חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

24 שעות לבחירות: המסחר בבורסה ננעל בעליות שערים

המסחר בבורסה בת"א ננעל במגמה חיובית, על רקע הנעילה השלילית אתמול, בהובלת מדד הבנקים אשר צנח ואיבד 1.5% מערכו. את הצניחה במניות הבנקים הסבירו אמש גורמים שונים במשק בהצהרתו של בנימין נתניהו כי ימנה את משה כחלון לתפקיד שר האוצר, ללא קשר לכמות המנדטים בה יזכה כחלון, ובחששם של המשקיעים מפני רפורמה נוספת אשר יבצע כחלון בשוק הבנקים בישראל. 

בנוסף, ברקע למסחר עומד היום מדד המחירים לצרכן לחודש פברואר, אשר פורסם אתמול לאחר נעילת המסחר בבורסה. על פי הדו"ח אשר פרסמה אתמול הלמ"ס, המדד ירד בשיעור של 0.7% – זאת לאחר שמדד חודש ינואר צנח כזכור ב-0.9%. בחישוב 12 החודשים האחרונים עומדת האינפלציה בישראל על רמה שלילית של 1%-, הרחק מאחורי יעד האינפלציה אשר קבעה הממשלה ועומד על 1%-3%. 

 המסחר בבורסה ברחוב אחוזת בית בתל אביב ננעל בעליות שערים. מדד ת"א 25 התחזק ב-0.6%, מדד ת"א 100 עלה ב-0.7% ומדד הבנקים הוסיף לערכו 1.1%. מדד הנפט והגז נחלש ב-0.7%, מדד התקשורת עלה ב-0.7% ומדד הנדל"ן מוסיף 0.3% לערכו.

בגזרת המניות, במוקד תשומת הלב עומדות גם היום מניות הסלולר המובילות. חברת סלקום פרסמה הבוקר את דו"חות הסיכום הרבעוניים שלה, מהם עולה כי החברה איבדה במהלך שנת 2014 125,000 לקוחות, כחלק מהגברת התחרות בענף. בסיכום שנת 2014, רשמה החברה הכנסות בהיקף 4.57 מיליארד שקל – ירידה של 7.2% ביחס לשנה הקודמת. במהלך הרבעון האחרון של השנה רשמה החברה ירידה של למעלה מ-46% ברווח הנקי, אשר עמד על 55 מיליון שקל בלבד. מניית החברה התחזקה היום ב-3.3%. מניית חברת פרטנר נחלשה ב-0.9% לאחר שאתמול הודיעה החברה לספקים כי היא צפויה לדחות את מועד התשלומים.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן