לזה, ואתם עלולים לעצבן אותו. לכן כדאי גם כאן להגיע דרך מכרים משותפים. "כמה מהעסקאות הטובות ביותר שעשיתי היו בבית הספר של הילדים שלי״, אומרת שפירא, שבין היתר ארגנה מפגשי נטוורקינג בבית הקפה "רביבה וסיליה״. "יש שם קהל של הורים שרמת ההתנגדות שלו נמוכה משמעותית. מצאתי ככה עבודה לאנשים, עזרתי להמון לקוחות״. מאחר שרמת ההתנגדות גבוהה באופן יחסי, הדרך לפנות משתנה מאדם לאדם. יש מי שיקבל את הגישה האגרסיבית ויש מי שהגישה העדינה תמשוך אותו.

איפה תמצאו אותם:

רביבה וסיליה, המייסדים 1 רמת השרון
– כאן נחתמות עסקאות מיזוג בין משרדי עורכי דין גדולים ופה מתרוצצים בכירי המשק בניסיון לקבל סלט משק ובריוש טרי. "למעט לוקיישן, אנחנו יודעים שאנשים קמים בבוקר ולא רוצים רק משהו על הדרך, ומציעים להם שירות מעולה גם ב־ 7:00 בבוקר״, מספר עמוס אפל, בנה של רביבה ושותף בעסק. "היום צוחקים שאם אתה רוצה פגישה דיסקרטית אתה לא בא לרביבה. וברצינות, כאן ברור שאם אתה מגיע זה לא יוצא לשום מקום. מעולם לא שיתפנו את התקשורת בדברים שנרקמו פה. כל בית קפה סוג ז׳ מייחצן מי נפגש עם מי, כמה ולמה״. למרות זאת, הוא מודע לכך שיש מי שמגיעים לכאן בניסיון לקדם את הקריירה. "מי שבתחילת דרכם מחפשים לפגוש כאן אנשים שקשה לפגוש בסיטואציות רגילות. זאת דינמיקה שנוצרה ב־ 25 השנים האחרונות״.

חוץ מאשר את אנשי הכסף הגדול, תמצאו פה גם אנשי פרסום, תקשורת, פוליטיקה, שוק הון, בנקאות ועוד, ובין היתר את איתן הבר, ראובן אדלר, אייל חומסקי, יוחנן צנגן, רון אילון, אברהם גרנט, עמי גניגר, יונתן רושפלד, מושיק תאומים, גדעון רייכר, דודי קלגסבלד ועוד.

בתל אביב אל תפספסו את רוטשילד 12, קפה R בשד׳ יהודית 11 , קפה הלל ברוטשילד, מסעדת טורקיז בסי אנד סאן, עם תנועה אקטיבית של דיירים ואורחים בעלי הון; לוסיה, בלפור 18, לאבאיט, ברזילי 1, ג׳ויה, הארבעה 5, שם יושבים אנשי עסקים ושרים ומנהלים את העולם מהמרפסת; התרנגול הכחול בניסים אלוני 10 , מרכז G במתחם צמרת, שאליו מגיעים אנשי עסקים בינלאומיים שיכולים להקפיץ אתכם לשלב הבא; צפרה, יגאל אלון 96 – מקום חביב על מנכ״ל גוגל ישראל, מאיר ברנד; רודיס, ה׳ באייר, לכאן מגיעים מעת לעת בני שטיינמץ, עירית שטראוס, שמואל פרנקל, יגאל גלאי, אלי פפושדו וגליה מאור, וזה המקום הקבוע של איזי בורוביץ׳ בימי שישי.

קפה גימל, באבא אחימאיר 1, מארח אנשי עסקים ופיננסים רבים: נוחי דנקנר, עופרה שטראוס, גליה מאור, עמי שגיא, יצחק סוארי, זוהר גושן, רמי שביט, אילן בן דב, איזי בורוביץ׳, גיל שרון, אלי יונס, האחים אלוביץ׳ ועוד. מחוץ לתל אביב, נסו את קרמל ביצחק אלחנן 5 רמת השרון – דב וייסגלס, שיוכל לחבר אתכם גם לאנשי המשפט וגם לפוליטיקאים, זהבית כהן, שלמה נחמה, חיים רמון, יובל דיסקין. אם תרצו למצוא את יצחק תשובה – הוא מגיע מעת לעת לקרמל נתניה.
בהרצליה, אל תוותרו על ארקפה שנקר
)"הגדול״, שנקר 5(. בקומה השנייה
נרקמות עסקאות על פאי פקאן, ולעתים גם בארקפה משכית )"הקטן״, המשכית 32 (.

2. אנשי הפיננסים

מרכז הכספים של המדינה נמצא בשדרות רוטשילד בתל אביב וסביבתו -הרצל ואחד העם. כאן יושבים רוב בתי ההשקעות, משרדי רואי החשבון ומשרדי הנהלות הבנקים. מה שאומר שסביר להניח שהאיש שיושב לידכם ומזמין הפוך עם חלב סויה הוא אחד השחקנים הגדולים בשוק ההון הישראלי. לפי גורם במשרד לובינג, בתחום הזה הדרך הנכונה להשיג משהו ממישהו היא "לבדוק את סביבת הקשרים הטבעית, מי החברים שלו, איפה הוא גר״. עם המעבר של החברות כלל, אלטשולר ואקסלנס לרמת החייל, האזור נחלש מעט- אך הוא עדיין חזק ובועט. ובתחום הכספים, אם אין לכם מספיק כסף למשוך את תשומת לבם של הגדולים, אולי תוכלו להרשים אותם באמצעות הקשרים שלכם.

אורלי שפירא | צילום: דנה לנדאו

איפה תמצאו אותם:

בעיקר אוכלים באחת המסעדות המצוינות בסביבה: פרונטו, הרצל 4; דליקטסן, יהודה הלוי 79/81 ; קפה נואר, אחד העם 43 ; הוטל מונטיפיורי,מונטיפיורי 36 , שמארח מדי פעם אושיות מעניינות כמו אלכס גלעדי, אלי פפושדו, מיכאל שטראוס ועוד.

בקפה איטליה, קרמניצקי 6, שנמצא ליד ארנסט & יאנג ומארח את בכיריו כמו יורם טיץ ודורון שהרבני, כמו גם לקוחות שכדאי לכם להכיר. קפה לנדוור בשדרות רוטשילד אולי אינו המקום האופנתי ביותר, אך מושך אנשים עם עניבות יקרות מאוד לשבת ולפטפט בדיסקרטיות.
מחוץ לעיר כדאי לקפוץ לקפה טוסקנה, הנדיב 3, הרצליה. לכאן מגיעים סטנלי פישר וצוות הכלכלנים של יצחק תשובה. סניפי ארומה וארקפה במתחם הבורסה ברמת גן )ז׳בוטינסקי ואבא הלל, בהתאמה( גם הם הומים באנשי כספים שלא מצאו מקום טוב יותר לכוס קפה זריזה, וכשהם רוצים להרשים, תמצאו אותם במאראבו באבא הלל, מסעדת שף ראויה שמושכת אליה אנשי כספים לא רק מאזור הבורסה.

3. הברנז׳ה התקשורתית

כמו כל התחומים למעשה, מרוכזת הברנז'ה התקשורתית בעיקר בתל אביב. בניגוד לתחומים אחרים, הנוהגים לשמור על דיסקרטיות, כאן מדובר בדברנים חסרי תקנה ובעיקר בעובדים שלא באמת צריכים להיות במשרד. עיתונאים אפשר למצוא בכל בית קפה בתל אביב, בדגש על מקומות שנמצאים ליד מערכות העיתונים. איך תגרום לעיתונאי לסייע לך? כמו עם כולם: בעיקר על ידי פנייה לאינטרס שלו. במקרה של עיתונאי, האינטרס הוא כמובן בעיקר עניין, אך ישנם גם מי ש״טובות הנאה״ שונות ומשונות )את מי רצית לשלוח לקאריביים לסקר את המלון החדש?( ידברו אל לבם. ישנו פה ושם גם זן העיתונאים בעלי השליחות, שסיפור אידיאולוגי וסוחף יוכל לשכנע אותם לעזור לך.

איפה תמצאו אותם:

ברקפסט, רוטשילד 6 – אם אתם מחפשים ריכוז של עיתונאים שמסקרים אופנה או כותבים על בידור, המקום הנכון בשבילכם יהיה כנראה ליין המסיבות של אסף אמדורסקי, "צ׳יז קייק״. האירועים מתקיימים בימי חמישי במועדון הברקפסט, ושם תוכלו למצוא בין היתר את ערן סויסה, עינת ארליך, דורית בר אור ומוטי רייף.

אורנה ואלה, שינקין 33 – מדובר בבית קפה ברנז׳אי יחסית. תוכלו למצוא בו למשל את אבי ניר. האגדה מספרת על עורך תל אביבי שישב בו כל שבת, בנחישות אין קץ, עד שניר הסכים להעסיק אותו.

הקנטינה, רוטשילד 71 – אחד המקומות הבולטים בתחום. "כולם יושבים שם בזמן כזה או אחר״, אומר כתב רכילות ותיק. "יש פרלמנט קבוע של ג׳ודי ניר מוזס, סילבן שלום, אסף אמדורסקי, צביקה פיק ועוד. אחרי כל אירוע מתוקשר הולכים לשבת שם״.

התחתית, לינקולן 9 – אמרתם עיתונאים, ברנז׳ה, תעשייה – אמרתם התחתית. בין היתר אפשר לציין את יגאל סרנה, רז שכניק, יעל דן, רן שריג ועיתונאי מעריב השונים על גוניהם.

נחמה וחצי, כיכר הבימה – מקום נוסף שחביב על הברנז׳ה. למקום מגיעים, בין היתר: מיקי חיימוביץ׳, אלי אילדיס, אסי עזר, עוז זהבי, רני בלייר, אבי וייס.

סי קפה, הברזל 2 – מאחר שרשת, קשת, מימד, ענני תקשורת, משרדי פרסום גדולים )מקאן אריקסון, באומן בר ריבנאי(כלכליסט ומשרדי יח״צ עובדים בסביבה,כולם מגיעים לבית הקפה הזה לפחות פעם ביום. בין היתר אפשר למצוא כאן את אילן שילוח, יואב גרוס, יואב צפיר ועוד.
טאטי, דרך השלום 53 גבעתיים – בית הקפה ממוקם ליד המערכת של חדשות 10, וכאן תוכלו למצוא את זוטרי המפיקים ובכירי העיתונאים של הערוץ, וביניהם רביב דרוקר, אושרת קוטלר ועוד. רמז: לא תמיד כדאי לפנות לטאלנט, לפעמים כדאי למצוא דווקא את המפיק החביב או התחקירנית הנלהבת.

הפיקוק, מרמורק 14 – פאב שכונתי חביב שאליו מגיעים עיתונאים רבים בתום סגירה, וכאן תוכלו למצוא אותם אחרי בירה או שתיים. בין היתר ראינו פה את ירון ברובינסקי, ישי גולן ומפיקים בכירים מהעיתונים הגדולים.

ויולה, שנקין 33 , גבעתיים – בגבול הפרברים תוכלו לפגוש קומיקאים בכירים כמו אדיר מילר ואסי כהן.

קרמל, יצחק אלחנן 5, רמת השרון- לכאן מגיעים אמנים ואנשי תעשייה בכירים שמסתובבים באזור, כמו אלי יצפאן, טוביה צפיר, יואב צפיר, יהורם גאון, אורנה בנאי ואבי מלר.

עוד ברשימה: מועדון הקצינים, הארבעה 21 , ת״א – רינה מצליח נוהגת לבקר מעת לעת, כמו גם קצינים בכירים במיל׳; הבראסרי אבן גבירול, מול כיכר רבין – עופר שכטר, רן שריג, דנה רון, מירב מיכאלי ועוד אין סוף סלבס.

4. אנשי המשפט

האמת, הכי נוח לתפוס את עורך הדין לפני או אחרי דיון. כלומר, באזור בית המשפט. "הרציונל לפנייה לעורך דין הוא פרנסה״, מסביר איש לובינג ותיק. "באופן עקרוני, כולם רוצים חשיפה תקשורתית ברמה כלשהי. עם זאת, יש כאלה שחשיפה תקשורתית מזיקה להם, אז צריך לדעת למי לפנות ומה להציע לו. לגבי פרו בונו )שירות משפטי בחינם(, גם סיפור משפטי מעניין שיכול ליצור תקדים יכול למשוך עורך דין בכיר. לפעמים הדרך לפנות לעורך הדין היא באמצעות סוגיה שקרובה ללבו, אבל בשביל זה תצטרכו לגלות קודם מה מעניין אותו או אותה״.

עו"ד חן שמילו | צילום: יח"צ

איפה תמצאו אותם:

כצפוי, במסעדות שסביב בתי המשפט תמצאו את עורכי הדין והשופטים סועדים את לבם במיטב המסעדות. הראשונה היא טוטו, במגדל המוזיאון. כאן אפשר לפגוש את עורכי הדין יעקב ישראלי וד״ר ליאור אבירם )שיבולת(, את בועז בן־צור, עו״ד גלעד שר ועו״ד מירי קליין. למעשה, אפשר לראות שם כמעט כל עורך דין. הקרבה של המקום לבית המשפט, ממש ליד החניה, הופכת אותו לנוח וזמין.

ליליות – הצמרת של הרצוג פוקס נאמן )שיושבים בסמוך( נמצאת כאן בשביל האוכל ובשביל הנשמה, לצד עורכי דין נוספים שיוצאים להפסקת קפה מהדיונים בבתי המשפט.

חדר האוכל, ברחבת הקאמרי, מארח, בנוסף לשחקנים לפני הופעה, גם את כל הליטיגטורים, בעיקר בשעות אחר הצהריים העמוסות פחות ולפני מהומת הערב.

מיתוס – המסעדה שוכנת בבניין שבו יושב עו״ד ליפא מאיר, בין השאר, לצד עורכי דין בכירים נוספים. בכירי גולדפרב זליגמן מעדיפים דווקא את צפרה. קפה דובנוב 8 – נרחיב על חשיבותו של קפה דובנוב בבואכם למצוא פוליטיקאי, אך גם מיטב המוחות המשפטיים של הארץ נוהגים לשבת פה.

5. אנשי הרפואה

תחום ייחודי בכל הנוגע למטרה שלשמה התכנסנו הוא מינגלינג והגעה לאנשים הנכונים. "ההבדל בינינו לבין עיתונאים ועורכי דין״, מתבדח רופא בכיר, "זה שאנחנו באמת עובדים״. ולכן – אין להם זמן לבלות בבתי קפה, ויומם מתנהל בין המרפאה לבית החולים. על כן קיימים מקומות בודדים בלבד שניתן להתייחס אליהם כ״של רופאים״.

עובדת ותיקה בתחום השיווק לרופאים אומרת שכללי המשחק ידועים, ושם המשחק הוא כנסים. לכל איגוד רפואי הכנס שלו, בין אם בארץ ובין אם ביעד אקזוטי בעולם, וכאן תוכלו לפתח קשרים עמוקים יותר עם האנשים שאחראים על הבריאות שלכם. בנוסף לכנסים ייעודיים, יש כנסים של חברות מסחריות שאליהם קל יותר להיכנס.

איפה תמצאו אותם:

כאמור, בעיקר במסדרונות בתי החולים, ליד המרפאות ובכנסים. אבל אם אתם רוצים לנסות בכל זאת את מזלכם בבתי הקפה ולהיתקל בפרצופים ממהרים, נסו במרכז ויצמן את מכון הכושר ,GoActive או את מתחם הפאסט פוד שם. ברמת החייל, מול אסותא, תמצאו אותם בעיקר בארקפה. תמצאו רופאים גם בסניפי הקפה של ארומה בבתי החולים, כמו ברמב״ם, סורוקה או מאיר. זכרו – אין להם סבלנות בשבילכם ואתם צריכים לפנות אליהם בצורה ממוקדת ואפקטיבית.

6. הגנרלים

אנשי צבא בכירים יכולים לעזור בהרבה דברים – עם המילואים, עם השירות של הילד, אבל גם בעסקאות ענק במסגרת שירותם הצבאי ואחריו. מספיק לעקוב אחרי רף ההכנסות של אנשי הצבא בשנים שאחרי שחרורם ולהבין שאלה קשרים שכדאי מאוד לטפח ולתחזק לאורך שנים. אם לא אכלתם איתם מהמסטינג, אולי תאכלו איתם סלט קיסר.

אנשי הקבע הבכירים אוכלים את רוב מזונם בקריה ובסביבתה, ובאופן מפתיע, מתקשים להיפרד מהסביבה גם אחרי שחרורם. תמצאו רבים מהם במתחם רחוב הארבעה בתל אביב. אלו שעברו לתחומים עסקיים טהורים יסתובבו גם במתחמי העסקים הרגילים יותר.

איפה תמצאו אותם:

מועדון הקצינים, הארבעה 21 – לא ברור אם כשבחרו את השם למקום הכתיבו גם את ייעודו. אבל כאן תוכלו למצוא אלופים במיל׳ אינספור, שנמצאים בתפקידי מפתח בתעשיות השונות. בארוחות הצהריים הצפופות והרועשות כאן תוכלו למצוא את אבי בניהו, אריה מזרחי וקצינים בכירים נוספים, מההווה ומהעבר המפואר.

מסה, הארבעה 19 – אחת המסעדות הטובות בעיר, עם העסקית הטובה בעיר, מארחת רבים מאנשי שוק ההון, אך גם לא מעט אנשי צבא.

אלבה, אבן גבירול 36 – מסעדת היוקרה הזאת נמצאת מספיק קרוב לקריה, ומספיק בכירי צה״ל בהווה ובעבר גם התענגו בה על האוכל כדי להפוך אותה למקום נחמד מאוד לספור פלאפלים וחרבות. בהנחה שאתם יודעים לזהות את הפלאפל גם כשאיש הקבע פושט מדים.

BUY THE WAY , צומת רעננה – בית הקפה הזה אולי נמצא בתחנת דלק, אך המיקום שלו אסטרטגי. זה אחד מבתי הקפה הקבועים של הרמטכ״ל לשעבר גבי אשכנזי. כאן התקיימה הפגישה המשולשת הידועה לשמצה בין תמיר פרדו, גדי אייזנקוט וגבי סיבוני, שעסקה במסמך הרפז.

7. הפוליטיקאים

אנשי הפוליטיקה, לכאורה, מאוד עסוקים. אין להם זמן בשביל האדם הפשוט. אבל האמת היא שלרוב מדובר באנשים נגישים, וגם אם לא תגיעו לשר הרלוונטי, תמיד תוכלו למצוא את העוזר הפרלמנטרי שיעזור לכם לקדם אג׳נדה, בתנאי, כמובן, שהיא חופפת לזאת של השר, חבר הכנסת או העוזר שעליו נפלתם. לפי עו״ד חן שמילו, בעברו עוזר פרלמנטרי של השרה לשעבר דליה איציק, הדרך לפנות ללבו של הפוליטיקאי מתחלקת לשלושה חלקים: אינטרס תקשורתי, פוליטי ואידיאולוגי.

יאיר לפיד בקפה גימל

"אתה יכול לפנות אליו ולומר לו: ‘העניין יפרסם אותך, תוכל לקבל חשיפה. בנוגע לאינטרס פוליטי, אפשר לציין שקידום או תמיכה בנושא הרצוי יחזקו את התמיכה בקרב ציבור מסוים שמעניין את הח״כ. למשל, אם יש התפקדות מסיבית של חקלאים למפלגה, אז ח״כ מאותה מפלגה ירצה לקדם נושאים שחשובים לאותה קבוצה כדי לגזור את הקופון בפריימריז. אינטרס פוליטי יכול להיות גם בחירת נושא שיביך את הממשלה. למשל, לקחת משהו מתוך הסכם קואליציוני שלא מיושם ולהעלות להצבעה כדי להביך את סיעות הקואליציה, שייאלצו להצביע נגדו בגלל משמעת קואליציונית״.

ואידיאולוגיה? מי שראה "פולישוק״ יודע שמדובר בתחום אפור, אך שמילו מזכיר שיש חברי כנסת שפועלים במטרה כנה וממשית להוביל למה שהם תופסים כעולם טוב יותר. "הצעת חוק שנוגעת לסביבה ירוקה מתלבשת היטב על ניצן הורוביץ או דב חנין״, הוא מדגים.

איפה תמצאו אותם:

דובנוב 8 – אפשר היה להתחיל עם מזנון הכנסת, אך האמת היא שהמלך הבלתי מעורער הוא דובנוב 8, כאן קורים הדברים באמת. לא תוכלו להגיע לכאן באף אחת משעות היום בלי להיתקל בנציגים בולטים של החיים הפוליטיים בישראל, אתם רק צריכים למצוא את האנשים שחשובים לכם. לא מעט אנשים יטענו שכאן קורים יותר דברים מאשר במסדרונות הכנסת.

ימי חמישי בצהריים וימי ראשון, שאינם ימי פעילות בכנסת, הם הימים החזקים של הפוליטיקאים. רבים מהם מחזיקים לשכות בקרבת מקום, ויש גם גופים סמי- פוליטיים (כמו התאחדות חקלאי ישראל, הסוכנות היהודית וכו׳) שנמצאים בסמיכות. בין היתר תוכלו למצוא פה את זהבה גלאון, פאינה קירשנבאום, סילבן שלום, עורכת הדין תמי רווה ועוד.

קפה גימל ברמת אביב – לכו לשם אם אתם עדיין בעניין של יש עתיד. יש האומרים שבו הוקמה מפלגתו של יאיר לפיד. מעבר ללפיד עצמו אפשר למצוא שם את שי פירון, יעקב פרי ויואל רזבוזוב. פוליטיקאים נוספים שאוהבים להתארח שם הם עמיר פרץ, רון חולדאי, עופר עיני ועוד.
הקנטינה – מקום מושבם הקבוע של סילבן וג׳ודי, ואנשים החפצים ביקרם. קרמל – מקום חביב על יעל גרמן ודב וייסגלס.

להתחיל בקטן – קבוצת הצעירים הסודית למחצה שכדאי לכם להשתרבב אליה

מי שרוצה לפגוש את הבכירים לעתיד יוכל, אולי, לעשות זאת במסגרת "פורום הסנהדרין״, קבוצה של צעירים שהקימה פורום שבמסגרתו הם נפגשים עם בכירים בתעשייה ובממשל. "הפורום הוקם למעשה כניסיון לייצר פלטפורמה לדיאלוג בין מנהיגים ברמה הלאומית או הבינלאומית במגוון תחומים, גם פוליטית, גם ממשלתית, עסקית, תקשורתית ומה שלא יהיה לבין מנהיגים צעירים, מקצוענים צעירים שמובילים בתחומים השונים שלהם״, מסביר עו״ד מתי גיל, 33 , ממייסדי הפורום."כשקמנו, לפני ארבע שנים, בחרנו מודל שלא היה קיים בישראל. העתקנו את הדיון הציבורי מהמתנ״ס אל הברים, אנחנו מביאים את הדיון למקום שבו נמצאים הצעירים״.


מתי גיל | צילום: ראובן קפצ'ינסקי

כמובן, לא מספיק להביא את מוחמד אל ההר. הדובר צריך להיות מספיק מעניין והאירוע צריך להיות מספיק אקסקלוסיבי על מנת למשוך את האנשים הנכונים. "אני רוצה לדעת שהאנשים מסביבי מקושרים ואיכותיים ומובילים בתחומים שלהם״, אומר גיל.

לפורום משתייכים צעירים מכל התחומים הרלוונטיים: עוזרים פרלמנטרים, יועצי שרים, יועצים לראשי ממשלה בעבר ובהווה, עורכי דין, רופאים, מורים וכמובן גם כל גווני הסקטור הפרטי. הפורום, שמונה כ־ 400 איש, מתכנס פעם בחודש ומארח ראשי ממשלה בעבר, שרים בהווה ובעבר, כולל שרי ביטחון וחוץ. "שר האוצר באמצע המחאה החברתית הגיע אלינו לדיון בתל אביב״, אומר גיל. "מייסד ויקיפדיה כשהגיע לארץ בא להיפגש אתנו. המועמד לרבנות הראשית הרב דוד סתיו פגש אותנו״.

מעבר לכיף, הפורום שם לעצמו כמטרה לקדם אקטיביזם חברתי ורעיונות מקצועיים. "בכל מפגש אנו נותנים מקום לספר על חוויות מקצועיות ופרויקטים שהחברים מקדמים. מדובר בקבוצה סגורה, לא נותנים לכל אחד להיכנס״.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן