חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

1. סילבן שלום

המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום הוא ללא ספק איש הציבור האמיד ביותר בישראל. למרות השכלתו הרחבה כעורך דין וכרואה חשבון, שלום מעולם לא עשה לביתו ומאז שנכנס לחיים הציבוריים הוא מתפרנס משכרו, תחילה כעובד מדינה ולאחר מכן כחבר כנסת וכשר. אם מוסיפים לכך את העובדה שהוא מגיע ממשפחה ממעמד הביניים מבאר שבע, ושקודם לפוליטיקה היה עיתונאי בעיתון חדשות, ברור שלא משם הגיע עושרו.

הונו של שלום – אולי שלא בטובתו, לפחות מהבחינה הפוליטית – בא לו בזכות נישואיו לאשת התקשורת ג׳ודי ניר מוזס שלום, הבעלים של 12% ממניות קבוצת ידיעות אחרונות. גם אם מביאים בחשבון ששווייה של הקבוצה נמצא בצניחה בתקופה האחרונה, הרי ששווי חלקה של ניר מוזס שלום עדיין עולה על 100 מיליון שקל.

ניר מוזס שלום שותפה עם איש העסקים זקי רכיב, בחברת השקעות JZ, שחברה לג׳ורג׳ סורוס והשקיעה יחד איתו 180 מיליון דולר בחברת התקשורת Quattro Telecomunicacoes הברזילאית. כמו כן, משקיעה החברה גם בתחומים מגוונים כמו מזון, אנטי־אייג׳ינג, אינטרנט וטלוויזיה. שווי השקעותיה והיקף ההכנסות של הבעלים אינם ידועים.

סילבן שלום. צילום: רויטרס

ניר מוזס שלום היא נצר לאחת ממשפחות אצולת הממון המקומית, בתם של פולה ונח מוזס, מייסד ידיעות אחרונות, ואחותם של אנשי העסקים ארנון (נוני) מוזס, בעל השליטה בידיעות אחרונות, ותמי מוזס-בורוביץ׳. היא מקבלת משכורת מידיעות אחרונות וגם דיבידנדים, כשהם מחולקים, ועובדת בקול ישראל כמגישת תוכנית רדיו.

הזוג מתגורר בבית בו גדלה ניר מוזס שלום; בית נאה מוקף גינה בשכונת תל בנימין היוקרתית ברמת גן, שהוערך בעבר בכ־10 עד 15 מיליון שקל. השניים נמנעים באדיקות מלדבר על הונם: סילבן שלום מסרב להתייחס לנושא ואילו רעייתו מצטנעת בנוגע להיקפו. בראיון לעיתון כלכלי אמרה בעבר: "אני עשירה רק על הנייר, אבל אי אפשר להגדיר אותי מהעשירים, כי אני לא. שאל את מנהל הבנק שלי״.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן