חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

12. אירית איזקסון

בשיחה על ענף כרטיסי האשראי בישראל אפשר להניח שבשלב די מוקדם יעלה השם של יו"ר ישראכרט, אירית איזקסון. בעיני רבים היא נחשבת לאחת המנהלות הדומיננטיות בתחום, מי שבשנים האחרונות הנהיגה שורת מהלכים אסטרטגיים ושיווקיים, ובראשם חיזוק קטגוריית האשראי החוץ בנקאי והרחבת מועדון הלקוחות של החברה. מהלכים אלה ואחרים הובילו לעלייה עקבית ברווחיות של ישראכרט ובתחילת 2012 היא הציגה נתון מעורר קנאה בקרב מנהלי החברות המתחרות: בשנת 2011, לראשונה זה חמש שנים, הציגה ישראכרט את הרווח הגבוה ביותר בענף כרטיסי האשראי – 231 מיליון שקל.

חשוב לציין שניהול חברת כרטיסי אשראי אינו דומה לניהול בנק. הוא מאתגר יותר מבחינות מסוימות, מכיוון שמדובר בשוק תנודתי, שבו אין חסמי מעבר בין לקוחות. ועדיין – בהנהגתה של איזקסון ובניהולו של המנכ"ל, דב קוטלר – נחשבת ישראכרט כיום לחברה ממוקדת שלא מסתפקת בהיותה הגדולה ביותר, אלא נלחמת על מעמדה ועל כל פרומיל בנתח השוק.

לדירוג המלא – הנשים החזקות ביותר בישראל 2013

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק


איזקסון | צילום: סיון פרג'

את דרכה המקצועית החלה איזקסון, 61, דווקא בתפקידים ניהוליים שונים בבנק לאומי, עד שבדצמבר 1999 צירפה אותה שרי אריסון לדירקטוריון בנק הפועלים במטרה לסמן את נוכחותה בבנק, לאחר שירשה את אביה. מאז, מונתה לחברת דירקטוריון בהנהלות רבות הקשורות לקבוצה ובספטמבר 2008 קיבלה את התפקיד הנוכחי. אגב, בהשראת אריסון, גם היא מקפידה על אג'נדה של קידום נשים בזירה המקצועית.

בנוסף, החל מהשבועות האחרונים, יכולה איזקסון להתהדר בכמה הישגים מרשימים: הראשון קשור לאפליקציית היישומים בסלולר של החברה שהגיעה לשלב הגמר בתחרות "האפליקציה הטובה ביותר בסלולר 2013", שמתקיימת במסגרת תערוכת הענק היוקרתית הבינלאומית GSMA. בנוסף, באחרונה סיימה ישראכרט להטמיע מערכת מחשוב המקנה למנהלי החברה יכולת ניתוח נתונים דינמית המשפרת דרמטית את היכולת לקבל החלטות בזמן אמת בקרב הדרגים הניהוליים.

עד פסח הבא:

איזקסון לא יכולה לנוח על זרי הדפנה. גם השנה תצטרך ישראכרט להילחם על כיסם של הלקוחות מול החברות המתחרות – מלחמה שהופכת להיות קשה יותר בתקופה שצפויה להיות לא יציבה פיננסית למשק הישראלי.לפני כחצי שנה אישרה אסיפת בעלי המניות של בנק הפועלים לאיזקסון הקצאה של מניות חסומות בשווי שוק של 2.4 מיליון שקל

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן