חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

29. הילה גרסטל

הילה גרסטל יושבת בלב הקונצנזוס של עולם המשפט; נשיאת בית המשפט המחוזי מרכז זוכה לאהדה חוצה מגזרים מקהילת השופטים, עובדי בית המשפט, משר המשפטים, מראש הממשלה וגם מעורכי הדין, כולל אלה שהיא פוסקת נגדם. 12 שנה בלבד לאחר שהוסמכה כעורכת דין החלה גרסטל, 57, לכהן כשופטת בבית המשפט השלום בתל אביב. שבע שנים מאוחר יותר "עלתה כיתה" והגיעה למחוזי.

ביולי 2007 מונתה לתפקידה הנוכחי ושנים ספורות אחר כך עמדה מאחורי המעבר של בית המשפט המחוזי מרכז ללוד, שהושלם בספטמבר 2012. מקורביה מציינים כי גרסטל דחפה את המעבר מתוך תפישה ערכית. ואכן, באיגרת הברכה שנשלחה אליה מטעם מועצת העיר בעת חניכת בית המשפט, נכתב כי הקמתו בלוד תביא "למיצובה של העיר כמרכז ציבורי ומשפטי חשוב במרכזה של המדינה, אבן שואבת לאנשי משפט ולאוכלוסייה חדשה".

לדירוג המלא – הנשים החזקות ביותר בישראל 2013

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק


גרסטל | צילום: דניאל בר-און

בטקס חניכת בית המשפט דיבר ראש הממשלה בנימין נתניהו בשבחי אופייה המיוחד. "אי אפשר שלא להתרשם מההתלהבות שלך שסוחפת ותורמת רבות, בזכות המסירות והנחישות שלך הפרויקט הסתיים בהצלחה ובזמן קצר", החמיא לה.

גם פרופ' דניאל פרידמן, שר המשפטים לשעבר, שיבח אותה בעבר כאשר כינה אותה "שופטת מצטיינת" והיא נחשבת למועמדת ראויה לבית המשפט העליון, מינוי, שעל פי ההערכות, הספיקה כבר לדחות.

באחד הראיונות שהתקיימו איתה בעבר, הגדירה גרסטל את המינוי האחרון שלה כנקודת המפנה בקריירה שלה. ההצלחה לה זוכה בית המשפט המחוזי בקרב עורכי הדין, שמעדיפים לנהל את ענייניהם המשפטיים שם, מיוחסת ברובה לגרסטל, שנחשבת בעיני רבים לנשיאה ומנהלת מוצלחת המביאה למערכת המשפט יעילות ויחס בינאישי. הקולגות מספרים כי את האהדה הרבה כלפיה השיגה השופטת הוותיקה בעיקר מפני שהיא מוכיחה כי הבירוקרטיה המשפטית אינה גזירה משמים. "היעילות שלה לא באה על חשבון החתירה לצדק", הם מוסיפים.

עד פסח הבא:

על אף שאנו מניחים שרצונה הטבעי לשחק בליגה טובה יותר, כלומר בג"צ, נקווה שגרסטל תישאר בליגה המקומית ותמשיך להשפיע על העשייה היומיומית. אם אפשר, נרצה לראות אותה מנחילה את נהלי היעילות שלה לבתי המשפט האחרים.

 

  • בבית המשפט המחוזי מרכז מכהנים 29 שופטים.
  • בהקמתו הושקע מענק ראשוני בסך 75.5 מיליון שקל.
  • במבנה קיימים 24 אולמות שיפוט ו־33 לשכות שופטים.
  • בהליכים אזרחיים דן בית המשפט המחוזי בתביעות של 2.5 מיליון שקל ומעלה.

 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן