חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

16. ד"ר אביטל שטיין

מקצוע. בנובמבר האחרון נכנסה ד״ר אביטל שטיין לתפקיד מנכ"לית המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג), הרגולטור של המוסדות האקדמיים בישראל, והוועדה לתכנון ותקצוב הכפופה לה. מ־2009 ועד 2012 שימשה כמנכ"לית וכסגנית נשיאת הטכניון – האישה הראשונה בתפקיד מאז הקמת המרכז הטכנולוגי ב־1924. כיום היא עדיין חברת דירקטוריון במספר ועדות במוסד החיפאי. הניסיון הניהולי והחינוכי שלה לא מסתיים בזה: ב־1999 הייתה ממקימי המכללה להנדסה בירושלים ושימשה מנכ"לית המכללה במשך עשור.

ניו יורק. שטיין, 53, הייתה נציגת הטכניון במכרז שהוציא ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, לקראת הקמת מכללה טכנולוגית חדשה ברוזוולט איילנד. במכרז זכו הטכניון יחד עם אוניברסיטת קורנל ובכך עקפו למעלה מעשר הצעות של מוסדות אקדמיים מובילים בארצות הברית. "אני מרגישה שזכינו באליפות העולם לאוניברסיטאות", אמרה מיד לאחר שקיבלה את ההודעה המשמחת. "אנחנו לא נגרום לבריחת מוחות, להפך, נשתדל להעסיק חוקרים ישראלים שמתגוררים היום בחו"ל, כדי לסלול להם את הקשר אולי להגיע מאוחר יותר לישראל".

לדירוג המלא – הנשים החזקות ביותר בישראל 2013

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק

שטיין

כדורסל. עוד לפני שניהלה מוסדות אקדמיים, ניהלה שטיין קריירת כדורסל מפוארת שנמשכה 15 שנים. היא שיחקה במכבי תל אביב ובשתי הקבוצות החיפאיות – הפועל ומכבי. המנכ"לית של המל"ג אף רשומה על זכייה בגביע המדינה והייתה לשחקנית נבחרת ישראל במשך שלוש שנים.

יום הולדת 50. כשחגגה יובל להולדתה הודיעה שטיין לבעלה כי אינה מעוניינת במתנות גרנדיוזיות. במקום זאת החליטו השניים לנתב את כספי המתנות לקרן שמעניקה מלגות לנשים המעוניינות ללמוד בטכניון, אך אינן יכולות בשל קשיים כלכליים. מאז מעניקים בני הזוג מדי שנה חמש מלגות.

עד פסח הבא:

אחרי שנה לא פשוטה עבור המועצה, בתוכה האישור על הקמת האוניברסיטה באריאל שגרר ביקורת נרחבת והמאבק סביב המחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון, תצטרך שטיין לייצב את מעמד המל"ג ולשקם את קשריו עם המוסדות, ויותר מכל, למתג את המועצה כרגולטור החזק והעצמאי של עולם האקדמיה.

 

  • התקציב השנתי של המל"ג עומד על כ־8 מיליארד שקל.
  • במסגרת תפקידה אחראית שטיין על 67 מוסדות להשכלה גבוהה ועל כ־300 אלף סטודנטים בישראל.

 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן