חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

הרצח בקנזס סיטי: היורה היה חבר בארגון הקו קלוקס קלאן

פרייז'ר גלן קרוס, בן 73, הוא החשוד ברצח שלושה בני אדם הלילה (ב') ליד מרכזי הקהילה היהודית בקנזס סיטי, מיזורי. לקרוס, שלעתים משתמש בשם המשפחה מילר, יש עבר אנטישמי מוכר והוא היה בעבר פעיל בכיר בארגון הגזעני הקו קלוקס קלאן.

קרוס היה בצעירותו חבר ביחידה ה"כומתות הירוקות" ושירת פעמיים בוויטנאם אך נאלץ לפרוש מהצבא בשל קשריו לקו קלוקס קלאן. מאוחר יותר הפך פעיל בקבוצה ניאו נאצית בשם "המסדר" שקראה לאלימות נגד יהודים ושחורים.

הירי החל אתמול (א') בסביבות השעה 13:00 (שעון ארה"ב) במרכז הקהילתי באוברלנד פארק, פרבר של קנזס סיטי, שם נהרגו סב ונכדו, נוצרים, שהיו בדרכם לתפילה בכנסייה הסמוכה. לאחר מכן הרוצח נסע כק"מ וחצי עד לבית האבות וילג' שלום וירה באשה.

ההרוגים הם ריט אנדרווד, בן 14 וסבו וויליאם קורפורון. עדי ראייה סיפרו שקרוס צעק הייל היטלר אך מפקד המשטרה אמר כי אין לו אישור לדבר כזה. זהותה של ההרוגה בבית האבות עדיין לא ידוועה ולא בורר אם היא דיירת במקום או מבקרת.

צילום: רויטרס

מפקד משטרת אוברלנד פארק, פרבר של קנזס סיטי, ג'ון דאגלס, אמר שמדובר במעשי אלימות אכזריים" וכי המשטרה חוקרת אם מדובר פשע שנאה או אירוע פלילי. בתגובה לעדות שהרוצח צעק "הייל היטלר" אמר דאגלס כי אין לו אישור לכך.

הרב הרברט מנדל שהיה עד לאירוע אמר כי במהלך הירי שאל קרוס את האנשים שהיו באיזור אם הם יהודים.

במרכז הקהילתי, שמתפקד כבית ספר במשך השבוע,ובימי ראשון אירח מבחנים להצגה שהיתה אמורה לעלות במקום והיה מלא בילדים בשעת הירי. "זה די טראומטי" אמר דיוויד וויינשטוק, שהגיע לקחת את בתו בת ה-16 ששהתה במקום. הרב דיוויד גליקמן אמר ש"כולנו בהלם שזה קרה כאן. בין הקהילה היהודית לשאר הקהילה יש יחסים מצויינים".

נשיא ארה"ב ברק אובמה הביע את תנחומיו למשפחות וואמר כי הממשלךה הפדרלית תספק את כך התמיכ ההדרושה כדי לקדם את החקירה.

 

לכתבה באתר דה פוסט


הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן