חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

משכורות מחשמלות: מהו החוג הכי טוב בארץ להנדסת חשמל?

 

אין ספק שמשתלם ללמוד הנדסת חשמל. מבין בוגרי התארים השונים בלטו מעל כולם יוצאי החוג, שהרוויחו משכורות נאות העולות על 20 אלף שקל, שלוש שנים בלבד לאחר שסיימו את התואר הראשון. רק לשם המחשה, פערי השכר בין בוגר החוג לבין בוגר חינוך, לדוגמה, מגיעים לפי ארבעה לטובת הראשון. כלומר, ארבעה חודשי עבודה של בוגר חינוך שווים לחודש עבודה אחד של בוגר הנדסת חשמל.

מי שירוויחו הכי הרבה יהיו בוגרי החוג באוניברסיטת תל אביב, שמשלשלים לכיס יותר מ־22 אלף שקל. בוגרי החוגים הללו יכולים להשתלב במגוון רחב של מקצועות הייטק – מעיסוק בתקשורת אופטית, דרך אלקטרוניקה רפואית, ועד הנדסת תוכנה.

 

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק

גם במקרה של החוג להנדסת חשמל, בדומה למדעי המחשב, יש מאבק צמוד בין החוג של הטכניון לזה של אוניברסיטת תל אביב. יש לציין כי הפקולטה להנדסת חשמל היא הגדולה בטכניון. בתחום המחקרי זוכה המוסד ליתרון משמעותי, הן מבחינת היקף הקורפוס המחקרי והן מבחינת אימפקט עולמי שיוצרים מחקריו.

מאבק צמוד בין הטכניון לתל אביב | צילום: אילוסטרציה ingimage/A.S.A.P

במהלך השנים האחרונות קטף הטכניון קרוב ל־50 פרסים. ב־2009 הגישה ועדה בינלאומית בראשות הרקטור של MIT הערכה לגבי הפקולטה להנדסת חשמל בטכניון, ולא חסכה במחמאות. על פי ה־MIT, נהנית המחלקה להנדסת חשמל מ״מוניטין בינלאומי עצום״ ורמת המחקר בפקולטה היא "בליגה של עשר הפקולטות הטכנולוגיות המובילות בארצות הברית״.

תל אביב, לעומת זאת, מתבלטת בשכר הגבוה ביותר, כמו גם באחוז מתקבלים נמוך, המעיד על הביקוש הרב לחוג. כדי להתקבל למחלקה זקוק המועמד לציון פסיכומטרי מינימלי של 695 וממוצע בגרות של 10.8 ורק סטודנט אחד מכל שמונה מתקבל. גם בהיקף ההשתלבות בשוק העבודה, מציגה תל אביב נתונים טובים משל הטכניון.

גם בן גוריון מציגה רמה גבוהה, עם אחוז קבלה נמוך, שכר גבוה ושיעור מועסקים מרשים. בדוחות המל״ג מציינת הוועדה לטובה את ממוצע הציונים הגבוה של בוגרי החוג, שנע סביב 82.

לחוגים הטובים ביותר בהנדסת תעשייה וניהול
לחוגים הטובים ביותר במשפטים
לחוגים הטובים ביותר ברפואה
לחוגים הטובים ביותר בכלכלה
לחוגים הטובים ביותר בביולוגיה
לחוגים הטובים ביותר במדעי המחשב
לחוגים הטובים ביותר בפסיכולוגיה

1. החוג להנדסת חשמל בטכניון

נוסד ב: 1934
מספר סטודנטים: 1700
התחילו ללמוד השנה: 300
התבלט ב: כמות פרסומים מחקריים מרשימה ומספר הפרסים שזכה בהם

2. החוג להנדסת חשמל באוניברסיטת תל אביב
נוסד ב: 1971
מספר סטודנטים: 1120
התחילו ללמוד השנה: 238
התבלט ב: שכר גבוה של בוגרי החוג ובאחוז מתקבלים נמוך

3. החוג להנדסת חשמל באוניברסיטה בן גוריון
נוסד ב: 1970
מספר סטודנטים: 832
התחילו ללמוד השנה: 210
התבלט ב: שיעור תעסוקה גבוה בקרב בוגריו

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן