חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

נתניהו: "מתחייב להעביר מע"מ אפס על מוצרי מזון בסיסיים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מכריז על שובו של חוק מע"מ 0% אבל בגרסה חדשה. במקום מע"מ אפס על דירות, כפי שהציע שר האוצר לשעבר יאיר לפיד, נתניהו מציע מע"מ אפס על מוצרי מזון בסיסיים.

בנאום שנשא היום (שני) בפני וועידת ישראל לעסקים של "גלובס" אמר ראש הממשלה: "לא הייתי חסיד של חוק מע"מ אפס. חשבתי שהחוק הזה יכול לעוות את שוק הדיור ולגרום לעליית מחירים. אתה נותן הטבה על דירות, אבל זה לא מוצר בפיקוח – ולכן אפשר לקחת את ההטבה ולהעלות את המחיר, וההקלה לא תגיע לצרכן. מע"מ אפס על דירות זו הטבה שתינתן במקרה הטוב ל-9,000 איש עד 14 אלף איש מקסימום. בדר"כ מדובר באנשים ממשפחות עמידות שיכולים לשים כמה מאות אלפי שקלים. משפחות כאלה תקבל הטבה של 200 אלף שקל, אין בזה שום הגיון".

נתניהו הציע במקום החוק של לפיד תוכנית אחרת: "יש תוכנית חליפית, וזה מע"מ אפס על מוצרי מזון בסיסיים בפיקוח, וזו הטבה שתגיע למיליוני אנשים. זה הצורך הבסיסי ביותר של אנשים – לחם, חלב, ביצים. התוכנית הזאת תאפשר לחסוך מאות עד אלפי שקלים בשנה. זו הפחתה מיידית של 15% במחירי המזון המפוקחים, כל ההנחה הזאת תגיע לאזרחים, וככל שהמשפחה חלשה יותר, החיסכון משמעותי יותר. זה צדק חברתי.

נתניהו. גם הוא רוצה מע"מ 0% משלו | צילום: מרק ישראל סלם

"זה עוזר לשכבות החלשות, זה צדק חברתי. וזה יעלה 2 מיליארד שקל ולא 3 מיליארד כמו מע"מ 0% על דירות. את המיליארד הנותרים נשקיע בחיילים משוחררים – נכפיל את הסכום של מענק השחרור ל-60 אלף שקל, סכום שיסייע לצעירים להתחיל את החיים כי זה צודק, הם תרמו שנים של השתכרות שהם הביאו למדינה. זה מאותת לצעירים שהמדינה רוצה אותם כאן.

"במקום מע"מ 0% על דירות אני מתחייב להביא חוק מע"מ אפס על מוצרי מזון והכפלת הפיקדון לחיילים משוחררים. זה צדק חברתי".

נאום נתניהו היה נאום בחירות לכל דבר. במהלכו הוא קרא לציבור לתת לו "מנדט ברור כדי לטפל בבעיות הביטחון, הכלכלה, השלום – באתגרים הניצבים לפנינו כל זמן וכל שעה. הדבר הזה מחייב משילות".

נתניהו ציין כי "בבחירות האלה אנחנו נדרשים לקבוע מי יהיה ראש המששלה ולתת לו את המנדט הדרוש למשול, וזו בעיה שפוגעת בהרבה מדינות אבל היא פוגעת במדינה שלנו".

הוא דיבר על האתגרים הגדולים בישראל ואמר כי "שני האתגרים הכי גדולים הם ביטחון וכלכלה. לא ארחיב על שאלת הביטחון – מניעת התחמשות איראן, החממאס, חיזבאללה, דאע"ש ועוד; וכמובן הצורך לעמוד על הסדרי ביטחון יציבים בכל התנאים כדי להגן על ישראל. יש להתעקש על הביטחון, בלעדיו אי אפשר. צריך להבטיח משאבים למערכת הביטחון שמאותגרת על הזמן. זה מחייב צמיחה כלכלית".

"רביעית, השקעה בתשתיות כמו תחבורה שעוברת מהפכה. תשתיות הגז – חיברנו את המדינה לגז וזה מוריד עלויות. אנחנו מחברים את ישראל בסיבים דיגטליים מהירים, מורידים את צה"ל דרומה לנגב.

הדבר החמישי הוא הגדלת ההשתתפות בשוק העבודה. עשינו מהפכה מול הקצבאות לילדים שעלו בלי הגבלה עם כל ילד נוסף. לדבר הזה היו השלכות לאומיות עצומות, וזה שונה. אלה שינויים שהביאו את שוק העבודה שלנו לשיעור השתתפות של מעל 60%.

"חמשת הדברים האלה הביאו לכך שישראל עברה בתל"ג לנפש את איטליה, קפריסין, יוון – כל המדינות שלא עשו את הדברים שצייניתי".

לכתבה במעריב

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן