חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

על רקע הירידות בעולם: המסחר בתל אביב ננעל במגמה שלילית

אחרי הנפילות שהביאו איתן תוצאות משאל העם בבריטניה, נראה היה הבוקר כי בורסות העולם חוזרות לשגרה כאשר המסחר בבורסה בתל אביב התנהל בעליות, על רקע מגמה דומה שמאפיינת את המסחר באסיה. אך בהמשך היום הבורסות באירופה נסחרו בירידות חדות וגם וול סטריט נפתחה לפני שעה קלה במגמה שלילית.

מדד ת"א 25 ירד ב-0.3%, מדד ת"א 100 נחלש ב-0.5% ומדד הנדל"ן התכווץ ב-0.4%. מדד הבנקים איבד 0.1% מערכו, מדד התקשורת ירד ב-0.9% ומדד הנפט והגז הוא היחיד להינעל במגמה חיובית היום, כאשר טיפס ב-0.9%.

הסיבה לכך היא בעיקר ההכרזה על הסכם הפיוס עם טורקיה היום, אשר הוביל לעליות במניות הגז מאחר וטורקיה היא רוכשת פוטנציאלית גדולה של הגז הישראלי. דלק קידוחים טיפסה ב-1.9%, אבנר עלתה ב-2.1% ורציו התחזקה ב-1.6%.

במחלקת המחקר של FXCM‏ ישראל ציינו הבוקר כי לאור התנודות החדות בשוק המט"ח העולמי והתערערות היציבות בשוק הפיננסי, לבנקים המרכזיים תפקיד הולך וגובר בהרגעת השוק. בבריטניה הבנק המרכזי כבר הכריז על אמצעים לתמיכה בשוק המקומי ולאור התנועות החדות של הין והדולר ייתכן כי בנקים מרכזיים אחרים ייאלצו להתערב במסחר כדי לבלום את התנועות החדות. נראה שהטלטלה בשווקים תשפיע גם על החלטת הריבית של הפד, ותפחית את הסיכוי שהבנק המרכזי האמריקאי יעלה את הריבית בתקופה הקרובה.

משאל העם בבריטניה העסיק כצפוי גם את בנק ישראל שפרסם אחר הצהריים את החלטת הריבית שלו לחודש יולי. בהתאם להערכות, בנק ישראל בראשות הנגידה קרנית פלוג, הותיר את הריבית על כנה, בשיעור של 0.1%.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן