חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

15. לילך אשר טופילסקי וענת לוין

אומרים שמאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה מוצלחת, אבל המקרה של בנק הפועלים מוכיח שמאחורי כל מנכ"ל מוצלח – ציון קינן – עומדות שתי נשים מוכשרות, אמביציוזיות ומוערכות. מדובר כמובן בענת לוין, משנה למנכ"ל וראש חטיבת שווקים פיננסיים, ולילך אשר טופילסקי, משנה למנכ"ל וראש החטיבה הקמעונית. 

על לוין, 49, שאחראית על ניהול הנכסים הפיננסיים וכספי תיק ההשקעות העצמאי של הבנק (נוסטרו), אפשר לספר שעשתה את כל הדרך לפסגה בלי לדלג על אף תחנה. היא החלה בהיותה אם צעירה כמנהלת תיקים בבית השקעות קטן יחסית וטיפסה בעוז ובנחרצות עד לתפקידה הנוכחי. לאורך הדרך היא ביססה לעצמה מוניטין והוכתרה על ידי רבים כ"מנהלת ההשקעות המובילה בישראל". בשנים האחרונות, כמי שהפכה גם לבת־סמכא בענייני רגולציה, לקחה חלק בוועדת חודק, שהגדירה למוסדיים את כללי ההשתתפות בשוק האג"ח הקונצרני וסירבה להצעות עבודה מפתות שונות, כמו למשל של ראש הממשלה בנימין נתניהו לתפקיד הממונה על שוק ההון והביטוח. 

לדירוג המלא – הנשים החזקות ביותר בישראל 2013

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק


לילך אשר טופילסקי | צילום: יח"צ

אשר־טופילסקי, 42, עומדת בראש כל מערך הסניפים של בנק הפועלים וכפופים לה כ־7,000 עובדים. החטיבה שהיא מנהלת כוללת 280 סניפים ואת פעילות המשכנתאות של הבנק, והיקפה גדול יותר משל רוב החברות במשק. כדי להבין עד כמה ההשפעה שלה גדולה, אפשר לציין כי שליש מהלקוחות הפרטיים של הבנקים בישראל הם לקוחות הפועלים, ובמספרים מדובר ב־2 מיליון לקוחות (פרטיים ועסקיים קטנים).


לוין

בשנה האחרונה הובילה אשר טופילסקי את המיקוד החדש של הבנק בענף הקמעונאות באמצעות השקת תוכניות שנועדו לחזק את מעמדו בקרב משקי הבית, ובכלל זה המשיכה את קמפיין "דן חסכן" והשיקה מהלך אסטרטגי ייחודי שבו הכריז בנק הפועלים על שנת 2012 כ"שנת העסקים הקטנים".

עד פסח הבא: 

אחרי שבשבועות האחרונים הוארכו חוזי ההעסקה שלהן בבנק לשלוש השנים הקרובות, אנחנו בטוחים שהשתיים ימשיכו לתת את הטון ולהוביל בתחומן. כמובן שעוד מוקדם להתנבא, אבל אפשר להניח שהסיכויים כי בשנים הקרובות תתמנה אחת מהן למנכ"לית בנק הפועלים, גבוהים למדי.

 

  • בנק הפועלים מעסיק כ־13 אלף עובדים.
  • ב־2011 עמדה עלות ההעסקה של ענת לוין בבנק על כ־4.5 מיליון שקל.
  • למעלה מ־1.4 מיליון שקל גייס הבנק בתערוכת אמנות ישראלית למען המאבק באיידס שהתקיימה בפברואר.

 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן