חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

כתב אישום נגד משה פרץ: "העלים מס בהיקף של מיליון שקל"

רשות המסים הגישה היום לבית משפט השלום ברמלה כתבי אישום כנגד הזמר משה פרץ ואמרגנו אמנון זינדני, המואשמים באי דיווח על הכנסות מהופעות במהלך השנים 2009-2007, בהיקף של כמיליון שקל, בהגשת דיווחים כוזבים למע"מ ולמס הכנסה במטרה להתחמק ממס, בניהול ספרים כוזבים ובשימוש בכל מרמה עורמה ותחבולה.

בכתבי האישום שהוגשו על ידי עו"ד לירון וקנין מהמחלקה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים, נטען כי השניים פעלו במטרה לרמות ולהונות את רשויות המס ולהתחמק מתשלומי מע"מ ומס הכנסה בהם היו חייבים.

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק

על פי הנטען בכתבי האישום, פרץ וזינדני ניהלו ביחד עסק אמרגנות והפקת אירועים שבמסגרתו הופיע פרץ כזמר באירועים שונים. פרץ ואמרגנו מואשמים כי נהגו להשמיט מהדיווחים לרשויות המס הכנסות מהופעות, כשבגין חלק מההכנסות לא הוצאו חשבוניות מס ואף לא דווח עליהן לרשות המסים, ובמקרים האחרים, החשבוניות שיקפו רק חלק מתמורה שהתקבלה בפועל. בכתב האישום נטען כי סך התמורה בגינה לא הוציאו הנאשמים חשבוניות מס כלל וסך התמורה שלא כללו בחשבוניות המונמכות היא 1,005,412 שקל.


צילום: גיא כושי ויריב פיין, יח"צ

בנוסף, מואשם זינדני כי בשנת 2010 השמיט הכנסות נוספות ועשה שימוש בחשבוניות פיקטיביות במטרה להתחמק מתשלום מס.

כתבי האישום הוגשו בעקבות חקירה שניהל משרד חקירות מכס ומע"מ ירושלים ומשרד פקיד שומה חקירות ירושלים, ברשות המסים כנגד פרץ וזינדני שהחלה כסמויה, בעקבות מידע שהתקבל לפיו השניים אינם מדווחים על מלוא הכנסותיהם והפכה גלויה באוגוסט 2010.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן