Forbes Israel Logo

מובילות: פורבס מפרסם את דירוג הנשים המשפיעות בישראל 2016

בשנים האחרונות נשים משפיעות בשלל תחומים זוכות לחשיפה הולכת ומתרחבת. במסדרונות הכנסת, במוסדות הפיננסיים, בתקשורת, בתרבות, במדע ובחינוך – בכל מקום ישנן נשים שעושות חיל ומובילות את החברה הישראלית.

הפערים בין גברים לנשים ידועים ומוכרים. בקרב השכירים והשכירות פערי השכר הממוצעים עומדים על 33.1% ובקרב העצמאים הפער גדול אף יותר – 45%. מתוך כלל המנהלים במשק הישראלי רק 32.2% הן נשים, ואפילו בענף ההייטק "הסטארט־אפ ניישן" יודעת להעסיק רק 36.2% נשים.

יחד עם זאת, יש גם התקדמות חיובית. יותר נשים מגברים זכאיות לתעודת בגרות למשל, וישנן יותר סטודנטיות מסטודנטים.

הנשים ברשימת 50 המשפיעות של פורבס מובילות את החברה הישראלית בתחומן, ולא אחת מובילות גם בעולם – מנגידת בנק ישראל המוערכת, דרך מדעניות פורצות דרך ועד למעצבת אופנה שגם ביונסה מחכה אצלה בתור. ככאלה הן גם מהוות השראה לנשים אחרות ולמעשה לכולנו.

לדירוג המלא: הנשים המשפיעות בישראל 2016

לרכישת הגיליון חייגו 077-4304645

לרכישת מנוי למגזין פורבס ישראל

לכל העדכונים, הכתבות והדירוגים: עשו לנו לייק בפייסבוק

נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג היא האישה המשפיעה בארץ לפי פורבס ישראל. פלוג נבחרה למקום הראשון בעיקר בשל היותה ציר מרכזי בכמה מהרפורמות המשמעותיות המקודמות כיום במשק הישראלי, ובראשן הגדלת התחרותיות בענף הבנקאות והאשראי, לפי המלצות ועדת שטרום, שהתפרסמו לאחרונה. היא היוותה את הגורם המרסן המשמעותי ביותר להצעות האוצר והביאה למיתונן של מסקנות הוועדה. לצד זאת, מדיניות הריבית האפסית שמנהיגה פלוג הופכת אותה לגורם משפיע מאוד על שוק הנדל"ן – תחום אליו הפנה הבנק עצמו זרקור מיוחד, כשהזהיר רק לפני ימים אחדים כי ירידה חדה במחירי הדירות תהווה סכנה ממשית ליציבות הבנקים.

אשת השנה של פורבס. פלוג | צילום: אריק סולטן

בפני פלוג צפויה תקופה מאתגרת גם בשל ההתפתחויות הצפויות בעולם – החל מיציאת בריטניה מן האיחוד האירופי ועד בחירתם של נשיא או נשיאה חדשים בארה"ב – שני אירועים שצפויים לייצר אי וודאות רבה בשווקים וידרשו מבנק ישראל לנווט את המערכת הפיננסית באופן אחראי וחכם.

הזינוק הגדול

את הקפיצה המשמעותית ביותר ביצעה השנה, הבעלים של קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע, אלונה ברקת, שעלתה מהמקום ה-44 הישר אל המקום ה-16 ברשימה. ברקת שהצליחה להחזיר השנה את האליפות לבירת הנגב ומסכמת בראיון מיוחד את הפעילות החברתית והקהילתית הענפה שלה בעיר.

החזירה את האליפות לבירת הנגב. ברקת | צילום: דני מרון

השנה נכללות ברשימה גם ארבע נשות אקדמיה: פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן גוריון, פרופ' מלכה שפס, מאוניברסיטת בר אילן, שנולדה כנוצריה והפכה לדיקאנית החרדית הראשונה בישראל. שתי חוקרות נוספות מאוניברסיטת תל אביב הן פרופ' מיכל פלדמן, חוקרת המתמחה בקשרים שבין מדעי המחשב וכלכלה ומראה כיצד המסחר המקוון יכול להגיע למצב בו כל הצדדים המעורבים יוצאים מורווחים, ופרופ' דפנה יואל, חוקרת מוח ומגדר, שחתומה על תגלית מדעית פורצת דרך. יואל, המופיעה על השער יוצא הדופן של הגיליון כשחצי מפניה מאופרות כאישה וחצי כגבר, הצליחה להוכיח כי לגברים ולנשים יש אותו סוג מוח. תגליתה עוררה הדים בכל רחבי העולם.

עוד ברשימה כמה יזמיות מוכשרות כמו חוקרת הביג דאטה, ד"ר קירה רדינסקי, שמכרה בחודש שעבר את הסטארט-אפ SalesPredict לאיביי וסיון יערי, שמביאה לכפרים הנידחים באפריקה חשמל ומים באמצעות טכנולוגיה ישראלית.

בגזרת התקשורת נכנסו השנה לראשונה לצד כוכבות ותיקות כמו אילנה דיין, איילה חסון וקרן נוייבך, גם צמד העיתונאיות הצעירות יונה לייבזון ועמליה דואק, הכוכבות העולות של חדשות ערוץ 2. אליהן מצטרפות עוד מספר נשים שאחריות לכמה מהתוכניות הפופולריות שאנו רואים על המסך: יעל פוליאקוב, ליאת הר לב ודניאלה לונדון-דקל.

לדירוג המלא: הנשים המשפיעות בישראל 2016

לרכישת הגיליון חייגו 077-4304645

לרכישת מנוי למגזין פורבס ישראל

לכל העדכונים, הכתבות והדירוגים: עשו לנו לייק בפייסבוק

 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.