חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מקום 2: הרצליה

הוכרזה כעיר: 1960
מספר תושבים (בקירוב): 88 אלף 
שטח: 21,585 דונם
ראש עיר: יעל גרמן

הרצליה אמנם לא הצליחה לגרוף את המקום הראשון באף אחת מהקטגוריות בנפרד, אולם הישגיה הגבוהים בכל המדדים יחד הספיקו כדי למקם אותה כעיר השנייה המובילה בישראל. למעשה, בכל הקטגוריות – למעט הביטחון האישי – היא נמנית עם הערים המצטיינות. באחוז הזכאים לבגרות היא ממוקמת במקום השני; באחוז הסטודנטים לתואר ראשון היא הגיעה למקום הרביעי; ושיעור התעסוקה של תושביה ממקם אותה שנייה בקטגוריה, יחד עם כפר סבא.

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק

המקום השלישי שמור לה גם בגובה ההכנסה של התושבים וגם בקטגוריית תוחלת החיים. בקטגוריית המרכזיות היא מקבל ציון 8, שהוא המדרגה השלישית. רק במבחן הביטחון האישי היא ממוקמת במקום ה־14 מתוך כלל הערים שנבחנו, עם יחס של כמעט 11 תלונות במשטרה לכל 100 תושבים. 

פארק הרצליה | צילום: רויטרס

כמעט מאז ומתמיד נהנתה הרצליה ממוניטין של עיר איכותית, בעיקר הודות למערב העיר המבוסס שלה, הכולל את הרצליה פיתוח ואזור התעשייה, וגם מועצת כפר שמריהו שחולקת איתה תחומים מוניציפליים, כמו בתחום החינוך. עם זאת, בשני העשורים האחרונים נוגסות במוניטין זה שכנותיה לאזור דרום השרון, ובראשן רעננה הצמודה לה מצפון. 

הרצליה משיבה להן תחרות; בתחילת שנות התשעים הזדרזה לזכות במכרז להקמת מוסד אקדמי בשרון והקימה את המרכז הבינתחומי, ובכך הקדימה את רעננה שכנתה, ששקלה להקים מוסד להשכלה גבוהה בתחומי פנימיית כפר בתיה. 

ב־2008 נפתח בהרצליה פארק מרשים, הכולל אגם, אמפיתיאטרון להופעות, שבילי אופניים ושימור של שלולית החורף האקולוגית של העיר, שמזכיר לא מעט את פארק רעננה הפופולרי שממוקם קילומטרים אחדים משם, ונוסד שמונה שנים קודם לכן. גם בקניונים המפוארים, במוסדות התרבות העירוניים ובמיתוג ישנה תחרות מבורכת, ותושבי השרון נהנים ממנה. 

באחרונה הודיעה יעל גרמן – ראש העיר ב־14 השנים האחרונות – על הצטרפותה למפלגת "יש עתיד״ של יאיר לפיד, והתברגה במקום השלישי ברשימה, מה שמצביע על כך שהעיר ניצבת כעת בפתחו של עידן חדש.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן