חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

4 אתגרים מרכזיים: מה מצפה השבוע לבורסות וול סטריט?

המגמה השלילית בבורסות וול סטריט בעקבות לאחר בחירתו של ברק אובמה המשיכה בשבוע שעבר כשכל המדדים המובילים מסכמים שבוע אדום.

S&P 500 איבד 1.45% מערכו בסיכום השבועי. הנאסד"ק רשם את הירידה התלולה ביותר, כשסיים את השבוע עם 1.77% פחות מהרמה בה התחיל אותו. מי שגררו אותו למטה היו גוגל, אפל, Amazon, אינטל, מיקרוסופט ו-Priceline.com.

מה הלאה?

וול סטריט עשויה להמשיך במסלול עתיר מכשולים גם בשבוע הבא. בנוסף לצוק הפיסקלי המתקרב ולמלחמה בעזה, לעברם ילטשו המשקיעים עין, היא תעמוד בפני מספר אתגרים כלכליים ופוליטיים.

צילום: ingimages a.s.a.p

האתגר הראשון יגיע ביום שלישי, כאשר יו"ר הבנק הפדרלי המרכזי של ארה"ב, בן ברננקי, ידבר בפני חברי המועדון הכלכלי של ניו יורק. בשווקים יחפשו רמזים לגבי גורלה של ההרחבה הכמותית הקרובה, כשהסוחרים והכלכלנים ימשיכו לתהות לגבי יעילותו של המהלך בשמירה על הכלכלה האמריקנית מהצוק.

במקביל, יפנו המשקיעים את תשומת לבם לעבר הדוחות הכספיים של החברות בסט ביי, HP, ו-Salsefoece.com. 

האתגר ימשך ביום חמישי (למרות שהשווקים בארה"ב יהיו סגורים) כאשר ספרד תשיק מכרז אג"ח נוסף והשיחות לגבי תקציב האיחוד האירופי יתפסו את מרכז הבמה של פסגת האיחוד. בשווקים חוששים מקיפאון בין מדינות צפון אירופה ודרומה, וגם בין מדינות צפון אירופה לבין עצמן – בעיקר בין בריטניה ושאר מדינות האיחוד האירופי – אשר עלול לזעזע את השווקים באירופה, אשר ממילא נמצאים כבר במצוקה.

האתגר השלישי יקרה ביום שישי, כאשר בשווקים ישאו עיניים אל מכירות יום שישי השחור – אחרי הכל, הן עשויות לקבוע כיצד תראה עונת הקניות.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן