חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

חברת האשראי החוץ בנקאי בניהולו של שרון פלאצ'י ממשיכה בצמיחה

שוק האשראי החוץ בנקאי מציג המשך צמיחה מהיר בהיקפו. כך משתקף גם מתוצאותיה של חברת האשראי החוץ הבנקאי הציבורית פי.אל.טי שירותים פיננסיים בע"מ מהרצליה, אשר ממשיכה בצמיחתה המהירה בקצב דו ספרתי.

הבוקר פרסמה החברה בשליטת שרון פלאצ'י (המשמש גם כמנכ"ל ומנהל עסקים של החברה) שמעון דסה ואבנר שנור (מבעלי קבוצת קרדן) את דו"חותיה לרבעון השני לשנת 2016 מהם עולה כי החברה רשמה עליה של 10% בהכנסות המימון, לעומת הרבעון הראשון של השנה (החברה החלה בפעילותה כחברת אשראי ביולי 2015, כך שאין נתוני השוואה לרבעון מקביל). אלו הסתכמו ברבעון השני בשנת 2016 בכ-1.92 מיליון שקל.

בהכנסות המימון נטו לא חל שינוי לעומת הרבעון הקודם, זאת לאור עליה בהוצאות המימון בגין הלוואות בעלים צמודות מדד. ברבעון הקודם נרשמו בסעיף זה הכנסות מימון עקב המדד השלילי, ואילו ברבעון הנוכחי נרשמו הוצאות מימון של 172 אלף שקל.

הרווח הנקי שהציגה החברה הסתכם בכ-722 אלף שקל, המהווים זינוק של 49% לעומת הרבעון הקודם.

תיק הלקוחות נטו של החברה גדל ברבעון הראשון בכ-12% והסתכם בכ-27.2 מיליון שקל. היקף העסקאות ברבעון הסתכם בכ-23.5 מיליון שקל. תיק הלקוחות ברוטו ליום ה-20 באוגוסט הסתכם בכ-33 מיליון שקל.


שרון פלאצ'י | צילום: רמי זרנגר

החברה מממנת את פעילותה מהונה העצמי, הון המניות והלוואות בעלים בהיקף כולל של כ- 27 מיליון שקל, ונמצאת במשא ומתן עם בנקים וגופים מוסדיים לקבלת מימון להמשך הצמיחה בפעילותה, תוך היערכות לשינויים המתרחשים ועתידים להתרחש בשוק האשראי החוץ בנקאי.

במהלך הרבעון השני של שנת 2016 מונה אמיתי וייס, לשעבר סמנכ"ל בנק פאג"י מקבוצת הבינלאומי, לתפקיד יו"ר דירקטוריון פעיל לחברה. כיו"ר ועדת האשראי של הדירקטוריון מכהן אבי בזורה, לשעבר מנכ"ל בנק ירושלים ובכיר בבנק הפועלים. כן מונה לאחרונה דח"צ חדש, ציון בהלול, לשעבר בכיר בבנק לאומי וחבר הנהלת בנק כללי (כיום יובנק מקבוצת הבינלאומי) וכיום מנכ"ל ובעלים בחברת הייעוץ העסקי קומיטמנט.

שרון פלאצ'י אמר כי "אסטרטגיית החברה הנה המשך צמיחה דו ספרתית בפעילותה מדי רבעון, תוך הקפדה ללא פשרות על הוראות הרגולציה, בקרה קפדנית על איכות הלקוחות ומושכי השיקים ופיזור הסיכון על פי מדיניות האשראי שלה, זאת על מנת לממש את החזון ולהגיע לתיק אשראי העולה על 100 מיליון שקל".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן