חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

5. עופרה שטראוס

בחודשים האחרונים החריף מאבק משרד הבריאות בחברות המזון, מאבק שגם הציבור הצביע בו ברגליים בדרישה למוצרים בריאים יותר וזולים יותר. "ברור שאנחנו חלק מקבוצה שאחראית על יוקר המחיה. אנחנו במסע לעשות שינוי יחד עם כל הגופים שרלוונטיים לעניין", אמרה עופרה שטראוס, יו"רית קבוצת שטראוס בראיון לערוץ 2 השנה. ואכן, היא מובילה כמה מהלכים מעניינים במטרה לשכך מעט את הביקורת הציבורית ולשמר את מעמדה של שטראוס. בסוף 2015 התחייבה החברה להפחית מחירים באמצעות צעדי התייעלות בשנים 2018־2016, ואכן היתה חברת המזון היחידה שהורידה את מחירי המחירון של מוצרים מובילים בשיעור של 30%־3%, ואף שינתה הרכבי מוצרים כך שיכילו פחות סוכר. שטראוס גם נכללת בקבוצת חברות מזון המובילות מהלך של סימון מרכיבים לא בריאותיים על גבי חזית האריזות (כמו שומן, נתרן וסוכר).

הכתבה מופיעה בגיליון יולי של מגזין פורבס ישראל

לרכישת הגיליון חייגו 077-4304645

לרכישת מנוי למגזין פורבס ישראל

לכל העדכונים, הכתבות והדירוגים: עשו לנו לייק בפייסבוק

לצד אלה, שמו דגש בשטראוס גם על הפן הטכנולוגי: הקבוצה פיתחה אפליקציה לקנייה מתוכננת ויעילה, פתחה חנות דיגיטלית של קפה עלית והקימה יחידת דיגיטל.

יחד עם זאת, בחברה לא ליקקו דבש בשנה האחרונה. 2015 גם הציבה בפני שטראוס קשיים בדמות חוק המזון, משבר רשת מגה, פיחות במט"ח שהשפיע על חברות הבת בחו"ל, וחרם פלסטיני על חברות המזון אשר מופעל לסירוגין. אלו באו לידי ביטוי גם בנתונים הכספיים: הרווח הנקי ירד במהלך 2015 ב־21.1% ועמד על 293 מיליון שקל, אך ברבעון הראשון של השנה נרשם שינוי כיוון עם עלייה של 5.1% ברווח הנקי, שהסתכם ב־107 מיליון שקל.

מתמודדת בהצלחה עם התחרות העזה בתחום המזן. שטראוס | צילום: יח"צ

בשנה החולפת רשמה היו"רית שטראוס כמה הישגים נוספים. היא הובילה עסקאות להרחבת שיתוף הפעולה בתחום המים עם תאגיד Haier בסין, ניצחה על רכישת שתי חברות בברזיל, שהפכו את חברת הבת שם לחברת הקפה הגדולה במדינה, ולאחרונה הובילה את רכישת חברת פלורנטין ההולנדית בידי חברת הבת אובלה (הנמצאת בבעלות משותפת של פפסיקו ושטראוס), כאשר בארה"ב שטראוס ממשיכה להוביל את שוק הסלטים.

גם חברת הבת מקס ברנר התרחבה השנה, בעיקר באסיה, שם פתחה סניפים ראשונים בדרום קוריאה ובסין. בישראל הקימה שטראוס לפני כשנה חממת פוד־טק בשיתוף המדען הראשי במשרד הכלכלה, ודרכה היא משקיעה בסטארט־אפים בתחום המזון.

הפעילות העסקית של שטראוס מתבטאת גם בתפקידה כיו"רית לשכת ישראל־אמריקה, כאשר במסגרת זו נפגשה עם הנשיא האמריקאי ברק אובמה בשנה שעברה. בארץ ממשיכה שטראוס לכהן כנשיאת ארגון יסמין לקידום עסקים קטנים ובינוניים בבעלות נשים.

שכרה של שטראוס, אחת הנשים העשירות בישראל, עמד בשנה שעברה על 3.22 מיליון שקל. לצד זאת, היא הובילה תוכנית לשיפור תנאי העובדים של שטראוס בישראל, שבמסגרתה החליטה כי לא יועסקו בחברה עובדים בשכר מינימום.

לדירוג המלא של הנשים המשפיעות בישראל 2016


הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן