חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

45. לוסי אהריש

אחת הנשים שצובעות את המרקע בהכי הרבה אופי שוב לא נעדרת מרשימת הנשים המשפיעות של פורבס, על אף, ואולי דווקא בגלל, שהשנה לוסי אהריש (34) לא ליקקה דבש.

באוקטובר האחרון נשאה העיתונאית נאום חוצב להבות נגד פיגועים במסגרת תוכניתה "שיחת היום" המשודרת בשידורי הזכיינית רשת בערוץ 2. הנאום צבר עד מהרה תאוצה ברשתות החברתיות ובאתרי אינטרנט רבים וגרר, כמו רבות מהתבטאויותיה, גל של גילויי תמיכה מזה וגינויים מנגד.

הכתבה מופיעה בגיליון יולי של מגזין פורבס ישראל

לרכישת הגיליון חייגו 077-4304645

לרכישת מנוי למגזין פורבס ישראל

לכל העדכונים, הכתבות והדירוגים: עשו לנו לייק בפייסבוק

אהריש, ילידת דימונה ותושבת תל אביב בהווה, מדגישה לא אחת את זהותה המורכבת והייחודית כערבייה ישראלית ומעמידה את עצמה בין שני הקטבים – הלאומי והאזרחי – כמעט ככרטיס ביקור. ישראלי אחר הדומה לה בכך, ח"כ זוהיר בהלול, כתב עליה השנה כי בלי משים היא "מצאה את עצמה כסמל המאבק למען חירותו של האדם על עצמו", ונראה שדבריו משקפים היטב את האופן שבו היא נתפסת בקרב הציבור הישראלי.

סמל המאבק למען חירותו של האדם על עצמו. אהריש | צילום: רונן פדידה

בדרך שלה

אין זה פלא לכן שגם השנה המשיכה אהריש לעסוק בנושאים החמים ביותר שעומדים לפתחה של ישראל, והפעם לא רק כעיתונאית, אלא כשליחת ארגון הסטודנטים היהודים הלל. זה שלח אותה באפריל השנה למסע בארה״ב, שם הרצתה בפני סטודנטים מתוך כוונה להילחם בתנועת ה־BDS הקוראת להחרים את ישראל, זמן קצר לאחר תקרית החייל היורה מחברון.

לא היתה זו הפעם הראשונה שבה חובקה אהריש על ידי "מדינת ישראל". ביום העצמאות ה־67 הדליקה אשת התקשורת משואה בטקס המרכזי שנערך בסימן "ישראלים פורצי דרך". גם אז בחרה להזכיר לכולם מי היא ומנין באה, כשאמרה בריאיון בסמוך לטקס, כי "המשואה הזאת היא לא שלי, היא של המשפחה שלי שחינכה אותי בדרך מסוימת".

לאהריש תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותיאטרון מטעם האוניברסיטה העברית ורזומה עשיר הכולל תפקידים בערוצים 10, 2 ו־i24News. היא אף השתתפה בסרטים והייתה פרזנטורית של מאוזנר.

לדירוג המלא של הנשים המשפיעות בישראל 2016

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן