חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מחזירים מלחמה: אנונימוס פתחה במתקפה על אתרים המזוהים עם איסלאם קיצוני

רוב התגובות לפיגוע במגזין הצרפתי Charlie Hebdo במהלכו נרצחו 12 מעובדיו, התמקדו בגינויים ובצעדות ענק, אולם היו גם מי שהחליטו לנקוט בצעדים מעשיים יותר.

קבוצת האקרים שמזדהים כחברי אנונימוס הודיעו מייד לאחר הפיגוע כי החלו במבצע OpCharlieHebdo#, במסגרתו יילחמו בקיצונים מוסלמים, שמאיימים לפגוע בחופש הביטוי. בהודעה של הקבוצה הביעו חבריה השתתפות בצערן של משפחות המאיירים, העיתונאים והשוטרים שנרצחו על ידי הטרוריסטים. לאחר מכן, הם הוסיפו: "זה ברור שישנם אנשים שלא חפצים בעולם חופשי ובחופש הביטוי, שהוא קדוש ולא ניתן לערעור. אנונימוס לעולם לא תאפשר לבערות ומשיחיות לפגוע בזכות הזו". לבסוף הוסיפו חברי הקבוצה איום: "צפו לתגובה מסיבית ומאוחדת מאיתנו, כי המאבק להגנה על החירויות הללו הוא הבסיס לתנועה שלנו". הצעדים המעשיים לא איחרו לבוא.

הקורבן הראשון להתקפה היה האתר ansar-alhaqq.net. על פי העיתון LeMonde, האתר שהופל הינו "אתר ג'יהאדיסטי" והרוצחים היו משתמשים קבועים בו ובמערכת הפורומים שלו; מנהל האתר אף נחשד ב"הסתה לטרור". כמה שעות לאחר שהאתר הופל, הוא חזר לפעול, אולם הופל שוב וכרגע מופיעה בו הפנייה ל-DuckDuckGo, מנוע החיפוש האנונימי.

ההתקפה לא היתה מתוחכמת במיוחד והיתה למעשה מתקפת DDoS, כלומר, התקפה מסוג "מניעת שירות", שנוצרת על ידי יצירת עומס חריג על שרתים של שירות מסויים, שגורם לנפילתם. לצורך כך משתמשים ההאקרים במספר רב של מחשבים, ששולחים בו זמנית בקשה לשירות, ומונעים כך את השימוש של משתמשים "אמיתיים". לא פעם נעשה שימוש במחשבים, שבעליהם לא יודעים על הפעולה הזו, משום שהושתל בהם סוס טרוייאני. כאמור, ההתקפה לא מתוחכמת, אבל יעילה. במסגרת המבצע, קראה הקבוצה למשתמשי טוויטר "להלשין" על חשבונות נוספים של טרוריסטים מוסלמים, שיהוו כמובן יעד להתקפות אפשריות של הקבוצה.

חשוב לזכור כי אנונימוס היא חבורה אנרכיסטית של האקרים מרחבי העולם, שפועלים ללא הנהגה מוסדרת וללא היררכיה. המכנה המשותף היחיד של ההאקרים השונים הוא האידיאולוגיה, שדוגלת בקידום החופש ברשת ושמירה על חופש הדיבור. כתוצאה מכך, הקבוצה גם איימה מספר פעמים בעבר לפגוע באתרים ישראליים.

לכתבה בגיטיים

עוד בגיקטיים:

קביעת פגישות בעידן המובייל: Meeter הישראלית מגייסת 900 אלף דולר

הסטארטאפ WhipClip מגייס 16 מיליון דולר, לפי שווי של 100 מיליון דולר

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן