חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

סקר מעריב-סופהשבוע: אלי ישי מביא שני מנדטים יותר מדרעי -האם ש”ס בדרך לפיצול?

מערכת הבחירות שבפתח מביאה את המתח בש"ס לשיא, ורגעי ההכרעה של אריה דרעי ואלי ישי הולכים ומתקרבים. האם הם ימצאו את הדרך לעבודה משותפת, או שתסריט הפיצול במפלגה עומד בפני מימוש? תוצאות הסקר שערכה פאנלס פוליטיקס ל"מעריב־סופהשבוע" מצביע על פופולריות גבוהה לישי בקרב קהל מצביעי המפלגה.

על פי הסקר, ש"ס בראשות דרעי תזכה לשבעה מנדטים בבחירות הקרובות, ואילו בראשות ישי יוביל את המפלגה היא תזכה לתשעה מנדטים. במקרה שהמשבר בין האישים יוביל לפיצול בתנועה, אזי שתי המפלגות העתידיות צפויות לעבור את אחוז החסימה. ש"ס בראשות דרעי תזכה לארבעה מנדטים, ואילו ישי בראשות מפלגה חרדית חדשה צפוי לזכות בחמישה מנדטים בבחירות הקרובות. תוצאות הסקר משקפות את התחושה בקרב אנשי המפלגה בחודשים האחרונים, שלפיה המשך המחלוקת צפויה לפגוע בה.

בחודשים האחרונים נעשו כמה ניסיונות לגבש הסכמה בין ישי לדרעי, והאחרון אף יזם הושטת יד פומבית לשלום בכנס הסיעה שנערך בטבריה. אלא שמאחורי הקלעים, המאבק המר לא מפסיק לרגע. בימים האחרונים נכנסו רבני היהדות הספרדית לעובי הקורה וניסו להתגייס כדי להביא לשלום בית במפלגה. בסקר, שנערך ביום שני השבוע, השתתפו 503 נשאלים – מדגם מייצג של האוכלוסייה עם טעות דגימה של 4.3%.

לכתבה במעריב

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן