חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

5. לאה נס

ד"ר שלמה נס, מי שמכונה לעתים "המפרק של המדינה״ הגיע לתודעת הציבור בעיקר בעקבות פירוק רשת המזון קלאבמרקט, שקרסה ב־2005. שכר הטרחה שקבע בית המשפט למפרקים היה הגבוה ביותר ששולם אי פעם: 19.7 מיליון שקל.

בשביל נס הייתה זאת אפיזודה חולפת. ד״ר נס היה המפרק של חברת הנדל״ן חיל אחזקות (שכר הטרחה היה 3 מיליון שקל), פירוק חברת הנדל״ן אריה את עופר (4 מיליון שקל), אגרקסקו (2 מיליון שקל), רשת בורגראנץ׳ (1.16 מיליון שקל כמקדמה), וגם רובננקו, ברנוביץ, צמנטכל, מי ערד, קבוצת זיקה תעשיות, פויכטוונגר השקעות, פולגת ועוד. מספר עורכי הדין במשרד עולה כיום על 30 איש והשווי יותר מהכפיל את עצמו בשנה האחרונה: כ־33 מיליון שקל, לעומת 12־15 מיליון שקל אשתקד.

מקום עשר ברשימת הליכוד, לאה נס

כשהוא לא מפרק חברות, נס הוא אשף פיננסי, איש עסקים ויזם נדל״ן: הוא אחד הבעלים של חברת יולי שוקי הון, שגייסה אג״ח בהיקף של יותר מ־100 מיליון שקל והשקיעה בנדל״ן בפולין; הוא גם מכהן כחבר בדירקטוריונים של חברות ציבוריות, בהן טאו תשואות של אילן בן דב, פרטנר תקשורת (גם היא של בן דב), NMC יונייטד אינטרטיינמנט, קליקסופטוור טכנולוגיות, טמפו תעשיות בירה, מבני תעשייה, דרבן השקעות ועוד. בין תפקידיו הציבוריים היה גם יו״ר חברת החשמל.

בעברה שימשה לאה נס כחברת מועצת גבעת שמואל וסגנית ראש המועצה. היא נבחרה לראשונה לכנסת ה־16 ושימשה כיו״ר ועדת המדע והטכנולוגיה. בפריימריז האחרונים התברגה לצמרת הליכוד והגיעה למקום העשירי. בין התורמים לפועלה הפוליטי אפשר למנות את גד ואסתר פרופר, אילן בן דב, אליהו איזקסון ויוסי חכמי. בני הזוג נס נחשבים מקורבים מאוד לראש הממשלה נתניהו ולצמרת הפוליטית בימין. דירתם בגבעת שמואל מוערכת בכ־2.5 מיליון שקל.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן