Search
Close this search box.
Forbes Israel Logo

10. סמדר ברבר צדיק

כששואלים את סמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבנק הבינלאומי, האם היא חושבת שהמערכת הבנקאית תמשיך לטפח נשים בתחום הניהולי גם בשנים הקרובות, תשובתה חיובית, בעיקר על רקע מה שהיא רואה אצלה בבנק. "נשים התבלטו במערכת הבנקאית מאז ומתמיד", היא מבהירה בשיחה עם פורבס. "למשל בקבוצת הבינלאומי, זה שנים רבות כשני שליש מהעובדים הן נשים וכמחצית ממנהלי הסניפים והמנהלים הבכירים במטה הן נשים. כיום 75% ממנהלות האזורים בבנק הן נשים. וכמובן שיש גם ייצוג נשי בהנהלה שהגיע בתקופות מסוימות לשליש מההנהלה. נשים בבינלאומי אינן מקודמות ואינן נבחרות משום שהן נשים", היא מדגישה, "הן נבחרות כי הן טובות, מקצועיות, משקיעות ומצליחות". 

בדומה לרקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי, גם ברבר צדיק, 49, סומנה בענף הפיננסים כהבטחה בגיל צעיר מאוד בזכות כישורים רבים כמו יכולת תיווך, היכולת להגיע במהירות לשורש העניין, תקשורת בין־אישית מצוינת, נאמנות ועוד. בשנות העשרים שלה, כרואת חשבון מתחילה במשרד סומך־חייקין, היא הרשימה ביכולותיה המקצועיות שורה של מנהלים בכירים במשק הישראלי ובעיקר תפסה את עינו של איש העסקים צדיק בינו, שהיה אחד הלקוחות. בינו שלף אותה מהמשרד והיא צמחה להיות מנהלת בכירה לצדו. בגיל 44 התמנתה לתפקיד מנכ"לית הבנק הבינלאומי, החמישי בגודלו במערכת הבנקאית מבחינת היקף אשראי לציבור, שהסתכם בסוף ספטמבר 2012 בכ־60 מיליארד שקל.

לדירוג המלא – הנשים החזקות ביותר בישראל 2013

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק


ברבר צדיק | צילום: יח"צ

השנה הקרובה מאפשרת לה מרווח נשימה ייחודי; הבינלאומי הוא הבנק היחיד שלא נמצא ברשימת הנושים של הסדרי החוב הגדולים של שתי חברות האחזקה המדממות – אי.די.בי ואלביט הדמיה. זה חוסך למנכ"לית כאב ראש רציני ומשאיר לה הרבה מקום ומרחב פעולה במערכת הפיננסית. בין היתר, כוח ההשפעה שלה נגזר גם מכוח השפעתו של בעל הבית בבנק – צדיק בינו, שידוע בהתנהלותו השמרנית בשנים האחרונות ושבאחרונה אף נכנס למועדון היוקרתי של פורבס העולמי בעיקר בזכות השקעותיו בתחום האנרגיה, כמי שמחזיק ב-45% מחברת פז ששווי השוק שלה עומד על 5.3 מיליארד שקל.

לאור זאת, ברבר צדיק מפגינה ביטחון עצמי, אך נשמרת מפני שאננות. "העולם נמצא בתקופה כלכלית לא פשוטה, ועל הרקע הזה פועלת המערכת הבנקאית בישראל", היא אומרת ומוסיפה: "כאשר למרות כל זאת מצליח הבינלאומי, תוך נקיטה באסטרטגיית ניהול מידתית, זהירה ועם חשיבה ארוכת טווח, להראות יחסי איתנות פיננסיים מובילים. זה מאוד חשוב, בעיקר בתנאי אי־הוודאות הנוכחיים, וזה מאפשר ללקוחות הבנק ולמשקיעים בו להרגיש בטוחים. בנוסף, ממשיך הבנק להעניק ללקוחותיו שירות מקצועי בתחומים השונים עם התמחות והובלה בעולם ההשקעות והחיסכון, להציע הצעות ערך והטבות ולשדרג כל הזמן את ערוצי השירות".

עד פסח הבא:

הגב של בינו, יחד עם המיקוד והשמרנות המאפיינים את ניהול הבנק, יכולים להפוך תקופת משבר כלכלי כמו זו שנראית באופק, להזדמנות שתוביל לצמיחה בעתיד. זה בהחלט בידיים של סמדר ברבר צדיק.

 

  • בינואר־ספטמבר 2012 הסתכמו הוצאות הבינלאומי בגין הפסדי אשראי ב־85 מיליון שקל בלבד (0.17% בלבד מתיק האשראי של הבנק, לעומת כ־1.7% בעת רכישת הבנק).
  • החשיפה של הבינלאומי לעסקות מינוף מגיעה למיליארד שקל.

 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן