חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

לקראת פרסום המדד: הבורסה ננעלה בעליות שערים

המסחר בבורסה ננעל במגמה חיובית, על רקע עליות השערים בוול סטריט והמשך עונת הדו"חות בארה"ב. מדד המחירים לצרכן לחודש אפריל שיפורסם היום, אשר צפוי להוות אינדיקציה משמעותית עבור מקבלי ההחלטות בבנק ישראל לקראת החלטת הריבית במשק לחודש מאי.

מדד ת"א 25 התחזק ב-0.5%, מדד ת"א 100 טיפס ב-0.4% ומדד הבנקים הוסיף להיחלש ואיבד 0.3% מערכו. מדד נפט והגז התחזק ב-1.7%, מדד התקשורת טיפס ב-1.7% גם הוא ומדד הנדל"ן נחלש ב-0.1%.

לקראת פרסום מדד המחירים, מצפים המשקיעים לראות כיצד יושפע שער הדולר. במחלקת המחקר של FXCM ישראל העריכו הבוקר כי "גם הפריצה בתחילת השבוע מעל רמת 4 נחשבת ברמה הטכנית לפריצה שווא, ועל כן אנחנו עדיין נסחר באותם גבולות הטווח שבין 3.90 ל-4.0. הירידה החדה של הדולר-שקל נרשמה על רקע הירידה של הדולר בעולם, ועל רקע נתוני מקרו מאכזבים והורדת תחזית הצמיחה של קרן המטבע הבינלאומית לגבי ארצות הברית".

"אם המדד יצביע על התגברות הלחצים הדפלציוניים, השקל צפוי להיחלש וזאת מאחר שהדבר יביא להתגברות הספקולציות כי בנק ישראל יבצע הורדת ריבית נוספת ואף עשוי לבצע הרחבה כמותית. מנגד, מדד גבוה מהמצופה יחזק את השקל ועשוי להעצים את התנועה של הצמד לעבר החלק התחתון של טווח המחיר", המשיכו.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן