חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מקום 9: חולון

הוכרזה כעיר: 1950
מספר תושבים (בקירוב):182.5 אלף
שטח: 18,927 דונם
ראש עיר: מוטי ששון

אל המקום התשיעי המכובד מגיעה העיר שזינוקה העצום בשני העשורים האחרונים הוא כבר חדשות ישנות, אך עדיין זוכה לכותרות, גם אם רק מכוח האינרציה.

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק

לרוחב הדירוג, מציגה חולון מיקומים יפים, עם ציונים שברובם גבוהים מהממוצע. מחלף חולון מזרח החדש יחסית, שמחבר אותה עם כביש גהה דרום, משפר מאוד את הנגישות מתוך העיר ואליה, מה שתורם לציון הגבוה שלה במדד המרכזיות. בקטגוריית הזכאות לבגרות היא ממוקמת עשירית, בעוד באחוזי הסטודנטים לתואר ראשון היא משתרכת די מאחור, במקום ה־18, עם ציון שמתחת לממוצע. ברמת התעסוקה היא מדורגת במקום ה־7, ודומה מאוד לשש הערים המובילות, בעוד בדירוג ההכנסה היא נכנסת למקום העשירי, קרובה לרמת גן ופתח תקווה. בתחום הביטחון האישי היא מציגה נתון יפה שממקם אותה במקום ה־9.

צילום: דוברות עיריית חולון

לאחר שכבשה את תחום הילדים במיתוג נכון, במינופו של מוזיאון הילדים, היא מנסה לכבוש טריטוריה נוספת, עיצוב, באמצעות אסטרטגיה דומה – עם הקמת מוזיאון העיצוב, בעיצובו של האדריכל בעל השם העולמי רון ארד. המוזיאון גרף פרסים יוקרתיים ואפילו הוגדר על ידי מגזין תיירות עולמי נחשב כאחד משבעת פלאי העולם החדשים, לא פחות. באחרונה פועלת חולון על מיתוג חדש, שמנסה לכנס את שני החזונות האלה יחד, מיתוגה האטרקטיבי יכול להסביר את הביקוש העולה למגורים בה, ואת מחירי הנדל״ן המאמירים בעיר בהתאם.

חולון רוצה וצפויה לגדול, אולם לא נראה שהיא מתכוננת לגידול האוכלוסייה שלה באופן מספק מבחינה ירוקה. במבחן הירוק היא ממוקמת בתחתית, במקום ה־12, עם ציון נמוך מאוד מהממוצע. גם באזכורי העיר בתקשורת ובאתר העירייה, כמעט ואין משקל לנושא הסביבתי, ואם חולון אכן תממש את חזונה ותמשיך להתפתח, כדאי שהיא גם תתחיל לחשוב בכיוון הזה, שישפיע על איכות החיים של תושביה בעתיד הלא רחוק בכלל.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן