Forbes Israel Logo
אנשים לא עוזבים חברות רעות, הם עוזבים מנהלים גרועים | איור: Shutterstock
אנשים לא עוזבים חברות רעות, הם עוזבים מנהלים גרועים | איור: Shutterstock

ממשיכים הלאה: 10 סימנים שהגיע הזמן להיפרד מן הבוס

מנהלים גרועים עלולים לעיתים להפוך את השגרה במקום עבודה לבלתי נסבלת. אם אתם מזדהים עם המקרים הבאים – זו העת לעדכן את קורות החיים ולחפש את המשרה הבאה שלכם

אנשים לא עוזבים חברות רעות, הם עוזבים מנהלים גרועים, כך לפחות לפי אמרה ידועה. אם אתם מספיק זמן בשוק התעסוקה, סביר להניח שנתקלתם ב"מנהל גרוע". לפעמים התשובה למצב הפחות אידיאלי הזה היא פשוט להפיק ממנו את המיטב, במיוחד אם היצע המשרות בתחום שלכם מוגבל.

אבל לפעמים ההתנהגות של הבוס היא באמת בוטה, ומנוגדת לערכים החשובים לכם. אם אתם מזדהים עם המקרים שנתאר בכתבה – זה הזמן להכין תוכנית שתנתק לגמרי את הקשרים עם הבוס.

1. מדד אחד להצלחה: תפוקה

לבוס שלכם לא אכפת שאתם נשחקים. לפחות אתם יכולים להיות שימושיים עד שזה יקרה. המדד היחיד שלו לערך שלכם הוא כמה תפוקה אתם מייצרים. אין קשר אנושי או רגשי. כשלא מעריכים אתכם כאדם, מתייחסים אליכם כאל סחורה – כאל מישהו שיכול לעשות את העבודה עכשיו, ללא קשר לאפשרויות העתידיות. אתם יכולים להיות מוחלפים על ידי כל מי שיש לו את אותו תפקיד.

2. לא מספק את הצרכים

אם יש דברים שיקלו על חייכם ויהפכו אתכם לפרודוקטיביים יותר ומאושרים בעבודה – הבוס שלכם צריך להיות מוכן לספק אותם, בין אם זה אומר לספק לכם שולחן עמידה או לאפשר לכם לעבוד מהבית יום אחד בשבוע. אם הבוס שלכם אומר "לא" לכל בקשה או הצעה סבירה, התכוננו לעזוב את מקום העבודה.

לבוס שלכם לא אכפת שאתם נשחקים | צילום: Shutterstock

3. לא מעוניין לעזור לכם ללמוד ולצמוח

אם הבוס שלכם לא חושב על הזדמנויות פיתוח, הוא לא רואה באמת את הערך שלכם. הוא צריך לזהות הזדמנויות למידה ולמתוח אתגרים שיעזרו לכם לצמוח. הבוס שלכם צריך לנהל איתכם דיונים קבועים לגבי הכישורים החדשים שאתם רוצה לפתח כדי שתוכלו להרחיב את ההצלחה שלכם ולשמור על הקריירה העתידית. זה מחייב אותו להשקיע זמן וכסף בהתפתחות המקצועית שלכם.

4. נותן לכם את המשימות הממש לא רצויות

כשאתם רואים את כל העבודה מעוררת ההשראה שעוברת לעמיתים שלכם בזמן שאתם ממשיכים לעבוד על פרויקטים הכרחיים אך לא מעניינים – אתם מרגישים מנוצלים. אם כל עבודת הרוטינה הבלתי מושכת תמיד נוחתת בעמדה שלכם, ויש מעט תקווה לקבל את ההזדמנויות המרגשות והמתוקשרות שהקולגות שלכם מקבלים – אולי הגיע הזמן לעזוב את הבוס שלכם.

5. רוצה לשמור אתכם רק לעצמו

למרות שהמנהל שלכם צריך לעשות מה שנכון לצוות, מנהל אמפתי מתמקד במה שנכון לפרט וגם לחברה. כאשר הבוס שלכם רואה הזדמנות לקידום קריירה עבורכם בתוך הארגון, הוא צריך לעזור לכם להמשיך בה. זה אולי יעשה לו את החיים קשים יותר, אבל זה יהיה טוב עבורכם ועבור החברה.

מועמדים לעבודה | צילום: Shutterstock
מועמדים לעבודה | צילום: Shutterstock

6. משפיל אתכם מול אחרים

כאשר אתם מרגישים כעס, עוינות או השפלה מוחלטת מהבוס שלכם, הגיע הזמן לנהל שיחה. אם זו פעילות קבועה שהבוס שלכם אוהב לעסוק בה, זה לא בסדר. אין לסבול שום השפלה, ולעולם אל תמצאו את עצמכם תוהים אם אתם שורש הכעס של הבוסים שלכם. לא התקבלתם לעבודה כדי להיות שק חבטות.

7. גורם לכם להרגיש שהוא מפחד להיפגש איתכם

כשאתם לא יכולים לקבוע פגישה עם הבוס כשאחרים מקיימים איתו פגישות קבועות, כנראה שהוא לא מעוניין להקדיש לכם זמן. בוס שמעריך אתכם באמת, משקיע את הזמן הדרוש כדי שתרגישו ששומעים אתכם ומעריכים אתכם.

8. לא יודע עליכם כלום

חוץ מכתובת המייל שלכם והיכן נמצאת העמדה שלכם (בהנחה שאתם עובדים במשרד), הבוס שלכם לא יודע עליכם כלום ולא ממש אכפת לו. למעשה, הוא באמת ישמח לנהל צוות של רובוטים. מנהיג יעיל הוא סקרן ומתעניין במי שאתם כאנשים – האינטרסים שלכם והשאיפות שלכם. הוא מתעניין בחייכם מחוץ לעבודה ומוכן לעשות התאמות לצרכים האישיים שלכם. הבוס שלכם צריך לדעת אם אתם מטפל בילדים או אם זה עתה רכשתם את הבית הראשון שלכם.

אם כל עבודת הרוטינה הבלתי מושכת תמיד נוחתת בעמדה שלכם - אולי הגיע הזמן לעזוב את הבוס שלכם | צילום: Shutterstock
אם כל עבודת הרוטינה הבלתי מושכת תמיד נוחתת בעמדה שלכם – אולי הגיע הזמן לעזוב את הבוס שלכם | צילום: Shutterstock

9. מונע שבחים, הכרה ומשוב

הדרך בה אנו מתפתחים היא באמצעות ניסוי וטעייה. לפעמים, לשינויים קטנים באופן שבו אנחנו עושים דברים יכולים להיות השפעה דרמטית על ההצלחה העתידית שלנו. הבוס שלכם צריך לספק לכם משוב עקבי ובונה כדי שתוכלו לחדד את כישוריכם. הטפיחות האלה על השכם הן תזכורות לעבודה הטובה שאתם עושים, והן נותנות מוטיבציה להמשיך להתקדם. מהצד השני, אם לבוס שלכם יש אפס עניין לטפח את החוזקות שלכם והוא רק רוצה להפיל ביקורת, זה הזמן למצוא מקום עבודה אחר.

10. בדיחות לא הולמות

אם הבוס שלכם אוהב להקניט אתכם בדרכים שגורמות לכם להרגיש לא בנוח, שווה להסב את תשומת לבו לכך. אם הוא ממשיך – אתם חייבים להמשיך הלאה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.