חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

לפיד: "יש לי על מה לבקש סליחה – על מה שעוד לא שינינו"

"עכשיו, כשבעקבות ההחלטות הכואבות המשק מתייצב, אני עושה את חשבון הסליחות שעושה כל יהודי ביום הזה. ויש לי על מה לבקש סליחה, ריבון העולמים, לא על הטעויות שעשינו, אלא על מה שעוד לא שינינו" – כך כתב שר האוצר, יאיר לפיד, באתר מפלגת יש עתיד.

"לפני שנה, בתקופה זו של השנה, נסעתי בארץ מיישוב ליישוב, מנסה לשכנע את מעמד הביניים הישראלי שיש לו סיכוי להחזיר את המדינה לידיו", כתב לפיד. "כמה חודשים אחר כך היו בחירות, ולפני פחות מחצי שנה מוניתי לשר האוצר וגיליתי את ההיקף המבהיל של האוברדראפט שהוסתר מכולנו. כדי לסגור אותו היינו צריכים לעשות צעדים כואבים. עשינו אותם, והם כאבו, והם עדיין כואבים, אבל זו הייתה הדרך היחידה להציל את מעמד הביניים הישראלי מקריסת מערכות. זו היתה שעת חירום, והיינו צריכים להתנהג כמו בשעת חירום".


צילום: מרק ישראל סלם

כאן הגיע לפיד לחשבון הנפש: "כל עוד יש ילד אחד בישראל שאין לו כסף לאוכל, או לספרי לימוד, יש לנו מה לשנות. כל עוד יש ניצול שואה אחד שאין לו שולחן שבת לשבת לידו, כל עוד יש זוג צעיר אחד שאינו יכול לקנות דירה במחיר סביר, כל עוד לצעיר בפריפריה אין הזדמנות שווה להשכלה, לתעסוקה, לשכר הוגן, וכל עוד אין בארץ נישואין אזרחיים ותחבורה ציבורית בשבת בגלל אנשים שחושבים שהם מדברים בשמך, יש לנו מה לשנות".

לפיד לא עצר כאן: "כל עוד לא השלמנו את המהלך ההיסטורי של גיוס החרדים והוצאתם לשוק העבודה, כל עוד תהליך השלום אינו משנה את המציאות, כל עוד מערכת החינוך לא הפכה למוקד של מצויינות וערכים שאין שני לו בעולם, כל עוד הטייקונים ממשיכים לחלק לעצמם את המדינה מבלי שיחששו מכך שייצטרכו לתת בפנינו דין חשבון, כל עוד העסקים הקטנים ממשיכים להיאבק כדי לגמור את החודש, ולא הורדנו את יוקר המחיה השערורייתי והקלנו על מעמד הביניים הישראלי, אז לא אשקוט ולא אנוח עד שנשפר את מצבו, כי זה אומר שעוד יש לנו מה לשנות".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן