חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

לפיד בפייסבוק: "למקרה שמישהו פספס – מחיר הקוטג' ירד"; גלאון: "האזרחים לא מטומטמים"

שר האוצר יאיר לפיד ממשיך למשוך אש בפייסבוק. היום פרסם השר בחשבון הפייסבוק שלו סטטוס שבו התגאה בירידת מחיר מוצרי החלב, אך זכה לתגובות זועמות מצד גולשים שביטלו את הירידה הזניחה לטענתם במחיר הקוטג', וכן מצד פוליטיקאים עמיתים.

"רק למקרה שמישהו פיספס: מחיר הקוטג' ירד היום", כתב לפיד. "רק למקרה שמישהו ישן: אתמול בלילה העברנו בכנסת בקריאה ראשונה את חוק התחרות בתחום המזון שיוביל להוזלת מחירים של מוצרי מזון רבים. רק למקרה שמישהו לא הבין: בעקביות, בנחישות, בלי לוותר, אנחנו ממשיכים לקיים את ההבטחות שלנו למעמד הביניים".

חדש: אפליקציית האייפון של פורבס ישראל – להורדה לחצו כאן

הסטטוס נתקל בתגובות כועסות מצד הגולשים, אשר טענו כי הורדת מחיר הקוטג' בטלה בשישים אל מול העלאות המסים והעלייה במחירי שאר המוצרים. "וואו! חסכתם לי 4 שקלים בחודש!!! אני אודיע לילדים שנוסעים לדיסנילנד", כתבה שלומית לפיד. גיא ברנד כתב ללפיד כי הפוסטים הללו "לא מכבדים אותך כשר".

צילום: מרק ישראל סלם

תגובה רשמית יותר, גם היא באמצעות הפייסבוק, הגיעה מיו"ר מרץ זהבה גלאון, אשר כתבה סטטוס במענה לדברי לפיד. "אני מודה לשר האוצר לפיד שטרח להפנות את תשומת לבנו, 'רק למקרה שמישהו פספס', לכך שמחיר הקוטג' ירד היום. באמת שאני לא מזלזלת בירידת מחיר הקוטג', אבל ברור לגמרי שלפיד מזלזל בנו".

"חשוב לי להגיד לשר האוצר – האזרחים בישראל לא מטומטמים", כתבה גלאון. "הם יודעים לקרוא עיתונים, והם יודעים מה אתה עושה להם. הם יודעים לקרוא שלמרות שמחירי החלב ליצרנים ירדו הקוטג' והגבינה הלבנה הם מוצרי החלב היחידים שיוזלו היום, הם זוכרים שהעלית גם את המע"מ וגם את מס ההכנסה לכולם, ככה שהכול יותר יקר ולכולם יש פחות כסף לשלם ,והם יודעים שאין שום סיבה בעולם שערק יעלה 75 שקלים. אז נכון, בזכות שר האוצר הנפלא והמיטיב שלנו יוכל 'מעמד הביניים' לשבת בדירה שאין לו כסף לשלם עליה ולזלול קוטג' במחיר מופחת. אבל בתקופה שבה אתה מטיל על הציבור עוד ועוד מכות, תמיד עם חיוך על הפנים וסיסמאות ריקות בפייסבוק, טוב יהיה אם תאמץ טיפה של צניעות ולא תקפוץ להשוויץ בכל תנודת מחירים שמתרחשת במשמרת שלך".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן