חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

4. מאיר שטרית

מאחורי ח״כ מאיר שטרית ניצבות קרוב ל־40 שנות פעילות ציבורית; מתפקיד ראש עיריית יבנה ועד לשורת תפקידים בכירים כשר בממשלה. מאחורי ח״כ שטרית ניצבת גם אשתו, אשת יחסי הציבור רות שטרית, שעסקיה מקנים לו את מקומו המכובד בצמרת הפוליטיקאים העשירים בישראל.

רות שטרית היא בעלים יחיד של שטרית מדיה גרופ SMG, חברת יחסי ציבור, ייעוץ אסטרטגי, ניהול משברים ופרסום, שזינקה בשנים האחרונות למקום ה־18 ברשימת משרדי הפרסום הגדולים בישראל. אמנם, בשנה האחרונה רשמה החברה ירידה של 12% בתקציבי הפרסום שהיא מגלגלת, אבל היקף הפעילות הכולל נותר מעל 50 מיליון שקל בשנה. שווי המשרד מוערך גם הוא בסכום של כ־50 מיליון שקל.


מאיר ורות שטרית. צילום: יח"צ

שטרית מקורבת לאיש העסקים דודי ויסמן ומחזיקה בתקציבי הפרסום של רבות מן החברות שבשליטתו: הרבוע הכחול, רשתות מגה, חברת הדלק דור אלון, חברת הגז דורגז, חברת אלון־USA (רשתות FINA ו־SevenEleven), פיצה האט ישראל, רשת סופר אלונית ועוד. בין הלקוחות האחרים: אוניברסיטת תל אביב, ישפאר, סוגת, שקדיה, רדיו השרון ועוד, כל אחד בתקציבים בני כמה מיליוני שקלים. כשהתמנה מאיר שטרית לשר התחבורה, נאלצה לוותר על רטריינר של כ־250 אלף שקל בשנה מחברת דרך ארץ, זכיינית כביש 6.

בני הזוג חיים בצניעות יחסית בבית לא חדש ביבנה, שהוא חלק משכונת הווילות שיזם שטרית בשנות ה־70, שהפכה למודל ליישובים רבים בישראל. שוויו מוערך בכ־5 עד 6 מיליון שקל.

חבר הכנסת שטרית בחר שלא להתייחס או להגיב על הדברים.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן