חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

ליאור אלתרמן

בן 16 מראשון לציון, לומד בבית ספר שבח מופת בתל אביב.

פיתח משחק ללימוד שחמט שנמכר לבתי ספר שונים ברחבי הארץ, וכתב חוברות ללימוד שחמט שנמכרות אף הן לבתי הספר. באחרונה התחיל לעבוד כמתכנת עצמאי, וכיום עובד על פרויקט לפיתוח משחק מיוחד ללימוד מתמטיקה. 


צילום: רוני פרל

איך נראה יום ממוצע שלך? בדרך כלל, אני חוזר מבית הספר, מנגן קצת על הפסנתר, יוצא לשחק כדורגל עם חברים ובערב יושב לתכנת. למבחנים אני לומד יום לפני, לא יותר. בדרך כלל, בזמן בית ספר אני כבר מתכנן את התכנות של אותו ערב. אני אוהב את העומס הזה, זה עדיף בהרבה על שעמום, כשאין לי מה לעשות. 

ההורים שלך מבינים במה אתה עוסק? שני ההורים שלי אשפי שחמט, ככה שבתחום הזה אני יכול לדבר איתם בלי בעיה. הם לא כל כך מבינים את העולם המקצועי של התכנות, אבל אני אוהב לדבר איתם, אז אני מדבר בשפה פשוטה יותר, כמו מה עשיתי וכמה משתמשים יש לכל תוכנה. ברור שיש פערים בין הדורות, גם הדור שלי עדיין מוקסם מהאייפד, והיום רואים ילדים בני שנה שכבר משחקים בו לבד. זה לגמרי נורמלי. 

איך ייראה העולם בעוד עשרים שנה? ימציאו עוד המון דברים מגניבים. אני מאמין שהטכנולוגיה תתחיל לנהל את עצמה, כמו מכוניות שיוכלו לנהוג בעצמן. אני מאמין שלכל המכשירים יהיו חמישה חושים, כמו לבני אדם – המכשירים יוכלו לראות, להריח, לשמוע, לטעום ואפילו למשש. זה עניין של כמה שנים עד שנגיע לשם. 

מה דעתך על מערכת החינוך בארץ? אני חושב שהיא מיושנת, הכל נשאר כמו לפני חמישים שנה. אני לא מבין למה עדיין יש חינוך פרונטלי, וגם הנושאים שמלמדים לבגרות במחשבים פשוט לא רלוונטיים ולא מעניינים. אני מאמין בחינוך דרך טכנולוגיה, ככה אני למדתי. למשל, הייתי חושב על תוכנה שתתרגל תלמידים, שיזינו אליה שיעורי בית והכל, ובכלל לא יהיה צורך במבחנים. אבל למרות זאת, אני חייב לציין את מנהל בית הספר שלי. הוא החדיר בי המון מוטיבציה, חשוב לו להצית לכולנו את הדמיון ולנסות לאתגר אותנו כמה שיותר. טוב שיש אנשים כאלה במערכת. 

מה דעתך על הפוליטיקה הישראלית? זה שנכנסים עכשיו אנשים חדשים לתחום זה מצוין, במיוחד כאלו שבאים מתחום ההייטק. אלה אנשים שתמיד חושבים איך לחדש, ואני מקווה שהם יוכלו להמשיך לחשוב ככה גם בזירה הפוליטית. בכלל, חשוב שיהיה מי שיקדם את כל נושא החינוך וקידום ההייטק. אלו שלומדים עכשיו הם העתיד של מדינת ישראל. 

תחביבים מעבר לטכנולוגיה: לנגן בפסנתר, לשחק כדורגל עם חברים, פינג פונג וכמובן שחמט. אני לא רואה הרבה טלוויזיה, ממש לעתים נדירות. זה מבזבז יותר מדי זמן. 

מה החולשה שלך? אני כל הזמן שמח ומחייך. נהנה מהחיים. 

מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול? אני רוצה להמציא משהו גדול, כמו פייסבוק או גוגל, אני רוצה לשנות ולהשפיע על המון אנשים, ואני מאמין שאצליח. 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן