Search
Close this search box.
Forbes Israel Logo
גל הפיטורים האחרון בחברות ההייטק הותיר רבים מחוסרי עבודה | צילום: Shutterstock
גל הפיטורים האחרון בחברות ההייטק הותיר רבים מחוסרי עבודה | צילום: Shutterstock

פוטרתם מחברת הייטק? כך תמצאו עבודה חדשה בתעשייה אחרת

על רקע גל הפיטורים בעולם הטכנולוגי, חשוב לא להתייאש ולהסתכל על התמונה הגדולה. רק בגלל שהעבודה האחרונה שלכם הייתה בחברת הייטק, זה לא אומר שאתם לא יכולים להתקבל לעבודה במגזר אחר, ואולי אף עם תוספת שכר

גל הפיטורים האחרון בחברות ההייטק, לרבות גוגל, מטא, מיקרוסופט, וסיילספורס, הותיר אנשים רבים מחוסרי עבודה ואחרים במצב מתמשך של חשש לגבי הביטחון התעסוקתי שלהם.

בזמנים כאלה, חשוב לא לקפוץ למסקנות. במקום זאת, מחפשי עבודה ואלה שעדיין מועסקים, צריכים להסתכל על התמונה הגדולה – ולהבין שהמצב לא כל כך גרוע כמו שעלולים לחשוב.

תעשיית ההייטק מעסיקה עובדים בתפקידים שונים כמו מתכנתים, מנהלי מוצר, מדעני נתונים ואנליסטים בין רבים אחרים. בנוסף, חברות טכנולוגיה זקוקות גם לטאלנטים במחלקות אחרות, כגון מקצועני שיווק, משאבי אנוש ופיננסים.

ללא קשר לתפקידך בחברת ההייטק, הכישורים והמומחיות שלך יכולים להיות בעלי ערך גם עבור תעשיות רבות אחרות. רק בגלל שהעבודה האחרונה שלכם הייתה בחברה טכנולוגית, זה לא אומר שאתם לא יכולים להתקבל לעבודה במגזר אחר, ואולי אף עם תוספת שכר.

הכישורים והמומחיות שלך יכולים להיות בעלי ערך גם עבור תעשיות רבות אחרות | צילום: Shutterstock

הגדרה מחדש של עבודה בהייטק

בראיון שנערך לאחרונה, אמרה ג'וליה פולק, כלכלנית ראשית ב-ZipRecruiter, "קיים עדיין ביקוש גדול לכישרונות טכנולוגיים במגוון רחב של תעשיות, מממשל לקמעונאות ועד חקלאות. התעשיות הללו בשנים האחרונות נותרו מאחור".

למחפשי עבודה יש לעתים קרובות ראייה צרה והעדפה לחברות הייטק גדולות וידועות, כולל אמזון, אפל, נטפליקס, וגוגל. הם מאמינים שעבודה בחברות אלה עשויה להוות ביטחון תעסוקתי ומקפצה לקורות חיים. הפיתוי של תאגידים מסוג זה מקשה על חברות פחות מוכרות בתעשיות אחרות, הנואשות לאייש תפקידים טכנולוגיים או למשוך מועמדים מתאימים.

במחקר הנוגע לקושי של חברות מסוימות לגייס עובדים טכנולוגיים, אמר מנהל גיוס: "בשוק הנוכחי, קשה למצוא מישהו עם ניסיון שמתעניין בחברה קטנה יותר ופחות מוכרת".

קחו לדוגמה את תעשיית הבריאות בארה"ב, אשר צפויה לצמוח בין היתר בשל הזדקנות האוכלוסייה. לשכת העבודה והסטטיסטיקה האמריקנית צופה כי במהלך העשור הקרוב, תעשיית הבריאות תוסיף 2 מיליון מקומות עבודה חדשים לכלכלה.

מעבר לצורך ברופאים, תעשיית הבריאות זקוקה לעובדים טכנולוגיים | צילום: Shutterstock

מעבר לצורך הברור במשרות כגון רופאים, אחיות ופיזיותרפיסטים, יהיה צורך גם בעובדים טכנולוגיים שיתמכו באתרים, באפליקציות ובתוכנות הקשורות לתחומי בריאות כגון רשומות רפואיות אלקטרוניות, ביטוח וגיוס עובדים.

מציאת הזדמנויות טכנולוגיות בתעשיות אחרות אינה קשה כמו שעלולים לחשוב. אם יש נכונות לשים את האגו בצד ולהיות פתוחים לעבוד בחברות שלא שקלתם לפני כן, כדאי להגיש מועמדות כמה שיותר מהר.

להלן שלושה דרכים שבהן עובדי הייטק יכולים למצוא משרות טכנולוגיות בתעשיות אחרות:

1. הרחיבו את חיפושי העבודה שלכם מעבר לחברות הייטק

מועמדים טכנולוגיים צריכים לחשוב מחוץ לקופסת ההייטק. עליהם להשתמש במוחות היצירתיים והאנליטיים שלהם כדי לשקול כיצד הכישורים והניסיון שלהם עשויים לעבוד גם בתעשיות אחרות.

לדוגמה, אם עבדתם בעבר באמזון, אולי תפנו לחברות מסחר אלקטרוני פחות מוכרות אחרות שמגייסות למגוון תפקידים טכנולוגיים כמו Chewy, Vista או Thumbtack.

2. מנפו את הניסיון הקודם שלכם

העלייה בפופולריות של קורסים מעשירים שונים (כמו בוטקאמפ תכנות) הובילה אנשים רבים לעשות הסבה להייטק מתעשיות כמו הוראה, בריאות, עיתונות ועוד.

מועמדים טכנולוגיים צריכים לחשוב מחוץ לקופסת ההייטק | צילום: Shutterstock

אם הייתה לכם קריירה קודמת לפני המעבר לטכנולוגיה, אולי תשקלו לחפש עבודה טכנולוגית בענף הקודם שלכם. לדוגמה, מורה שעבר להייטק, יכול למצוא עבודה בחברות חינוך טכנולוגיות כגון Paper, Amplify או Study.com.

3. השתמשו בלוח דרושים שנותן לכם יותר שליטה

מציאת משרה בתעשיות שונות עלולה להיות קשה אם אינכם יודעים את שמות החברות. מקור נהדר לגילוי חברות בתעשיות שונות הוא לוח הדרושים BuiltIn, המאפשר לך לסנן לפי ענף, משהו שאתרי דרושים רבים אחרים אינם מציעים.

זה יאפשר לכם לגלות בקלות חברות שלא הכרתם ולמצוא משרות בענפים שיש לכם ניסיון בהם או שאתם מתעניינים בהם.

הכישורים הטכנולוגים שלכם מבוקשים גם מחוץ לענקיות ההייטק. אם תרחיבו את חיפוש העבודה שלכם לתעשיות אחרות, תגלה חברות מדהימות שנואשות לאנשי מקצוע טכנולוגיים מיומנים. אולי אפילו תגלו שלחברות האלה יש איזון טוב יותר בין עבודה לחיים ואף מציעות משכורות גבוהות יותר כדי לשמר כישרונות שקשה למצוא.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן