חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

על אף הפיגוע והמשך ירי הרקטות: הבורסה נסגרה בעליות

הבורסה בתל אביב ננעלה אחר הצהריים בעליות על אף הפיגוע שאירע בצהריים במרכז תל אביב. חוסר הוודאות באשר להמשכו של מבצע "עמוד ענן", שנכנס היום ליומו השמיני, לא העיב על המדדים בשעה שעונת הדוחות לסיכום הרבעון השלישי נכנסה בשיאה. תחילה התנהל המסחר בעליות, לאחר הפיגוע צנחו המדדים המרכזיים בחדות אולם בשעות הצהריים המאוחרות נמחקו כאמור הירידות והבורסה נסגרה במגמה חיובית.

מדד תל אביב 25 התחזק ב-0.3%, מדד ת"א 100 הוסיף 0.3% לערכו, מדד הבנקים רשם עלייה של 0.4% ומדד הנפט והגז התחזק ב-0.9%.

מבצע "עמוד ענן" נכנס ליומו השמיני, ובשעות הצהריים נפצעו 10 אנשים, 2 מתוכם במצב קשה, בפיגוע בלב תל אביב. לפי הערכות המשטרה, מדובר במחבל אשר השאיר את המטען באוטובוס וירד ממנו. המבצע בעזה המשיך לעמוד במוקד המסחר, כאשר הפסקת האש שצפוייה הייתה להכנס לתוקף בחצות נדחתה בינתיים בעקבות מחלוקות על טיוטת ההסכם. 

רשת חנויות רמי לוי שיווק השיקמה דיווחה על גידול במכירות, כמו גם גידול ברווח התפעולי וברווח הנקי, כך על פי דו"ח הרבעון השלישי לשנת 2012 שפרסמה החברה. במקביל לאישור הדוחות אישר דירקטוריון החברה חלוקת דיבידנד בהיקף של עשרים מיליון שקל. הרווח התפעולי זינק ב-43.9% ל-44.1 מיליון שקל, כמו כן דיווחה החברה על רווח נקי של 34.7 מיליון שקל – גידול של 54.8%. בענף הסלולר הצטרפו לחברה 68 אלף מינויים מאז שהחלה להשיק את שירותיה בדצמבר האחרון. מניית החברה עלתה היום ב-3.4%.

חברת פרטנר פרסמה היום את דוחותיה לרבעון השלישי של 2012, כשדיווחה כי הרווח התפעולי של החברה עמד על 217 מיליון שקל, ירידה של 31% לעומת הרבעון המקביל אשתקד (שעמד על רווח תפעולי של 314 מיליון שקל). הרווח הנקי של החברה הסתכם ב-110 מיליון שקל, לעומת 172 מיליון שקל אשתקד (ירידה של 36%).

סך הכנסות החברה עמד על 1.3 מיליון שקל (ירידה של 25% לעומת הרבעון המקביל אשתקד). שיעור הנטישה הרבעוני עמד על 10.4%, עלייה של 3.2%. הירידה שיקפה בעיקרה את השחיקה בתעריפי שיחות והאטה עקב כניסתם של מתחרים חדשים במחצית הראשונה של השנה, כמו גם ירידה בהכנסות משירותי נדידה. מניית החברה התחזקה ב-3% בשל תחזיות לדוחות מאכזבים יותר. 

גם כימקלים לישראל דיווחה הבוקר על דוחותיה. החברה הבת של החברה לישראל דיווחה על ירידה של 12.3% ברווח התפעולי ל-487 מיליון דולר, לעומת 586 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח הנקי של החברה נפל מ-436.2 מיליון דולר ל-394.8 מיליון דולר – ירידה של 9.5%. מניית החברה איבדה היום 1.7% מערכה.

בתי זיקוק לנפט (בזן) סיכמה הבוקר את הרבעון השלישי של השנה ודיווחה על צמצום ההפסד הנקי ל-21 מיליון דולר לעומת הפסד של 38 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. החברה עברה מהפסד תפעולי של 12 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2011 לרווח של 25 מיליון דולר השנה. מרווח הזיקוק הרבעוני המנוטרל עמד על 5.3 דולר לחבית, לעומת 2.8 דולר לחבית ברבעון המקביל שנה שעברה. מניית החברה עלתה ב-2.3%.

הרווח התפעולי של שטראוס צמח ברבעון השלישי ב-46%, והגיע ל-177 מיליון שקל, כך דיווחה הבוקר החברה. ברבעון המקביל בשנה שעברה, מיד לאחר המחאה החברתית ששטפה את ישראל, היה הרווח התפעולי של החברה 121 מיליון שקל. שטראוס מדווחת גם כי הרווח התפעולי הניהולי היה 175 מיליון שקל, בהשוואה ל-139 מיליון שקל בשנה שעברה. מניית החברה הוסיפה היום 1.1% לערכה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן