חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

3. שרי אריסון

את שרי אריסון, אולי אשת העסקים המוכרת ביותר בישראל, אנחנו פוגשים כשהיא לבושה בטי־שירט לבנה, מוקפת במאות אנשים בהיכל התרבות בבת ים. לכאן הגיעה לפתוח את "יום המעשים הטובים", פרויקט חברתי שיזמה לפני שבע שנים, ומעודד עשרות אלפי ישראלים לשכוח מהשגרה ולעשות – יום אחד – למען האחר והסביבה. 

גם בלי החליפה העסקית והמשרד המהודר, האווירה בשטח ברורה: אריסון, 55, עדיין המנהלת. היא מנצחת על הפרויקט העצום, שכלל השנה 370 אלף מתנדבים. "ההשתתפות גדלה כל שנה", היא מספרת בשיחה עם פורבס. "התחלנו לפני שבע שנים עם 7,000 איש, וזה הכפיל את עצמו תוך שנה. בשנה שעברה כבר הגענו ל־250 אלף והשנה שוב גדלנו משמעותית, זה מדהים". השנה, כך היא מספרת, הגיעה הפעילות המשותפת ל־50 מדינות. 

לדירוג המלא – הנשים החזקות ביותר בישראל 2013

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק

את הפרויקט מפעילה אריסון באמצעות "רוח טובה", העמותה הפילנתרופית שאימצה ונחשבת לחלק בלתי נפרד מהפורטפוליו של קבוצת אריסון. "העמותה מחברת את הערים ואת האנשים שרוצים לעשות מעשה טוב", מסבירה אריסון, שמלבד "רוח טובה" מובילה העמותות הנוספות, "מהות החיים", "גודנט״ ו"כולנו אחד". 


אריסון | צילום: ורדי כהנא

לא חסרה ביקורת על כך שאת יום המעשים הטובים מובילה אשת העסקים ששולטת בבנק הפועלים. אריסון לא מתרגשת מהציניות ומהדיבורים על מסחור המעשה הטוב של האדם. "כשאני מדברת על מעשים טובים זה הרבה יותר עמוק", היא מבטלת את המבקרים. "היום הזה הוא דוגמה למה שיכול להיות כל השנה, ואגב, הרבה מתנדבים גם במהלך השנה.

"אם נאמץ את העקרונות ודרכי הפעולה של יום מעשים טובים לאורך כל השנה, אני בטוחה שנצליח ליצור מסה קריטית שתביא לשינוי מהותי בעולם. ביום מעשים טובים מתבטלות כל ההפרדות: נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, אתאיסטים ודתיים, כולם מתלכדים למטרה משותפת – עשיית הטוב למען האחר, ונפלא לראות ולחוות את הרגעים בהם כולנו הופכים לאחד. המיזם הזה חצה גבולות והפך לגורם בינלאומי מאחד בזכות הפשטות שלו, ובגלל היכולת של כל אחד להתחבר אליו ולקחת חלק ביוזמה". 

אין סיכוי שתשמעו מאריסון ולו מילה אחת רעה. במהלך השיחה היא חוזרת לא פעם על המנטרה "לחשוב טוב, לדבר טוב ולעשות טוב". מבחינתה זאת לא רק סיסמה. במהלך המפגש איתה מתבהר עד כמה היא מאמינה בכל מילה שיוצאת לה מהפה וכיצד היא מעדיפה לראות את החיים. "יש טוב ויש רע בעולם, אני מעדיפה להתמקד בטוב", היא מפשטת עבורנו. "אני מזמינה גם את האנשים וגם את התקשורת לשים את הדגש על הדברים הטובים שיש בעולם, ויש הרבה".

הראיון המלא – בגיליון 50 הנשים החזקות בישראל של מגזין פורבס. לרכישת מנוי לחצו כאן 

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן