חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

“20 עסקאות למכירת כלל ביטוח כבר דווחו ולא יצאו לפועל”

"ישנו תהליך במסגרתו דווחו כבר 20 עיסקאות למכירת כלל ביטוח שלא יצאו בסופו של דבר לפועל. אייל גבאי אומר דברים ברורים וחדים, אולם נשארה עוד הרבה עבודה לגבי מה עושים מכאן והלאה" – כך אמר היום בראיון לגל"צ עו"ד גיא גיסין, המייצג את מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח.

"אף אחד לא מחפש את קצו של דנקנר", הוסיף גיסין, "אנחנו רוצים שהחוב יוזרם לנו. אנחנו שבעי הבטחות ולכן רוצים דבר שאפשר להתלות בו. המומחה אומר שלהצעה של דנקנר אין בסיס".

גיסין שב והתייחס לזמן שנשאר עד למכירתה של כלל ביטוח: "בעל שליטה בכל חברה שמצבה הוא של חדלת פרעון תמיד עובד על זמן, מכיון שככל שיהיה איזשהו סיכוי להצלחה זה ישמור אותו בשליטה. זו בדיוק הסיטואציה שבה אנחנו נמצאים. לכן קבע בית המשפט דד ליין. ככל שזה יקרה זה מצוין, ואם לא – מי שיצטרך לקחת את השליטה יהיו הנושים".

רוצים להישאר מעודכנים בכל החדשות והדירוגים? הירשמו לניוזלטר של פורבס ישראל, הורידו את האפליקציה, עשו לנו לייק בפייסבוק או עקבו אחרינו בטוויטר.

נוחי דנקנר | צילום: פול תמונות – טל שחר, ידיעות אחרונות

ניר חפץ, יועץ מיוחד לדנקנר, אמר בתגובה: "בית המשפט קבע לוח זמנים מאוד קצר, עם אבני דרך, ואי.די.בי צועדים במסלול הזה. הקבוצה דיווחה על מגעים מתקדמים למכירת כלל ביטוח ובמקביל נעשים מאמצים להביא משקיעים. כסף משמעותי שיוזרם לקבוצה ישנה את חוות דעתו של אייל גבאי.

"קשה לספור את כמות הפעמים שגבאי מסייג שהוא הגיע למסקנה ללא הזרמה חיצונית, שתשנה את הדברים", טוען חפץ. "גם הוא משאיר פתח לכך שאם תהיה הזרמה חיצונית זה משנה את התמונה. אני יכול לומר רק שיש מו"מ שמנהלת הנהלת הקבוצה עם מספר קבוצות משקיעים, ואנחנו ערים ללוח הזמנים".

"בחודשים האחרונים כל מי שעובד באי.די.בי עושה הכל כדי להזרים כסף לבעלי החוב", סיכם חפץ. "יקח זמן עד שהחברה תתאושש ולכן העבודה פה היא כדי לשרת את בעלי החוב".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן