חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

חשש באמאזון: הקינדל מאבד שוק לטובת טאבלטים רב-שימושיים

הקוראים האלקטרוניים מאבדים אחיזה בשוק לטובת טאבלטים רב-שימושיים הנפוצים בו; כך עולה מדברי פרשנים השבוע נוכח סימנים כי הדרישה לקוראי הקינדל האלקטרוניים של אמאזון ממשיכה לדעוך: "בהתחשב בבדיקת המלאי האחרונה, אני צופים כי הזמנות הקוראים האלקטרוניים לרבעון השני של 2012 נופלות ל-75% מהציפיות בתחילתו (אפריל)", נאמר בניתוח של אנאליסט מחקר בכיר. עבור רבעון זה, הוא צופה כעת מכירות של 1.2 מיליון יחידות, לעומת התחזית הקודמת בת 1.5 מיליון היחידות. בהערכה שנתית התחזית נחתכה מ-12.3 מיליון יחידות ל-9.7 מיליון. 

תצוגת המסך על גבי הקינדל של אמאזון | צילום: רויטרס

בהתאם לזאת, גם התחזית לגבי ערך המניה ל-2012 ירד ל-2.11$ מ- 2.23$; ול- 2013 – 2.96$ במקום 3.24$. 

עם זאת, עדיין מסתמן ביקוש לטאבלט הקינדל פייר של אמאזון: הזמנות המוצר לרבעון השני של 2012 עולות ב-60% על הציפיות מאפריל. הצפי הוא כי המודל החדש, ברוחב 17 ס"מ, יושק ברבעון השלישי, עם "עיכוב שמשכו טרם נודע" ביציאת הגירסה הגדולה יותר. מוערך כי מכירות הקינדל פייר ינועו בין 12 מיליון ל-15 מיליון יחידות השנה, ובדיקות מלאי חיוביות מחזקות בינתיים את ההערכות האופטימיות שניתנו כבר של 14.7 מיליון יחידות.

הגם שנתונים אלה יתקשו לקבל אישור, שכן אמאזון לא נוהגת לדווח מספרי יחידות שנמכרו; מניית אמאזון עצמה רושמת היום עלייה של 2.5% לרמה של 225 נקודות. 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן